Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek melyik család típus...

Nektek melyik család típus tetszik jobban és ti melyikben éltek és boldogok vagytok így és gyereket melyikben nevelnétek szivesebben?

Figyelt kérdés
A párommal teljesen más családból származunk és nem is igazán tudja megérteni én pedig megszokni a másik családját. Az övé tipikus nagyvárosi család,nekik fontos a pénz és a karrier,náluk nincs feltétel nélküli szeretet,vagy viselkedik az ember vagy megszökik és csak kölcsönt/kölcsönbe adnak akármit egymásnak ,csak úgy soha,még egy száz forintost is visszakérnek egymástól. Így volt pl. az egyik hugával régen. Ellopott a szüleitől sok pénzt és elküldték és nem is keresték. Azóta se hallota róla. Az ebéd náluk olyan,hogy nem fogják meg kézzel a húst egymás előtt sem. Finomkodnak,illedelmesek egymással,titkolóznak egymás előtt. A karrier viszont fontos,a nővére orvos, párom üzletember, bátja egyetemi tanár. Nálunk ez nem így volt,feltétel nélküli szeretet volt és nem kellett egymás előtt titkolózni,finomkodni. Hülyültünk,játszottunk, fociztunk kint a réten, bírkóztunk, állandóan beszélgettünk és pl. soha nem hagytuk volna hogy egyetlen egy családtagunk lelépjen és soha nem kértünk vissza semmit egymástól akinek éppen volt az adott. Ti mit gondoltok? Melyik családban szerettek/szeretnétek éllni inkább?
2013. máj. 23. 21:22
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Hát pl. ha rossz kedvem van, szokta mondani párom,hogy "ne mutatsd ki,vigyorogj, nehogy észre vegyék,mert akkor..." vagy pl. inkább nem esznek húst,nehogy csámcsogjanak. Csak az időjárásról beszélnek meg ilysmi.
2013. máj. 23. 21:46
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az a lány olyant is csinált amiről nem beszélnek neked, mert szégyellik. Lehet a szülők már keresték vagy az anya de a lány nem akar tőlük semmit. Ez szerintem ennél sokkal összetettebb kérdés.
2013. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
A másodikban élek(de csak anyával meg "apámmal"),viszont a többi családtagommal az első családmodell a jellemző.A szakadék nagy és elviselhetetlen szinten van,én a saját gyerekeimet a másodikban szeretném nevelni.Majd ha lesznek.:)
2013. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
36%
Vajon a gyerekeiteket hogy fogja nevelni? Éltanuló robotok lesznek, attól tartok.
2013. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Ha véletlen egy picit foltos lesz a ruhájuk,elmennek haza átöltözni és csak tisztán jönnek vissza,vagy pl. nem tudtam ott megszopiztatni a gyereket,haza kellett jönnünk addig,mert náluk ez nem szokás és "amugy sem szoktak egymás ágyára ráüllni".
2013. máj. 23. 21:49
 16/31 A kérdező kommentje:
Náluk pontosan éltanuló robot az összes gyerek. Így van. De egyszerűen látom,hogy nem bolgdogok azok a gyerekek. Az anyjuk engedélye nélkül még vcre is aligmennek. Amúgy náluk már mind hárman elváltak csk még mi nem. :( :)
2013. máj. 23. 21:52
 17/31 A kérdező kommentje:
Hát... Egyenlőre még nincs gáz(annyira). Majd az idő megold vagy kiderít mindent...mondjuk az ijesztő hogy az ő családjukban mindenki elvált. Szerintem sikerülni fog,megoldjuk :) csk kíváncsi voltam,hogy én vagyok -e ennyire nem normális vagy ez a vásár is kettőn áll. :) Köszi a válaszokat.
2013. máj. 23. 21:57
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Vegyessaláta!

Az első családmodellről pár szó:

Nem véletlen, hogy innen kerülnek ki a sikeresek. Márpedig egyáltalán nem mindegy, kiből mi válik. A családból hozott illem, viselkedés, a mentalitás igenis fontos.

Aki az asztalnál tud késsel-villával enni, az megteheti, hogy akár kézzel is megragad egy pipicombot. De aki azt látja, hogy otthon mindig így eszik, az étteremben le fog bőgni mindenki előtt...

Ugye, érted, mire gondolok?

A jó kapcsolat alapja a pontos elszámolás, és én sem adok oda számolatlanul pénzt senkinek. Arról a családtagról is van véleményem, aki sok pénzt lop a saját szüleitől... hát én se ragaszkodnék a kapcsolattartáshoz, bár erősen elgondolkodnék, mit rontottam el a nevelésében.


A másik családmodellről:

Remek dolog együtt játszani, közös élményeket szerezni, nyitottnak és őszintének lenni, de lehet, hogy nem mindenkinek van erre igénye. Attól függ, hogy ki hogy kezeli a rábízott információkat. Pl. keresetről onnantól nem esne szó a családunkban, hogy valakinek nem világos, hogy ez bizalmas információ, és harmadik félre nem tartozik. Sajnos van olyan, akinek azért nem nyilatkozok ilyenről, mert másnapra tudni fogja a fél város...


Kell egymást segíteni, bár elsősorban nem anyagi javakkal, hanem tettel, de ez az én véleményem.


Át tudjátok beszélni, kinek mi tetszik a másik családjában, mit szeretne feltétlenül magával vinni, és mi nem fér össze az elképzeléseivel. Ha nem tudok zöld ágra vergődni, ne vállaljatok gyereket, mert állandó veszekedés lesz. A gyereket következetesen kell nevelni, anya és apa közös, azonos álláspontja nem is lehet kérdés.

Így elkerülhető az, amikor anyát kérdi, nemet mond, rohan apához, az meg megengedi, és fordítva. A végén meg a két szülő ordít egymással, ki "rontja el" a gyereket.


Harmadik szempont, amit neked kéne mérlegelned.

Szépen hangzik a feltétel nélküli szeretet, de nem valós.

A szeretetért mindenkinek meg kell dolgoznia. Neked is majd meg kell küzdened azért, hogy a gyereked szeressen, a férjed szeressen, a férjed családja szeressen, stb.

Ahogy nekik is kell tenniük azért, hogy te szeretni tudd őket.

Lehet, hogy te úgy érzed, hogy feltétel nélkül történik mindez, és akkor nincs is semmi baj, hisz minden megy a maga útján.

De ilyen eltérő családmodell esetén érdemes elgondolkodni, hogy pl. ki mivel mutatja ki, hogy szeret. Ki mit tesz azért, hogy szeressék.


Gondolom, te sosem voltál a drogos haverokkal csavargó, suliban bukdácsoló, hétvégenként csatak részeg, mindenféle pasival hentergő tini... Látod, te is sokat tettél azért, hogy szeressenek, illetve sok mindent kerültél, mert tudod, hogy ezzel szomorúságot okozol.

Ilyesmikre gondolok.


A másik családban egyszerűen magasabbra tették a mércét, hogy mi az, ami "megfelel".

Ha eléri a szintet, a szeretet kimutatásra kerül. Lehet, hogy addig is érzik, csak meg kell érte dolgozni.

2013. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Értem. Én is azt szeretném ha megtalálnánk a középutat,akkor aztán igazán sikeres és boldog kis lurkónk lesz. Az egyetlen egy baj,hogy a párom nem igazán kompromisszum képes, ez a tulajdonság is "hozzájuk tartozik". Ha nem tetszik neki valami,nem egyezkedik,hagyja az egészet. Nekem igazábol ez nem tetszik. Nem is a felétel nélküliség hanem ez az "önző" hozáállás. Ezt érzem én szeretet hiánynak: "ha nem tetszik,menj." Ez furcsa nekem családon belül.
2013. máj. 23. 22:10
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem bírnék olyannal lenni,aki megszakította egy testvérével a kapcsolatot csak úgy minden nélkül,....Milyen anyós(lesz!) az olyan,aki a gyerekével nem tartja a kapcsot?
2013. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!