Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez "férfihiszti"...

Szerintetek ez "férfihiszti" vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Vettünk egy medencét nemrég, elég drága volt (250ezer). Utána elromlott a férjem motorja, de abban a hónapban ugye nem volt miből javíttatni (80 ezer körüli lett volna) Illetve persze van tartalékunk, de mondtam hogy abból ne vegyünk ki, majd következő hónapban megcsináltatja. Azt mondta oké. Tegnap voltam vásárolni, megláttam egy kismedencét, olyan aranyos volt, leértékelve (5ezerre) megvettem. 5 éves a gyerek még kell neki ilyen pancsoló is. A tavalyi kilyukadtak.

Erre a férjem kiakadt, hogy ő nem tud motorozni én meg itt ilyen időjárás mellett veszek még egy medencét. Oké, tudom, hogy még nem kell egy ideig:) De olyan cuki, van hozzá több dolog, ez az egy volt már (sima boltban vettem, nem azzal a céllal mentem) és nem volt drága. Lehet hogy ez is csak egy nyarat bír, de nem olyan nagy összeg. Nem emiatt fogunk éhen halni szerencsére:)

(egyébként ő később kapja a fizetését, így még 2 hetet várnia kell a motorra)

Szerintetek olyan nagy bűn amit tettem?:)



2013. máj. 30. 13:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem hiszti és neked van igazad. Amúgy családfüggő. Nálunk 5 eFt olyan kategória, amit meg sem említünk, nem tétel, 80 eFt elköltését viszont mindenképpen megbeszélnénk. Nyilván, ha nálatok 5 eFt nagy tételnek számít, akkor meg kellett volna vele beszélned.

Akik azt írják, hogy ha tőle elvárod, akkor ő is elvárhatja tőled, azok ne felejtsék már el, hogy te a gyereknek vettél egy kis apróságot, nem magadnak. Én nagyon meglepődnék, ha a férjem hisztize, hogy ha ő nem kap meg valamit, akkor nehogy már a gyerek kapjon. Nevetséges.

2013. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Erről van szó, én is így gondoltam, hogy a kismedence belefér, a motor már nem. Lehet eleve nem kellett volna azt mondanom, hogy ne vegyen ki pénzt a motorra, majd beraktuk volna. Csak ha az ember nagyobb összeget költ el, vagyis hogy megvettük a nagymedencét, hajlamos beindítani magában a takarékossági funkciót. És nem láttam milyen "fontos" az a motor:)
2013. máj. 30. 14:30
 33/51 A kérdező kommentje:
Nálunk sem téma az 5ezer forint szerencsére. Ilyen összegekért nem hívogatjuk egymást. A 80 ezret azért már megbeszéljük. Főleg jelen esetben. Amúgy mindig van annyi pénz nem betéve, hogy tudunk benne mozogni, de most ez így jött össze, ezért kértem, hogy ne csináltassa meg a motort.
2013. máj. 30. 14:32
 34/51 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy valószínűleg én is elrontottam, ő is túlreagálta azzal hogy durvább hangnemben közölte a véleményét. Ha normálisan elmondja akkor én sem húzom fel magam. Szóval beláttam, hogy én is hibáztam Majd megbeszéljük.
2013. máj. 30. 14:36
 35/51 anonim ***** válasza:
70%

Én nő vagyok, de szerintem sem kellett volna megvenned azt a felesleges medencét. Az összes akció erről szól, hogy minden kihagyhatatlan. Hülyeség, nem pedig cuki.


Én pont ugyan ilyen helyzetben vagyok, csak nálunk a férjem suliját kellett befizetni, ami nem pár ezer forint, de nem nyúltunk a félretetthez. Én is szívesen vennék leértékelt nadrágot, meg leértékelt mittudoménmit, de nem, még ezer forintért sem, mert nem lenne fair vele szemben. Valamit mondtam, akkor ahhoz tartom magam.

2013. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
47%
A férjednek van igaza. Mintha egy medence létszükséglet lenne... Én mindenféle medence nélkül nőttem fel, mégis élek. A te gyerekednek ha "csak" egy nagy medencéje lesz, nem fog belehalni.
2013. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
80%

Hiszti ! Olyan mint egy elkényeztetett gyerek!

5e forintos kiadást én sem beszélek meg a férjemmel. 80e-st természetesen megbeszélünk. A spórolás csak napi megélhetési problémák esetén jeleni azt, hogy csak a létszükségleti dolgokra költünk, de jelen esetben nem ez áll fenn.

2013. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit mindkettőtöknek igaza volt, de mindketten hibáztatok is szerintem. Neked fel kellett volna hívni, hogy ezt a kismedencét meg szeretnéd venni. Én még eddig mindig elő tudtam úgy adni a férjemnek ezeket a dolgokat, hogy rábólintson. Nem azért mert papucs, hanem azért, mert észérvekkel meg lehet győzni, hogy 5-10 ezer forintba nem halunk bele. Ő viszont erősen túlreagálta a dolgot, de hidd el egy férfinek a motorja kb mint a gyereke. Tapasztalat, az én férjem is motorozik! :)

Illetve egy esetben jogos a kiakadása: ha ez már nem az első 5000 ft a motorjavítás halasztása óta. Tehát ha azóta már vettél esetleg ruhát, játékot, bármit, amire nem volt szükségetek csak cuki, meg kihagyhatatlan, akkor előfordulhat, hogy kiborult az a bizonyos bili, és ebben az esetben azt is mondanám, hogy jogosan. Persze nem mondom, hogy nálatok emiatt volt, ezt csak te tudhatod...

2013. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Nem volt még halasztva. Megbeszéltük mikor csináltatja meg. Mint írtam emiatt nem is kell halasztani. Egyszerűen van egy keretünk amit szintén feltartalékoltunk, de most a nagymedence miatt lecsappant, amibe én is láttam, hogy a medence belefér, gondolom ő is látná, ha nem lenne megsértődve. A javíttatás viszont már nem fért volna bele, csak ha nagyon összehúzzuk a nadrágszíjat. Lehet eleve "gonosz" voltam hogy nem "engedtem" hogy vegyen le pénzt, de mint írtam nem láttam rajta, hogy ennyire ráléptem a tyúkszemére:)

Egyébként sosem problémázik ilyeneken. Sem azon ha magamnak veszek valamit. Ahogy normál esetben ő is azt csinál amit akar. Mindketten keresünk, szóval nem szoktunk engedélyt kérni, így eszembe sem jutott hogy telefonáljak.

De mint már írtam belátom, hogy van logika abban amit mond, ha ez neki fáj, csak a stílusa nem tetszik

2013. máj. 30. 14:58
 40/51 anonim ***** válasza:
52%
Tulajdonképpen jogosan tette szóvá a dolgot a férjed,elvégre megállapodtatok valamiben,és Te ehhez a megállapodáshoz nem tartottad magad.Mindegy,milyen összegről beszélünk,a lényeg,hogy megbeszélhetted volna vele ezt a kiadást.Mondjuk az lehet,hogy túlreagálta dolgot,viszont ettől még igaza van.
2013. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!