Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez "férfihiszti"...

Szerintetek ez "férfihiszti" vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Vettünk egy medencét nemrég, elég drága volt (250ezer). Utána elromlott a férjem motorja, de abban a hónapban ugye nem volt miből javíttatni (80 ezer körüli lett volna) Illetve persze van tartalékunk, de mondtam hogy abból ne vegyünk ki, majd következő hónapban megcsináltatja. Azt mondta oké. Tegnap voltam vásárolni, megláttam egy kismedencét, olyan aranyos volt, leértékelve (5ezerre) megvettem. 5 éves a gyerek még kell neki ilyen pancsoló is. A tavalyi kilyukadtak.

Erre a férjem kiakadt, hogy ő nem tud motorozni én meg itt ilyen időjárás mellett veszek még egy medencét. Oké, tudom, hogy még nem kell egy ideig:) De olyan cuki, van hozzá több dolog, ez az egy volt már (sima boltban vettem, nem azzal a céllal mentem) és nem volt drága. Lehet hogy ez is csak egy nyarat bír, de nem olyan nagy összeg. Nem emiatt fogunk éhen halni szerencsére:)

(egyébként ő később kapja a fizetését, így még 2 hetet várnia kell a motorra)

Szerintetek olyan nagy bűn amit tettem?:)



2013. máj. 30. 13:58
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Na jó akkor lehet hibáztam:)

Egyébként mondtam neki, hogy akkor nem megyek fodrászhoz jövőhéten, ha ez most ennyire bántja, vagy akkor vegyen ki pénzt a motorra, de erre még jobban kiakadt. Szóval látom hogy látja a pénz és pénz közötti különbséget, lehet tényleg csak zokon esett neki, hogy nem javíttathatta meg a motorját:)

Én érzem a különbséget akkor is.. de lehet nincs igazam:)

2013. máj. 30. 14:19
 22/51 A kérdező kommentje:
Ha nyerünk egy 20ast, akkor igen szerintem azt mondom, hogy vegyünk le pénzt a számláról.
2013. máj. 30. 14:21
 23/51 anonim ***** válasza:
77%
Hűha... nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen kérdésből is ekkora vita robban ki! :)) Akkor mégsem alszol jobban :)) Hibáztál, bűnhődj! XD
2013. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem nagy bűnt követtél el, de szerintem neki volt igaza. Megbeszéltétek. Ha nincsen " fölös " pénz akkor nincs. Nyilván van különbség a 80000-es javítás és az 5000-es medence között, de 5000 forint se semmi. Ha nincsen pénz a motorra akkor elviekben a medencére sincs. Nekem a nővérem csinálja, hogy ha lát bármit ami le van értékelve megveszi függetlenül attól, hogy mi az vagy, hogy szükséges-e. Ahogy írtad nem fogtok éhenhalni, de legközelebb szerintem beszéljétek meg, hogy éppen mire költötök.
2013. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok, egyébként kicsit mindkettőtök rosszul kezelte ezt. Ha megbeszéltétek, hogy spóroltok a motorra, azért illett volna megkérdezned a párod a medencével kapcsolatban. Viszont nem költöttél horribilis összeget, túl sokkal nem csúszott a motor, úgyhogy ő meg egy kicsit túlreagálta, nem kellett volna kiakadnia, csak megbeszélnetek, hogy legközelebb ilyen esetben őt is megkérdezed.
2013. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Legkozelebb hivd fel vagy sms, mielott hasonlo helyzetben vasarolsz, es mindjart nem lesz neki problema. Szerintem is az bantja, hogy megallapodtatok valamiben, es te azt semmibe vetted.
2013. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
A medence kell majd mert oké, hogy ott a nagy, de abban máshogy tud játszani. Jó egy beleülős is. Az igaz, hogy még egy ideig nem kell. De megláttam és "beleszerettem" szerintem van ez így.. Mivel nem nagy összeg eszembe sem jutott, hogy ez gond lehet. Nem gondoltam át, hogy megegyeztünk valamiben, ez tény. Ha akármi másról lett volna szó 20-30 ezer környékén akkor azt nem vettem volna meg.
2013. máj. 30. 14:24
 28/51 anonim ***** válasza:
68%

Hát szerintem ez hiszti. Mert a medence miatt nem kiellett felbontani a félretett pénzt. És ez nagy különbség!


Megértem a helyzeted, a párom is ilyen. Meg úgy általában az emberek többsége. Nem gondolkoznak racionálisan. Neki most az a baja, hogy nem kapta meg a játékát, amíg a gyerek megkapta. Abba már nem gondol bele, hogy ha mondjuk van erre a két hétre 50 ezretek, abból a medencét gond nélkül megveszed, és még kényelmesen eldöcögtök, viszont a motort ki se tudná belőle fizetni. Hiszti, hiszti, hiszti.

Kéne tanítani legalább alap konyha-közgazdaságtant az embereknek...

2013. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy el tudok csábulni dolgoktól:) Mindegy, gondolom túl leszünk rajta. Majd bocsánatot kérek. De szerintem is túlreagálta ő is. Egyébként sem bírom ha felemeli a hangját, úgyhogy én sem voltam abban az állapotban, hogy lenyugtassam és megbeszéljük normálisan.
2013. máj. 30. 14:27
 30/51 anonim ***** válasza:
51%
Hiaba ismetelgeted ugyanazt, elsore is megertettuk, es nem kell minket gyozkodni. Eleg egybehangzo velemenyeket kaptal, szoval inkabb gondold at. Bar ahogy elnezem mondhat neked akarki akarmit.
2013. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!