Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ordibál velem...

Anyám miért ordibál velem állandóan? Nem neki kell fizetni.

Figyelt kérdés
Egyszer megbüntettek mert az utcán pisiltem és megint megbüntettek mert nem a zebrán mentem át ezért anyám ordibál velem, hogy miért akarok minden áron börtönbe menni meg hogy ő nem fogja kifizetni a hülyeségeimet meg ilyenek. Ennyiért nem fogok börtönbe kerülni meg amúgy is én fizet(t)em a saját pénzemből. Komolyan olyan jelenetet csinált a szomszédok előtt hogy én is kajakra azt hittem, hogy bűnöző vagyok. Mindig túloz. Felpofoz ha azt mondom neki hogy hagyjon békén. Már 1 órája veszekszik velem minden miatt. Mit tegyek?
2013. máj. 17. 13:38
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
60%

Azért a gyorshajtást ne vegyük egy kalap alá azzal, hogy valaki közterületen pisil. Mert gyorshajtással éleket is veszélyeztethetsz.

Pl. zöld jelzésre leléptem a gyerekeimmel a zebrán, egy nő meg autóval miközben telefonált, áthajtott a neki pirosat jelző lámpán, vagyis pont előttem és a gyerekeim előtt. Na, ez azért kicsit más, mint az hogy pisilek az utcán!

2013. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Azért a van különbség a lopás, verekedés, betörés és hugyozás között szerintem. 10.000-et fizettem miatta."

"Azért a gyorshajtást ne vegyük egy kalap alá azzal, hogy valaki közterületen pisil."


Nincs is egy kalap alá véve egyik se. Lopás büntetése 2 év, verekedés sérüléstől függően 2 vagy 3 évig terjedő, betörés a lopással egy kategória, gyorshajtás túllépéstől függően 30-70 000 közt is lehet, de van, hogy egyből ugrik a jogsi. Te csak fizettél egy tízest a hugyozásodért.

2013. máj. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Akkor is szégyen ez az ország.

Fent milliárdokat lopnak büntetlenül téged meg birásgolnak ha hugyozol vagy máshol mész át...

Ehhez van eszük a sok családfentartót öngyilkosságba kergető bünözőket meg futni hagyják.

2013. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

A lényeg szerintem itt inkább az, hogy az, hogy 17 évesen felpofoz, szélsőségesen beteg dolog. A pofon 2005 január 1 óta tiltott, Te pedig ráadásul már 17 éves vagy, szóval a dolog kissé morbid is.

Elvileg küldethetsz neki egy figyelmeztetést a családsegítőtől vagy akár a gyámhatóságtól is, a kérdés az, hogy egy beteg, valóságérzékét vesztett, illetve szélsőségesen agresszív ember erre hogy reagál. A agresszív emberek egy részének igenis kell a hatósági korlát, sok agresszív ember igazából gyáva belülről, de nem tudom, ő milyen típusú.

Van a családban, vagy a tekintélyesebb közös ismerősök (rokonok, tanárok) közt olyan, akire hallgat és aki tud beszélni a fejével? Egy anya azért ne kövessen már el rendszeresen bűncselekményeket. Ha az utcán pofozkodna, nyilván bevinnék, és az hogy Téged pofoz, majdnem ugyanaz a kategória.

2013. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Van más rokonod, akivel lehet normálisan beszélni a problémákról? Van olyan a családban, aki szintén felfogja, hogy nem normális a pofozás ilyen kontextusban, nemcsak mert hogy a tettlegesség bűncselekmény, de még ráadásul morbid és beteg dolog is? Vannak felnőttek a családban akikkel erről normálisan lehet beszélni? Normálisan lehet beszélgetni a rokonsággal, vagy pedig csak jellegtelen dolgokat mondanak és csak mentegetik-kenegetik a beteg dolgokat ők is?


Igazából azért nehéz felelni, mert gondolom nemcsak ennyi gond van, hanem ha már egyáltalán verekedés szóba jön, ott gondolom van más is, egyéb beteges dolgok. Ha elviselhetetlen a légkör meg mindenféle beteg dolog történik a családban, akkor hogy mit lehet tenni, az annyira függ a részletektől, hogy inkább most írok telefonszámokat is, ahol meg tudod kérdezni mit lehet tenni különböző beteg családi problémák esetén.

[link]

[link]

Más rokonhoz kerülni saját akaratodból 16 éves korodtól tudsz, de ahhoz egy csomó ügyintézés kell, ezért is írom most inkább először ezeket a névtelen telefonokat, mert mindig a részletek döntik el hogy mit érdemes tenni. Be se kell mutatkozni, bármikor le is teheted. Egyszerű tanácsadó szakemberek ülnek a vonal másik végén. Sok bántalmazásos meg beteg családi háttérű eset van, az ilyenekben vannak tapasztalataik, direkt azért vannak fenntartva ezek a vonalak, mert . Gondolom sok további részlet van még Nálatok ami számíthat vagy fontos lehet.

2013. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Annyira azert nem olyanok a korulmenyek. Ha olyan lenne akkor mar elkoltoztemvagy visszautottem volna.
2013. máj. 26. 12:23
 37/37 anonim ***** válasza:
Köszönöm az írást. Mindenesetre nem kell hogy legyen rossz lelkiismereted, önvádad most, az még csak zavarja is az embert a tanulásban, önértékelésben. Ezek a bírságok ilyen ,,ma így sikerült a nap'' kategória, nem jól jött ki a lépés, de nem kell szégyenkezned. Remélem, megvan azért az életkedved, önbecsülésed, sok sikert most is meg a középiskola után is.
2013. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!