Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Véleményekre lennék kíváncsi, nem felháborító ez? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, mondta, hogy károsodott a cukoranyagcserém, ezért kerüljem a cukros és fehérlisztes ételeket.


Szüleimmel élek. Mondtam nekik, hogy mi a helyzet.


Másnap Anyu rétest csinált gyümölcslevessel(fehér lisztes,cukros). Én mást ettem. Ezutáni napon megkért,hogy csináljak palacsintát. Nekik fehér liszteset és cukrosat csináltam, magamnak tk. lisztből és édesítővel csináltam. Uzsonnaidőben megkérdezte anyu, nem kérek-e egy kis rétest... Boltban is voltunk, kérdezte, hogy ne vegyünk-e csokoládét. Válaszoltam neki, hogy inkább ne. Nem is vettünk.


Aztán ma közölte, hogy túrógombóc lesz az ebéd. Reggelire vett kakaóscsigát, túrórudit. MOndta nekem, hogy most ehetek bármit, van bőven választék (palacsinta,rétes,kakaóscsiga,sb). Én barna kenyeret ettem felvágottal és paprikával. Miután megettem, kérdezte, hogy nem eszek-e egy kis kakaóscsigát. Na, ezen a ponton durrant el az agyam és finoman mondtam neki, hogy én nem eszem ilyeneket. Erre megsértődött...


Ebédre hamis gubát csináltam (édesítővel). Készítettem a tetejére túrókrémet, erre megkérdezi,nem kell-e bele egy kis vaníliás cukor...


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért csinálja ezt?!

Világosan megmondtam neki,hogy kerülnöm kell a cukrozott dolgokat, erre csakazért is....


Mi a véleményetek nektek? Van valaki, aki hasonló helyzetben van?


Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 11. 12:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves dani900!


Sajnos nem merném ezt így megkérdezni tőle, mert biztos,hogy kapnék egy taslit... De amúgy jó kérdések...!


Eritritet használok édesítőként. A xilittől ment a hasam, plusz az eritritnek 0 a glikémiás indexe és nincs benne kalória. Elvileg a fogakat is kíméli.


50 felett van már anyukám. A Tiéd mennyi idős, ha szabad megtudnom?

2013. máj. 11. 13:02
 12/25 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy Nektek is ilyen anyukátok! :( Nem is értem, miért csinálják ezt?! :(


Igen, a költözés lenne a legjobb megoldás, de sajnos egyelőre nem tudok mozdulni (egyelőre tanulok,nincs páram se). De rajta vagyok, hogy minél előbb elköltözzek.


Köszönöm a válaszaitokat, nagyon rendesek vagytok! :)

2013. máj. 11. 13:07
 13/25 dani900 ***** válasza:
100%

Na, lehet, hogy tényleg durva kérdések, de én ebben hiszek, ennek lennének hatásai.


De, hogy valamit tényleg tegyél, akkor kérdezd meg kicsit finomabban pl: Anyu, tudod, hogy ezzel ártasz nekem, miért teszed?


A problémákat vagy megoldod, és szembenézel a következményekkel (pofon), vagy hagyod, hogy belülről emésszenek, és nem csak testileg tesz tönkre, hanem lelkileg is.

2013. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igazad van, tényleg elgondolkodna anyukám!

Leülök vele és beszélek vele!

2013. máj. 11. 13:17
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám ilyen...

Mondjuk én most csak részben betegség okából diétázom, rám is fér a súlyom miatt. Múlt hétvégén, mikor sütötte a zsíros kajákat (amiket eddig sem szívesen ettem), nekiálltam brokkolit párolni, elkezdett mindenféle idiótának nevezni, meg akkor is, mikor salátát eszem.

Máskor meg, míg nem akartam diétázni, állandóan sértegetett, hogy milyen nagy a s*ggem, undorítóan nézek ki, stb, de most meg azon van kiakadva, minek eszem ezeket a "szarokat". Ha meglátja, hogy édesítőszert teszek a teámba, akkor is kötekedik.

Megjegyzem, magunk vesszük a párommal, szóval neki nem is kerül pénzébe, amiket megvásárolok, sőt, inkább ők főzik bele a moslékjaikba a zöldségeimet, amiket direkt párolásra veszek, aztán nem tudok mit enni.

2013. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az én apukám is detto ilyen, mint a Tiéd! Mondjuk, nem csak kaja téren... Semmi nem jó neki. Hiába próbálok a kedvében járni, mindig bele tud kötni mindenben!


Próbálj meg ne foglalkozni apuddal;tudom,nehéz, de mostmár felnőtt vagy, saját döntéseid vannak, amibe nem szólhat bele...

Kitartást kívánok Neked és a Többieknek is!

2013. máj. 11. 14:23
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Le se sajnálják, mit mondasz. Ez baj, nagy baj.


Én az orra elé tenném a papírt, rajta a diagnózissal. Hátha akkor veszik az adást.

2013. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi hatná meg őket... :/
2013. máj. 12. 10:22
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
"Igazából az egész családom pfujjog az édeítős, egészségesebb ételekre... " Édesítős, EGÉSZSÉGESEBB??? :D Ezt nem gondolod komolyan ugye? Az édesítő talán még a cukornál is rosszabb. Nem édesítő kell ide, hanem csak nem kell enni édeset, vagy ha igen akkor legfeljebb havi kétszer(mézzel, xilittel). Ez már közelebb van az egészséghez valamivel. :)
2013. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Az eritrit is egészségtelen?
2013. máj. 12. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!