Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Véleményekre lennék kíváncsi, nem felháborító ez? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, mondta, hogy károsodott a cukoranyagcserém, ezért kerüljem a cukros és fehérlisztes ételeket.


Szüleimmel élek. Mondtam nekik, hogy mi a helyzet.


Másnap Anyu rétest csinált gyümölcslevessel(fehér lisztes,cukros). Én mást ettem. Ezutáni napon megkért,hogy csináljak palacsintát. Nekik fehér liszteset és cukrosat csináltam, magamnak tk. lisztből és édesítővel csináltam. Uzsonnaidőben megkérdezte anyu, nem kérek-e egy kis rétest... Boltban is voltunk, kérdezte, hogy ne vegyünk-e csokoládét. Válaszoltam neki, hogy inkább ne. Nem is vettünk.


Aztán ma közölte, hogy túrógombóc lesz az ebéd. Reggelire vett kakaóscsigát, túrórudit. MOndta nekem, hogy most ehetek bármit, van bőven választék (palacsinta,rétes,kakaóscsiga,sb). Én barna kenyeret ettem felvágottal és paprikával. Miután megettem, kérdezte, hogy nem eszek-e egy kis kakaóscsigát. Na, ezen a ponton durrant el az agyam és finoman mondtam neki, hogy én nem eszem ilyeneket. Erre megsértődött...


Ebédre hamis gubát csináltam (édesítővel). Készítettem a tetejére túrókrémet, erre megkérdezi,nem kell-e bele egy kis vaníliás cukor...


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért csinálja ezt?!

Világosan megmondtam neki,hogy kerülnöm kell a cukrozott dolgokat, erre csakazért is....


Mi a véleményetek nektek? Van valaki, aki hasonló helyzetben van?


Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 11. 12:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
11.50. Remekül megragadtad a kérdés lényegét. Köszönjük a hasznos választ.
2013. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Tudtom szerint a méz is tiltólistán van cukorbetegségnél.

Már leírtam az egyik hozzászólásomban, hogy a xilittől megy a hasam. Most az eritrit miért rossz? Erre adj magyarázatot,légy oly szíves!

2013. máj. 12. 22:03
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a cukorbetegek nem ehetnek mézet. Néha nekem is megy a hasam a xilittől, de ahhoz sokat kell ennem belőle. Szerintem az eritrit legalább annyira jó, mint a xilit. Persze más tulajdonságai vannak, de az se szintetikus és nem emeli meg a vércukrot.
2013. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Más a szervezetünk úgy látszik,mert én egyszer xilittel csináltam egy sütit és csak keveset ettem belőle, de az is épp elég volt...

Olvastam, hogy egy idő után hozzászokhat az ember szervezete a xilithez és már akkor nem okos hasmenést. AZ eritrit annyiban jobb, hogy nincs benne kalória és GI-je 0.

2013. máj. 13. 17:08
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

magad uram ha szolgád nincs....

elmész a piacra veszel zöldséget és elkészited magadnak

ha mástól várod a sdült galambot megérdemled

2016. aug. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!