Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is büszke lennél a bátyádra...

Te is büszke lennél a bátyádra ha így cselekedet volna?

Figyelt kérdés
Pontosabban fogalmazva az unokatestvérem,de nagyon sokat lógunk együtt a bátyámnak tekintem.26 éves van neki felesége és egy 7 éves kislánya.Születésnapja volt és elmentünk meg ünnepelni.Van egy csaj akivel a bátyám össze akart jönni kb 3 éve,de a csaj szóba sem állt vele utána mindenkinek azt mondta,hogy ő egy ilyen csóróval nem áll össze mint Ő.Tényleg elég szegény volt,de mára menő autója van,háza jól élnek.A buliba a csaj oda ment bátyámhoz,és beszélgetést akart kezdeményezni.A bátyám azt mondta neki idézem.:Emlékszel Amikor le csóróztál?szóval látom mind a ketten maradtunk olyannak mint rég,csak nekem lett két Audim neked pedig anyád házába egy szobád.Szóval én ilyen csórókkal nem állok össze.Sírva rohant el a csaj.Ezt a csajt úgy kell elképzelni,hogy kb csak családos emberek kellenek neki,és gondolom mindenki ismer olyan személyt aki megjátsza az agyát,de nincs mire.Akkor kereste fel a bátyám,amikor a feleségével kb 1 évet külön voltak.Elégé híre lett és hallodtam vissza hideget-meleget ezzel kapcsolatba,hogy bunkó.
2013. máj. 3. 22:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%

Minek kérdezted a véleményünket, ha mindenkinek beszólsz, akivel nem értesz egyet?

Igenis piti, bunkó stílusban oldotta meg a dolgot, ami - legalábbis a mi köreinkben - nem méltó, így nem, én nem lennék büszke rá.

Én akkor vagyok büszke, ha nem alacsonyodunk le az "ellenfél", vagy bármilyen módon ellenség szintjére, hanem intelligensen, okosan és ügyesen sikerül "visszavágni". Már, ha egyáltalán szükség van ilyesmire. Itt volt, tehát, mint említettem, megértem és jónak is tartom, hogy elküldte a lányt, de nem így kellett volna. Szerintem.


Te meg büszke vagy, a te dolgod. Tényleg nem értem, minek tetted fel a kérdést, ha felháborít a válasz...

2013. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Először is nem vagyunk romák,de a bátyám fogat fogért típus.Önerőből gazdag lett,a csaj mindig csak is pénzes pasit akart magának.Nem is kell,hogy egyet értsetek velem,mert ez csak egy morzsa az életéből,és a bántások közül amit kapott.


A sok kommentelő aki lebunkózza meg stb... csak egy kérdés élt-e át hasonlókat?


Az anyja 4 éves kora körül elhagyta.Az apja 15 éves korában elköltözött egy nőhöz és szó szerint egyedül maradt.Szakmát szeretett volna ki tanulni és az után kapot t valamennyi pénzt,azt kellett magának beosztania,számlák fűtés ennivaló.Nem akarta a szakmát feladni kikapcsolták rá a villanyt,Egész hónapba kenyeret evett és néha vett magának felvágotatt,hús az szóba sem jött nála.Ott voltam nála és azt mondta,ha most veszek magamnak egy cipőt,hogy ne fagyon le a lábam 2hétig még kenyeret sem fogok tudni venni.Voltak az udvarban ilyen galyak amivel tűzzelt egy telet.Végül feladta a sulit és elment dolgozni.


Szóval ő nem úgy volt mint mi,hogy haza megyünk télen a meleg házba,a szülők az anyagi javakat elő teremtik,ha nem is gazdagon de van hátterünk.Akik kommenteltek tudják magukról,hogy ilyen megpróbáltatás mennyire tette volna őket egy nyers,vulgáris személyiségé?Lehet ha egy gyenge közép osztályban élt volna,ő is másképp bánna az emberekkel.15-16 évesen nem hinném,hogy sokan életben maradtunk volna,egy jéghideg otthonban,ahol csak egy gyertya ég,ha van rá pénz,mondhatni kenyéren vízen.


A kislányának az osztálytársai sűrűn át mennek hozzájuk,és az egyik kislány,mondta a bátyám lányának,hogy nálatok mindig olyan jó idő van,és nekem otthon néha látszik a leheletem,ő ezt meg hallodta és elment a kislány anyukájához,aki egyedül nevel 4 gyereket.A férje ott hagyta gyerekekkel.Megkérdezte tőle,hogy sértő lenne-e a számára,ha erre a téli időszakra biztosítaná a téli tüzelőjüket.Az anyuka először nem akarta elhinni,de végül,hosszasan sírt és csak hállálta,mert teljesen tanácstalan volt és azt mondta már két napja nem tudott egyel talán begyújtani.


Szóval lehet piti bunkónak nevezni,ez a baj ezzel az oldalal,hogy sok elkényeztet középosztálybeli ül a gép előtt,akinek ilyen gondjai nincsenek,mint neki és csak egyszerűen le van bunkózva.Ha te intelligensebb vagy itt miért bunkózol?Aki járt hasonló cipőben teljesen más választ adott.Ja és a csaj azóta teljesen vissza vett magából,mert azt hitte bárkivel bármit megtehet.

2013. máj. 4. 14:41
 23/37 A kérdező kommentje:

Ha ilyen mélyről indulsz,és a társadalom lenéz,és amikor a mélypontban vagy,olyan mélyen legszívesebben fel sem kelnél már reggel,kapsz az életedre egy utalást,hogy csóró 15-16 évesen ki tehet róla?


Ja olvastam a bulizást meg a család.


Egy példa,kiszálltunk a kocsiból és jött velünk szembe három csaj a járdán,vigyorogtak és köszöntek nekünk.Látszólag ügyet sem vettet rájuk,és azt mondta.Ha ez a három csaj jó tulajdonságai össze lennének gyúrva egy jó testbe,akkor sem lenne olyan értékes számomra mint a feleségem,aki a szegénységben sem hagyott el amikor,egy gazdag BMW-es gyerek udvarolt neki.Béke legyen veletek.Sziasztok.

2013. máj. 4. 14:56
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, de azért mégis a felesége nélkül bulizik...

Amúgy meg, ha olyan jó unokatesók vagytok, miért hagytátok nyomorogni meg éhezni?? ezzel nem dicsekednék!

2013. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam kamasz koromban hideget-meleget olyan dolgokért, amikről nem tehettem, csóró is voltam már, sőt vagyok is, mégsem vagyok rá büszke, ha lesüllyedek azok szintjére, akik valamikor bántottak. De hát kinek mi a dicsőség.
2013. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Nem hallodtál okostojás bizalomról?És nem napi szinten kell elképzelni,sokat mondok ha 1 évben kétszer eljön velem.Olvasni tudsz?Ha olvasol és nem csak észt osztani próbálsz,akkor olvashattál róla,hogy én adtam neki cipőt.Ja te lehet gazdag,vagy de mi nem vagyunk azok,minden kiadás megterhelt volna minket,akkor is mint most is.A szavakkal vagdalózni könnyű.Ugye?
2013. máj. 4. 15:18
 27/37 A kérdező kommentje:
De látom téged nem érdekel,hogy csóró vagy és nem is akarsz kitörni belőle.Elfogadtad és kész.Sok sikert.
2013. máj. 4. 15:20
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

27. Nem fogadtam el, folyamatosan azon vagyok, hogy kitörjek belőle, igaz nagy luxusra soha nem vágytam, bármi áron meg pláne nem.

De az értékrendem kicsit más. Ha bunkón visszavágok valakinek, aki valamikor bunkó volt velem, az egyszerűen csak azt jelenti, hogy én is ugyanolyan bunkó lettem, mint ő és ilyesmi nem töltene el büszkeséggel.

Akárhány Audit is vesz valaki, vannak dolgok, amiken ez sem változtat.

2013. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Nem mondtam,hogy őt büszkeséggel töltötte el,írtam én valamikor,hogy azt képzelte milyen ügyes gyerek?


Egyszer hoztam,fel neki,hogy mindenki azt mondja,milyen bunkó vagy,és ennyivel lezárta,hogy hagy mondják és itt zárjuk is le ezt a témát.


Szerintem nincs abban semmi kivetni való,ha valakinek a semmiből ilyen élete lesz,aki úgy gondolja az csak irígy.

2013. máj. 4. 15:41
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Nananananaaaaaaaa! Azért álljunk meg kicsit! Itt mind azt írtuk, hogy inkább arra lehet büszke, hogy a semmiből elért valamit.

De te nem ezt kérdezted, úgyhogy ne szépítsük a dolgot.

A válaszom még mindig: nem lennék büszke sem a "bátyámra", sem magamra azért, hogy így reagálta le ezt a helyzetet még akkor sem, ha a csaj megérdemelte.

Úgyhogy nem kell terelni a témát, sem szépítgetni!


De nem is vitatkozok tovább hülyeségeken. De ha úgy tetszik, erre még írj valami frappánsnak vélt visszavágást, amitől majd te is "büszke" leszel magadra, aztán további szép napot! :)

2013. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!