Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem utáljátok az olyan...

Ti nem utáljátok az olyan embereket, akikkel nem lehet vitatkozni?

Figyelt kérdés
pl befogják a fülüket, vagy elismétlik hülye hangon amit mondták stb. és felnőtt emberek...
2013. máj. 18. 16:43
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

hát mikor írtam, hogy legszívesebben leüvölteném, arra is az volt a válasz, hogy rá akarom magam erőltetni az emberekre, meg hogy ez rólam mond el mindent.

hát fogalmam sincs amúgy miért csinálja, kicsit másfajta ember mint mi :D azt akarja kifejetni, hogy nem érdekli a véleményem, de olyan vitákban, ahol egyértelműen igazam van. és nem is beoltom, csak megmondom, hogy vedd például x-t és y-t ők is testvérek és szeretik egymást. erre meg csak motyog vmit az orra alatt, meg nem figyel arrébb megy. és mindig ezt csinálja, vagyis ezt csinálta amíg még beszéltem vele.

2013. máj. 18. 17:59
 32/47 A kérdező kommentje:
18 vagyok, mikor konkrétan ez a vita volt 15 lehettem ő meg 17 körül. de nagyon sok ilyenszintű volt
2013. máj. 18. 18:00
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

azért mondtam,mert még tanulnod kell

ilyenkor nem kell megsértődni,faképnél hagyni az illetőt,had vegye észre magát....ha ottmaradsz és csak mondod mondod akkor az tényleg idegesítő

elkez bunkó lenni,pl befogja a fülét,szépen otthagyod,se szó se beszéd,aztán egyedül marad......

2013. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
hát amúgy azt kellett volna :D de utólag már nem tudom megtenni.
2013. máj. 18. 18:16
 35/47 anonim ***** válasza:

Nekem volt legjobb barátnőm csinálta mindig azt,hogy vagy mintha nem történt volna semmi előtte, írta,hogy 'beszélgetünk msn-en?'-->itt kiakadok általában,mert MIÉRT CSINÁL ÚGY,MINTHA NEM LENNE SEMMI BAJ?Főleg,hogy kibeszél másnak szóval,ez még ideg feszegetőbb.

A másik meg ha mondok neki valamit nem válaszol, sem szóban,sem virtuálban...

Inkább hagyom a francba az ilyet,nem mondja el,mi a baja neki is,csak én szajkózom,meg sem hallgatja...Akkor szarok rá:)

2013. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
jaja, szarni kell rá, csak sajnos nehéz ha az ember barátjáról van szó :D
2013. máj. 18. 19:01
 37/47 anonim ***** válasza:
Nekem a pasim ilyen, de ilyenkor rábaxom a telefont. ha erre van szükségem, beülök egy óvoda kellős közepére.
2013. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Húúúúú, de. Idegesítenek azok az emberek, akiknek nincs vitakultzúrájuk, és azt hisizk, hogy az ő véleményük univerzálisan jó és igaz mindig... és ha mást mondok, akkor lenéznek vagy kiröhögnek, még akkor is, ha én érvelek, ők meg beböfögnek vmit, aztán azt ismételgetik vagy azt, hogy "hülye vagy/túl fiatal vagy, majd megérted később" stb., de közben nem tudnák kifejteni a véleményüket...

(meg azt sem szeretem, amikor vkit annyira befolyásol a haverja, szülője, hogy bármi, amit ő mond, szent, és az úgy van, mert XY megmondta...)

2013. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
juj, utolsó pont így vagyok én is :D
2013. máj. 20. 12:55
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint aki nem tud vitatkozni, az még nem nőtt ki a tinikorból.

A tini kor ugyanis arról szól, lázadás, aminek a fő témája, hogy az igazságért mindent.

Kijőve a tinikorból, legjobb esetben megtanulja az emberpalánta, akin még azért van nyesni való, hogy: az igazunkat oda lehet adni. Ehhez némi alázat szükséges, tisztelet, és az elengedés képessége.


És van ami egyszerűen nem veszekedés, sem vita tárgya a piti kategóriás volta miatt.


A veszekedés és a vitatkozás közt az a különbség még, hogy szerintem a veszekedés tipikusan csak a bántásról szól, és nem érvek csapnak össze, hanem a hangerő, és nem megoldás orientált. Csaponganak, és rég nem arról megy az egész, amin dűlőre kéne jutni.


A vitatkozás, és veszekedés skálája szerintem széles, mert hát belejátszik a temperamentum is. Van aki élvezi, ha üvöltözhet. Van aki megbeszélős fajta.


A vitatkozás ugye, legfőképp érvelésből áll, de akinek e tekintetben a palettája addig terjed, hogy "csak, mert én azt mondtam", nehéz lenne vele vitát folytatni. Abból valószínű veszekedés lesz. Ehhez két fél szükséges.


Aki tud vitatkozni, az attól még tud veszekedni is olykor, de aki nem tud vitatkozni, az általában csak veszekedni tud.

Így következésképp: azt tudod tenni, hogy rájuk hagyod.

Ez veszekedésprovokátoroknál kicsit nehézkes, főleg ha ilyennel él az ember. Ott nehéz ezt kikerülni.

2013. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!