Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek melyik család típus...

Nektek melyik család típus tetszik jobban és ti melyikben éltek és boldogok vagytok így és gyereket melyikben nevelnétek szivesebben?

Figyelt kérdés
A párommal teljesen más családból származunk és nem is igazán tudja megérteni én pedig megszokni a másik családját. Az övé tipikus nagyvárosi család,nekik fontos a pénz és a karrier,náluk nincs feltétel nélküli szeretet,vagy viselkedik az ember vagy megszökik és csak kölcsönt/kölcsönbe adnak akármit egymásnak ,csak úgy soha,még egy száz forintost is visszakérnek egymástól. Így volt pl. az egyik hugával régen. Ellopott a szüleitől sok pénzt és elküldték és nem is keresték. Azóta se hallota róla. Az ebéd náluk olyan,hogy nem fogják meg kézzel a húst egymás előtt sem. Finomkodnak,illedelmesek egymással,titkolóznak egymás előtt. A karrier viszont fontos,a nővére orvos, párom üzletember, bátja egyetemi tanár. Nálunk ez nem így volt,feltétel nélküli szeretet volt és nem kellett egymás előtt titkolózni,finomkodni. Hülyültünk,játszottunk, fociztunk kint a réten, bírkóztunk, állandóan beszélgettünk és pl. soha nem hagytuk volna hogy egyetlen egy családtagunk lelépjen és soha nem kértünk vissza semmit egymástól akinek éppen volt az adott. Ti mit gondoltok? Melyik családban szerettek/szeretnétek éllni inkább?
2013. máj. 23. 21:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: hidd el hasonló a hasonlóval kezdjen! Akármilyen pici különbség is kiütközik egy idő után.Nálatok ég és föld a különbség.
2013. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Amit 19-nél írtál az nem csak a neveltetése, inkább a férfiakra jellemző hozzáállás: több logika, kevesebb érzelem; nem elmélkedünk,döntünk.

( huszonévi házasság és fiúgyerekek melletti tapasztalat)

2013. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki makacs, még szeretheti a családtagjait feltétel nélkül és elfogadhat másokat. De, ha a párod a kompromisszum halovány reménysugarát sem mutatja, én hagynám ezt a kapcsolatot, mert mindenben neked kell majd alkalmazkodnod hozzá, amibe bele fogsz keseredni.
2013. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nekem az a durva, hogy nem szoptathatod meg ott a gyereket, ha vendégségbe vagytok, illetve hazamennek átöltözni. Ha több 100 km-re mennek valahova, akkor is hazamennek, mert esetleg a gyerek leette a ruháját fagyival, vagy mi? Számomra ez durva. Inkább el se megyek, mire odaérek mehetek haza szoptatni. Nem semmi. Meg nem kell a másik ágyára ülni, ez oké is. De csak akadna egy szoba egy fotellal, fotelra csak szabad ülni.

Nekem mindenképpen hiányozna a hülyéskedés a gyerekkel.

2013. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
40%

Én nő létemre egyszerűen fel nem bírom fogni mi a problémád a párod családjával.


Kultúrált ember módjára, késsel-villával étkeznek, nem csámcsognak és ha foltos lesz a ruhájuk, lecserélik?! Úristen, ez aztán égbekiáltó bűntény.


A sikeresség szerintem meg kifejezetten jó pont.


Ez alapján NEM LEHET megítélni mennyire szeretik egymást, milyen kapcsolatban vannak egymással, ez csak a felszín!


A szavaidból süt a rosszindulat és az irigység. Próbálj meg túllépni a felszínes dolgokon. Minden családban más a norma, és ezzel nincs is probléma.


Azt meg nem igazán értem, hogy a húgot, aki LOPOTT a saját családjától, miért kellene tárt karokkal várni!


U.i.: én a tiedhez hasonló családban nőttem fel (hülyülés, stb.), de ha kölcsönkértem valamit igenis megtanultam visszaadni, mert az életben így megy. Ehhez nem szabad hozzászokni, hogy kérsz valamit és azt örökbe kapod, mert majd máskor adsz mást helyette, mert az illem nem így gondolja, és a legtöbb ember sem, így baromi kínos helyzetekbe kerülhetsz. Mindemellett én önszántamból sokat tanultam, és meg is lett az eredménye, valamint otthon és ha vendégek jöttek a normális viselkedést is megtanították a szüleink - merthogy vendégek előtt igenis nem illik foltos pólóban lenni, csámcsogni és kézzel turkálni az ételben! Ha tetszik ha nem, ti pedig vendégek vagytok, ha már elköltöztetek és látogatóba mentek.

2013. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

a kaja az még oké is, hogy illedelmesen esznek és stb.

Na de pl, hogy a gyereket nem szoptathatod meg náluk? a saját unokájuk nem? Nekem is fura. Én is a hasonló családban nőttem fel, mint te. Nálunk úgy működik pl. megkérem valamelyik családtagomat, hogy váltson fel 5000 Ft ot. Mondjuk van is neki apró, de hiányzik hozzá 400-500 ft akkor azt mondom jó így .. majd legközelebb. Ha én vagyok így ők sem kérnek rajtam számon pár száz forintokat, sőt még egy ezrest sem! Néha cserébe veszünk egymásnak később csokit, vagy fagyit vagy bármit...

Vagy pl. valami nincs itthon a háztartásban és megkérem valamelyiküket, hogyha már úgyis arra jár.. hozzon már nekem kenyeret/tejet/tejszín vagy bármi. Persze nem több 10 000 ft os összeg! sokszor van, hogy elhozza, kerül mondjuk 2000 Ft-ba és mikor adnám a pénzt, ugyan már egyétek! :-) Szívesen adja, nem követeli vissza, holott azért a pénzért ő dolgozott meg. DE EZ FORDÍTVA IS MŰKÖDIK!oda-vissza a dolog mindenkinél. Nekünk ez természetes. Vagy öcsém meghív egy kávéra, pizzára... Nem kell a részem kifizetni, legközelebb én hívom meg. Amúgy, ha ő fizet és az kerül pl 2500 be, de ha legközelebb én hívom meg és mondjuk az meg 4000 be, mert épp azt kívántuk meg :-) Nem fogom kérni tőle a különbözetet XD


Megfigyeltem, némelyik családban, nagyon "fogják" a gyerekeket és valóban sikeres embereket, céltudatosak nevelnek belőlük. Kiválóak a szakmájukban, jó anyagi körülményeik vannak. Ezek a gyerekek sztem nem kaptak annyira sok szeretetet. Ezt úgy értem, hogy gesztusokkal, érzelmekkel kimutatva. Pl, ha valamiben ügyes voltam, anya nemcsak megdicsért, vagy éppen megkaptam valamit a teljesítményemért, hanem megölelgetett jól megpuszilgatott is hozzá :-) Ezekben a családokban ez sokszor nem így van. a szülők sem tudják ilyen formában kimutatni a szeretetüket, később valószínű a gyerek sem fogja. Legalább is a szülők előtt nem, attól a saját családjában, ha nem látja senki meg igen, mert van akinek ez gyermekkorában igenis hiányzott.


A lopós kishúgot persze elítélem, gusztustalan amit csinált, de úgy veszem észre talán ő a családban a kakukktojás. Valamit biztosan elbaltázhattak a nevelésében , ha ilyet megcsinált. Persze nem védeni akarom.Mindenki máshogy reagálja le, ha viszonylag egy kimutatott érzelmektől mentes, teljesítményorientált családban nő fel.Nem az az érdekes, hogy emiatt elküldték, hanem hogy azóta se hallottak felőle. Akármilyen is, akkor is gyerekük. Vagy éppen a párod testvére kérdező.Nagyon nagy bűnt követett el, de élete végéig nem bocsátanak meg a saját "vérüknek" ?


Valóban ahogy valaki írta, legyen sikeres a gyerek, hajtson a céljai elérésért, de mutassa ki az érzelmeit és ne legyen a saját családjával garasoskodó.

2013. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem irigységből és rosszindulatból írtam,ezt kikérem magamnak csak elmondtam hogy nekem mi furcsa az ilyen családi kapcsolatokban. Azért köszi a válaszokat. Majd "kiderül."
2013. máj. 24. 16:27
 28/31 anonim ***** válasza:

Kérdező


Én voltam a sokat író utolsó, nekem válaszolsz? :-) én veled vagyok:-)

2013. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem. A 10:12-nek írtam. ("Egyszerűen nem tudom megérteni,mi a bajod a párod családjával.") Egyáltalán nem rosszindulatból írtam ezeket,persze,hogy van jó oldala is,hogy ilyenek... csak én nem szeretném ha a saját gyerekem sem mosolyogna soha és mindig "vigyázban kéne állnia", nekem ők csak egyszerűen olyanok,mint a zombik-nem gúnyolódásból mondtam- CSAK ÉN NEM BÁNNÁM HA NEM LENNE OLYAN SIKERES A GYEREKEM HA BOLDOG LENNE. Értitek ugye?
2013. máj. 24. 23:43
 30/31 A kérdező kommentje:
Még csak 5 hónapos a gyerek de már most kijelentette anyósom ,hogy mit fog tanulni és dolgozni és hogy kajakozni fog a Marci ha akar ha nem,mert ő nem tudja mi neki a jó,mert még gyerek. SZERENCSE, HOGY PÁROM NEM OLYAN MEREV?,MINT ŐK ,EGY KIS TÜRELEM ÉS "MÉG LAZÁBB" LESZ. :)
2013. máj. 24. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!