Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez "férfihiszti"...

Szerintetek ez "férfihiszti" vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Vettünk egy medencét nemrég, elég drága volt (250ezer). Utána elromlott a férjem motorja, de abban a hónapban ugye nem volt miből javíttatni (80 ezer körüli lett volna) Illetve persze van tartalékunk, de mondtam hogy abból ne vegyünk ki, majd következő hónapban megcsináltatja. Azt mondta oké. Tegnap voltam vásárolni, megláttam egy kismedencét, olyan aranyos volt, leértékelve (5ezerre) megvettem. 5 éves a gyerek még kell neki ilyen pancsoló is. A tavalyi kilyukadtak.

Erre a férjem kiakadt, hogy ő nem tud motorozni én meg itt ilyen időjárás mellett veszek még egy medencét. Oké, tudom, hogy még nem kell egy ideig:) De olyan cuki, van hozzá több dolog, ez az egy volt már (sima boltban vettem, nem azzal a céllal mentem) és nem volt drága. Lehet hogy ez is csak egy nyarat bír, de nem olyan nagy összeg. Nem emiatt fogunk éhen halni szerencsére:)

(egyébként ő később kapja a fizetését, így még 2 hetet várnia kell a motorra)

Szerintetek olyan nagy bűn amit tettem?:)



2013. máj. 30. 13:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Szóval mivel ő emelte fel a hangját velem szemben, nem igazán gondolom, hogy nekem kellene bocsánatot kérjek. Gondolom ebben egyetértettek, hogy neki illene.
2013. máj. 30. 15:02
 42/51 anonim válasza:
22%
A férfiak mindig hisztinek. Nagy pofont neki és kussol.
2013. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
83%

Dehát hol írta a kérdező, hogy megállapodtak bármiben is? Nem kell összehúzniuk a nadrágszíjat, élhetnek ugyanúgy, mint eddig, csak egy extra 80 ezer forintos kiadás nem fér bele. Nem beszélték meg, hogy nem költenek semmire, ami nem létszükséglet. Ha a kérdező férje meglátott volna egy ötezer forintos vackot, amire szüksége van, és megveszi, a kérdező szerintem egy szót sem szólna. Itt arról van szó, hogy a 250ezer forintos kiadás mellé nem futja még 80ezer forint is. Nekem teljesen megdöbbentő, hogy ezt hányan nem értik itt.. De megpróbálom elmagyarázni ahogyan én értelmezem a helyzetet:

Van mondjuk 3 millió forintjuk lekötve egy bankban egy évre.

Van 300 ezer forint bármikor mozgósítható félretett pénzük, amiből ha költenek mindig visszapótolják, ha nem kell, akkor a 3 millió forint mellé lekötik.

És van mondjuk még 200 ezer forintjuk a havi szükségleteikre.

Ebből a 300ezer forintból elköltöttek 250 ezret, és nem tudják kipótolni, csak két hét múlva, tehát most van 50 ezer forint szabadon mozgósítható pénzük. A havi 200 ezer forintból kijön mondjuk a számla és a benzin 100 ezer forintra egy hónapra, marad ugyan még 100 ezer forintjuk és ebből csak 30-at kellene elvenni, hogy meglegyen a 80 a motor javíttatására, de akkor 70 ezer forintból kellene megoldani az étkezést és a háztartást, ezért a kérdező megkérte a férjét, hogy ne most javíttassák meg a motort, hanem amikor futja a szabadon költhető spórolt pénzükből. De ez nem azt jelenti, hogy bármivel szorosabbra kéne húzni a nadrágszíjat és csak kenyérre meg vízre költhetnek, hanem csak azt, hogy egy ekkora kiadás most nem fér bele, de a gyerek ötezer forintos medencéje simán.

Így nekem egyáltalán nem felháborító, hogy a kérdező költött valami kis minimális összeget a költségvetésükhöz képest..

2013. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Valahogy így van kb. ahogy az utolsó írta. A pontos összegek persze nem fontosak, és nem is ide tartoznak. De a lényeg pont ez. Van egy fix bevételünk, az övéből mindig veszünk el, a többit letesszük, ahhoz nem nyúlunk (nyaralási alap, jövőbeli tervekre pénz, gyereknek) A pénz amivel gazdálkodunk nincs kicentizve, szabadon gazdálkodunk vele, vásárolunk, csak a nagyobb tételeket egyeztetjük. Plusz ugye nem mindig ugyanannyit költünk szóval van hogy több van, van hogy kevesebb. Most utóbbi:) Simán nem akartam a letett pénzhez nyúlni vagy szűkösen élni.
2013. máj. 30. 15:43
 45/51 anonim ***** válasza:
75%

Imádom az ilyen nőket!


"csak 5.000 volt", "de olyan cuki", "beleszerettem", "nem is volt drága"...


Aztán majd jön a következő csak 5.000 volt, de olyan cuki...


Igaza van a férjednek, ha megbeszéltétek, hogy az ő kiadásaira nincs most pénzt, akkor netán kis cuki baromságokra sem kellene, főleg, hogy 1. van másik medence, 2. még jó ideig nem lesz fürdőidő...

2013. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
95%
Ez hiszti a javából! Nehogymár ugyanaz legyen egy 80 ezres kiadás a hobbira a férfi kedvteléséből és egy 5000-res plasztikmedence a GYEREK miatt! A férjed, ahogy korábban vki írta hisztizik, mert ő nem kapta meg a játékát, mint a másik kicsi. Még szép, h ő kérjen bocsánatot. Azért magyarázkodj, mert 5 eért vettél vmit a KÖZÖS gyereketeknek? Ő a motorral csak magára gondolt. Van, hogy más is az eszébe jut?
2013. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
48%

Hát én nő vagyok, imádom a "cuki, leértékelt, csek ez az egy volt, ilyen is kell dolgokat", de szerintem igaza van a férjednek! Minek kellett mégegy, ha másra kell a pénz, egy nem elég neki a +9 fokban fürdeni?

Persze, hogy neked mindegy, hogy a motorja mikor lesz kész mert neked az "felesleges pénzkidobás" mert az nem is cuki, nem is aranyos és még nem is használod!

Bocsi, ha bunkó voltam, de így gondolom!

2013. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is nő vagyok, de egyikőtök pártját sem fogom. A férjednek abból a szempontból igaza van, hogy ha megbeszéltétek, hogy nem költötök fölösleges dolgokra, akkor az vonatkozik mindkettőtökre, akármilyen akciós és cuki. Az, hogy a gyereknek vetted nagyon kedves, de nem ő kérte, te szerettél bele. Ebből a szempontból a férjednek van igaza. A másik kérdés, hogy 5 ezer és 80 ezer Ft között van bőszen különbség, ebből a szempontból neked van igazad. Minden egybevetve hibáztatok mindketten, és mindkettőtöknek igaza van valahol. Üljetek le, és beszéljétek át a dolgot.
2013. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

Csak hogy használjuk a medencét felfújtam az alagsorban és benyomtam a hősugárzót:)

Aférfi pedig megenyhült, belátta hogy túlreagálta. Én meg nem láttam be még most sem 100%osan az én hibámat, de túlléptünk rajta:)

2013. máj. 30. 23:14
 50/51 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom írta-e már valaki, sajnos nem olvastam végig az összes hozzászólást.


Viszont az fix, hogy csak a kérdés és az ahhoz tartozó leírás alapján pénzügyi analfabéták vagytok.

2013. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!