Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámmal jó viszonyban...

Édesanyámmal jó viszonyban vagyok, de nem merem elmondani neki, hogy abortuszom lesz, már nagykorú vagyok, de szerintetek is jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés
Neki is volt fiatalabb korában, de tudom, hogy nagon fölkavarta.
2009. okt. 8. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
59%

Hát le is pontoztalak kedves 18:06-s. Nem a véleményed miatt, mert ahhoz jogod van, de senki nem kérdezte !!!!Pont arra van a kérdezőnek szüksége, hogy hülyeségekkel traktáld.Gondolom van rá oka, neked semmi közöd hozzá.

Kérdező

ÉN nagyon jó viszonyban vagyok anyummal, ő olyan, hogy kifejti a véleményét, és teljes mértékben elfogadja az enyémet !!! Ha a tiéd is ilyen mondd el, könnyebb lesz a terhet vinned.

2009. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem hülyeség, hogy ha az ember azt akarja, hogy a másik tudja, hogy mit tesz, mert ált nem nagyon fogják fel. Az ilyen szövegek, hogy "fujj megint egy abortuszellenes, meg magzatvédő ,stb" Eléggé dúrva azért ilyeneket olvasni nőktől. ill. inkább lányoktól.


Engem is lepontoztatok mert megírtam, hogy igenis felelős az ember azért a gyerekért akit kikapartat magából és tehet róla, nem lehet elbújni semmi indok mögé. Nem az abortusz a szörnyű, hanem az, hogy sokaknak nincs felelőségérzete és ezért szarik bele, hogy befut a gyerek, nem baj majd "abortáljuk". És itt most nem azokra gondolok akik fog gátló mellett lettek terhesek, vagy megerőszakolták őket, stb.


Mindenesetre itt a fórumban egy kattintással lepontozhattok, de a lelkiismeretek el fog titeket érni előbb vagy utóbb, ott már nem lesz pontozásra lehetőségetek.

2009. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
66%
arra gondoltál. hogyha nem lehett többé gyereked azon agodsz el e mondjad neki inkább magadra gondolj de azért el mondhatod neki nem történik semmi. ha neked egyszer lesz gyereked és ugyan ebbe a hibába esik te is örulni fogsz neki hogy nem volt meg köztetek a bizalom.
2009. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
34%
Olyan könnyen beszéltek itt egy emberi életről, mintha nem is emberkének készülne, hanem állatnak, vagy mintha tök értéktelen dolog lenne. Gyilkosságnak tartom az abortuszt, és nem érdekel kinek mi a véleménye,minden jóérzésű ember így gondolja. Másrészről megértelek h így döntesz, de ne felejtsd el h mit teszel. ha anyudnak is volt már ilyen akkor nyugodtan elmondhatod neki.
2009. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
78%

jajj olyan okos a 24 éves pasi: " ha előírás szerűen használod, ( a lényeg) AZ ESETEK TÖBBSÉGÉBEN biztonságos " te elolvasod amit írsz apafej? És az esetek nem többségében akasszák fel magukat a nők, mert neadj isten kiszakadt a gumi? Vagy pl. tartsunk meg mi nők egy súlyosan fogyatékos magzatot?akinek csak addig lesz élet az élet míg mi szülei élünk, utána meg ki tudja ki fog gondoskodni róla?

Vagy epilepsziásan vagy fel tudom nevelni mert megérem épségben, vagy nem? én kórházban dolgozom láttam már epilepsziást kómába esni egy roham alatt és sosem tisztult fel utána többet..fogalmatok van róla, hogy egy epilepsziás betegnek milyen korlátai vannak, akár gyógyszer szedés ügyében is, egy sima fájdalomcsillapítóval kapcsolatban is?Vagy hogy ő perpill lelkileg mit él át épp a betegsége miatt és hogy nem tarthatja meg a babát?

Amúgy szintén mint kórházi dolgozó közölnöm, hogy semmiféle magzatbedarálós módszer nincs, vákummal végzik már hosszú-hosszú évek óta, és régen sem "bedarálták" a magzatot, hanem a kaparásnak hívott módszerrel a méh faláról eltávolítják a méhnyálkahártyát és vele a beágyazódott petét is. Mint pl egy egészségügyi "küretnél", csak ott nincs szó magzatról.

Amikor a terhes kutyát kivágjátok az árokba megpusztulni, vagy a kölyköket zsákba a patakba ÉLVE még az nem baj mi? az nem undorító és erkölcstelen.

De ha valaki felelősséggel felméri a helyzetét és úgy dönt nem szüli meg, az egy rohadt szemét felelőtlen gyermek-magzat gyilkos mi?

2009. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
78%
Én nem mondanám el neki. Én is azon a vélemények vagyok, hogyha rákérdezne, hazudni nem hazudnék, és lehet, hogy évekkel később talán el is mondanám neki, de most nem.
2009. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
31%
gondoltál már arra hogy ezt egész életedben magadon fogod hordozni. máskulömben nincs olyan titok ami ki nem derulne hidd el ez is ki fog derulni.na akko légy erös ne most.máskulömben mindig a nönek kell vigyázni miféle az a férfi aki nem tudja ki huzni habár a másik verzio kényelmesebb az igaz.
2009. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
42%
nem tudom egy növér hogy irhatott ilyet .
2009. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:57:


A 24éves "apafej" vagyok.


Lehet, hogy egészségügyben dolgozol, de hogy tutira nem értesz a témához ez tuti. Kicsit kutakodjűl már, vagy kérdez meg pár igazi orvost kérlek.


De hogy ne kelljen semmit tenned, beidézem neked a legelső weboldal tartalmát amit a google kidobott:


(elválasztom kötőjelekkel a kezdetés és a végét, aki nem akarja elolvasni az tudja olvasni a további mondanivalómat is utána)

------------------------

A művi terhességmegszakításnak három fő csoportja van:


I. Azok az abortuszok, amelyek során a méhbe alulról hatolnak be.


II. Azok, amelyeknél valamilyen mérget használnak a magzat megölésére, majd azt követően a méh egyfajta szülési folyamat során kiürül.


III. Azok, amelyeknél a méhbe felülről hatolnak be.


I. Az alulról végzett abortuszoknak több típusa van:


Az egyik az ún.menstruáció szabályozás: Ez egyfajta igen korai vákuum-aspirációs abortusz, amelyet minden hónapban elvégeznek, terhességtől függetlenül. Az eljárás lényege, hogy a méh tartalmát egy vékony szívóval kiszívják.


Másik módszer az előbb már említett vákuum-aspiráció: Ennél az abortőr (nem nevezném orvosnak) előbb lebénítja a méhnyak záró izomgyűrűjét, majd szétfeszíti azt. Ezután a méhbe juttat egy műanyag csövet, amelynek a vége késszerűen éles. A szívóerő a gyermek testét darabokra tépi, majd leszívja a mélyen a méhfalba gyökerezett méhlepényt is a méhfalról. Végül a magzat darabjait egy palackba szívják. Az alkalmazott szívóerő huszonkilencszer erősebb, mint egy otthoni porszívó.


Harmadik "megoldás" az ún. diletáció (tágítás) és curretage (küret): Hasonlít a szívásos abortuszhoz annyiban, hogy itt is ki kell tágítani a méhnyakat. Ez az ún. Hegar-tágítókkal történik, melyek a méh hajlásának megfelelően hajlított fémpálcák fél miliméterenként növekvő átmérővel. Miután a műszerrel elérik a megfelelő tágasságot, az abortőr egy küretkanalat, hurok alakú acél kést juttat be a méhbe. Ezzel az eszközzel a magzatot és a méhlepényt darabokra vágja, és kikaparja a darabjait egy tálba. Az ismertetett három módszert a terhesség első trimeszterében (1-3. hónap) végzik.


A 12. hét után alkalmazzák a tágítás és kiürítés módszerét: Ehhez egy fogószerű eszközre van szükség, mert a magzat csontjai már megkeményedtek. Az abortőr felnyúl a fogóval a méhbe - miután erőszakkal kitágította a méhnyakat - megragadja a magzat egyik lábát vagy más testrészét és egy csavaró mozdulattal leszakítja a test többi részéről. Ezt újra meg újra megismétli. Az aszisztens feladata a test részeinek az összeállítása.21


II. A mérgezéssel történő abortusznak szintén több formája létezik. Az egyik RU-486 vagy Mifegyne (Mifepriszton) néven ismert szer. Ennek a vegyületnek az engedélyezése Franciaországban 1988. szeptemberében történt. Franciaországon kívül eddig Angliában, Németországban és Ausztriában került bevezetésre. A szer hatóanyaga a petefészek sárgatest hormonjának, a progeszteronnak a hatását függeszti fel. Ha a progeszteron termelése leáll, illetve ebben az esetben kioltják, a magzat elsorvad, meghal. A terhes nő, ha észleli havivérzésének elmaradását, jelentkezik a tablettát alkalmazó kórházban, ahol megfelelő vizsgálatok után - a terhesség 50. napjáig bezárólag - megkapja a szert. Majd 48 óra elteltével, miközben a magzat már elhalt, hüvelyen át vagy intravénásan prosztaglandint kap, mely az elpusztult magzat kilökődését elősegíti.23 Ezen eljárás alkalmazására csak kórházban kerülhet sor, mivel olyan erős vérzés léphet fel, hogy véradásra is sor kerülhet.


Másik formája a sómérgezéses eljárás, amelyet a terhesség 16. hete után használnak. Ilyenkor a méhnyakon át egy nagy tűvel átszúrják a méhfalat és a magzatburkot is. Koncentrált sóoldatot fecskendeznek be a magzatvíz helyébe. A gyermek ezt a folyadékot belélegzi, lenyeli, a méreg hatására kínlódik, rángatózik. Több mint egy órás szenvedés után hal csak meg. Másnap megjelennek a "szülési fájdalmak" és a nő megszüli halott gyermekét. 24


III. A felülről végzett abortuszok legáltalánosabb módja az ún.hysterotomia: Ezt fejlettebb magzatok esetében alkalmazzák. Nem más, mint egyfajta korai császármetszés. Az anya hasát és méhét sebészeti módszerekkel felnyitják. A gyermeket kiemelik a méhlepénnyel együtt, majd a szemétbe dobják. Az abortőr egy kis babát emel ki az anyaméhből, aki lélegzik, megpróbál sírni. Ráborítja a méhlepényt, amitől megfullad. Egy másik megoldás, amit ilyenkor használnak, hogy a kiemelt élő magzatot vizes vödörbe dobják, és ott megfullad. Mások elvágják a baba köldökzsinórját, amikor még a méhben van, így nem kap oxigént, és megfullad. Várnak kb. 5 percig, majd kiemelik a meghalt gyermeket.25


Hazánkban a fenn ismertetett módszerek közül a legelterjedtebb, és leginkább alkalmazott a vákuum-aspiráció. 1993. január 1-jétől törvényileg tiltották be a küretkanállal végzett műtéteket, mivel nagy mértékben veszélyeztették az anya egészségét. Előre haladott terhességek esetén használják a mérgezéses eljárást (só, ill. cukoroldat), valamint a hysterotomia-t. Az RU 486 még nem került bevezetésrse, azonban Szegeden folynak kísérletek, melyek célja egy esetleges későbbi forgalmazás.

[link]

-----------------

Nyilván nem darálnak meg szaggatnak szét nagzatot, ha még sejt fázisban van a magzat.


Olvasni valszeg nem tudsz, vagy értelmezni, vagy nem tudom. Direkt megírtam később, hogy nem azokra gondolok akik fog gátló meleltt estek teherbe, vagy megerőszakolták őket, vagy beteg a gyerek, stb.


Nem mondtam, hogy epilepsziásan kell a gyerek kötelező stb. Hanem, hogy attól, hogy valaki beteg, még lehetne felelőségteljesebb. Igenis a gumit lehet szabályosan használni, és ha kiszakadt akkor orvoshoz kell menni aki megmondja mi a teendő. Kérdező te elmentél az orvoshoz 72órán belül, vagy csak azt mondtad, hogy epilepsziás vagy ezért nem szedhetsz gyógyszert, inkább kockáztatsz, max abortuszod lesz?



Közegészségügyben dolgozó, honnan veszed, hogy én kiskutyákat dobálok ki vagy, hogy helyeslem? Elárulom neked, hogy k.baszottul ellene vagyok és iszonyatosan gyűlölöm az olyanokat akik megteszi, mert szeretem az állatokat nagyon és nem tartom helyesnek.


És szerinted bárkinek is ez egy indoka lehet, hogy az állatokkal is megteszik, akkor az emberekkel is meg lehet és nincs baj és nem rossz dolog?


Nem is tudom mit írjak rád, de tényleg, nagyon buta vagy. tipikus.

2009. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
61%

Ha ennyire szőrszálhasogató vagy kedves előző, akkor miért nem emeled föl a szavad a spirál ellen. Úgy tudom, spirál használatánál a megtermékenyülés megtörténik CSAK a spirál nem engedi a beágyazódást. Hát akkor az összes orvos meg aki kitalálta magzatgyilkos?

Nem kell válaszolni.


Ne feledje senki, az , hogy ki mit tesz a saját testével , magánügy.

Vélemény lehet de az, hogy milyen megítélés alá esik CSUPÁN erkölcsi,társadalmi, nézet- és hitbeli különbségek mentén választódik szét. Ezeket a szabályokat is az ember alakította ki. Hogy mi a HELYES út és cselekedet azt majd egy leélt élet után mondhatja el az ember. Persze vannak olyanok akik nem jutnak el odáig , mint az egyik válaszoló rokona. (aki öngyilkos lett) Valószínű a lelke túl sok megbocsájthatatlan és megemészthetetlen terhet cipelt. Éppen ezért az egyénnek a saját határai szabják meg ténylegesen a döntéseit.


Kedves Kérdező hallgasd meg magadat, gondolkozz el és olvasd vissza soraidat mert leírtad a választ a kérdésedre. Meg akarod kímélni édesanyád ettől ( mert ez lenne a helyes cselekedet?) de mivel neki is volt ilyen ,megértő társad lehet(ne). (ezt te érzed így)


Ez amúgy is egy nehéz döntés és senki sem megy kedvtelésből abortuszra. Azzal osszad meg ezt a dolgot akire számíthatsz, akire támaszkodhatsz, akiben megbízol. Mert az az ember fogja azt a segítséget megadni amire NEKED van szükséged lelkileg.

2009. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!