Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámmal jó viszonyban...

Édesanyámmal jó viszonyban vagyok, de nem merem elmondani neki, hogy abortuszom lesz, már nagykorú vagyok, de szerintetek is jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés
Neki is volt fiatalabb korában, de tudom, hogy nagon fölkavarta.
2009. okt. 8. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
57%

Na , látod most messzire rúgtad a pöttyöst!

Egyáltalán nem érint mélyebben a téma téged férfi létedre mert nem érinthet! mélyebben. Gondolkozzál már!Fogalmad sincs milyen menstruálni, milyen amikor a nőgyógyász megvizsgál, milyen egy pozitív tesztet meglátni ha jó ha rossz hír éppen az illetőnek. Fogalmad sincs milyen érzés meghozni azt a döntést ami ezzel kapcsolatos, hogy milyen szülni, milyen szoptatni. Mert ezeket csak egy nő tudja átélni.

Tanuljál meg valamit , ne ítélkezz! Még ha provokálnak is. Mindaddig te maradsz a csökkent képességű medvebocs.

2009. okt. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
54%

amiket mondasz nagyon gyenge indokok.

tudod sokan képesek beleképzelni magukat valaki más helyébe, átérezni olyanok érzéseit akik mellette vannak. Az, hogy te erre nem vagy képes az a te bajod, és különben sem erről volt szó, csak te a fejedbe vetted, hogy majd jól bebizonyítod, hogy ezt csak egy nő értheti meg, nekünk meg kuss van. Nagyon beképzelt és arrogáns vagy, nem lennék a barátod helyében (már ha van ilyen), elviselhetetlen nő lehetsz.


Mint mondtam nem is arról volt szó, hogy ki mennyire nehezen hozza meg a döntést, vagy mit kell átélnie, stb. Azért vagy korlátolt, mert ennyi hozzászólás után sem jössz rá. Figyu, lassan írom, hogy te is megértsed okés? Jó? figyelsz? ne pislogj:

Arról volt szó (szünet), hogy mennyien félvállról veszik az abortuszt, (szünet), felelőtlenül szexelnek és a magzatot semmibe veszik, nem gondolnak bele, hogy mit művelnek a saját vérükkel. (szünet, emésszed kicsit, ne olvass tovább, ha nem fogtad fel, inkább olvassad vissza okés?). Nem azt mondtam, hogy aki abortuszra megy az egy szemét szar ember, meg gyilkos. Nem is gyilkosoztam. Totálisan megértem azokat akiknek muszály, vagy akiknek becsúszott, sőt azt is megértem aki 16 évesen teherbe esett és ez az egyetlen megoldása. (újabb szünet, nagy levegő). Azt viszont nem fogadom el, hogy ezt tök természetesnek veszik nagyon sokan. Az abortusz nem fogamzásgátlás, nem megelőzés, hanem már eső utáni dúrva köpönyeg, amit meg lehetett volna előzni.

Azt is kifogásoltad, hogy beidéztem az abortusz menetét, ami amúgy rohadtul szörnyű. Tudném képekkel is illusztrálni amitől én is rosszul vagyok. Nem az a célom vele, hogy itt mindenkit megbőgessek vagy elszörnyültessek, hanem ráébresszek, hogy miről is van szó. Az abortusz nem arról szól, hogy fogjűk azt kipattintják az emberből a magzatot, hanem iszonyatosan brutális és durva módszerekkel teszik. Megjegyzem megint, hogy nem idéztem volna be, ha nem kapom a képembe, hogy kitaláció az egész. (teccik érteni?) És mint mondom igenis tudja meg mindenki aki erre vetemedik/kényszerül egy hibája miatt, hogy mit fog tetetni a vérével. (mivel tutira nem olvastál vissza, leírom harmadjára is, hogy még mindíg nem azokra gondolok akiknek beteg a magzatuk, megerőszakolták őket, vagy egyéb totálisan önhibájukon kívül kényszerülnek erre a megoldásra)


röviden ennyi lenne dióhéjba összefoglalva az egész kérdésben a részvétem véleményem mondanivalóm. Vajon felfogtál belőle valamit is? Tudom, nem adod meg nekem azt az örömöt. Te csak azért vagy itt, hogy bizonyítsad, hogy mennyire más nőnek lenni és mennyire nem tudom elképzelni, tipikus feminizmus.

2009. okt. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
71%

Az előzőektől függetlenül,elfogulatlaul igyekszem hozzászólni a témához,bár tudom,engem is le fognak pontozni,de nem baj.

Szerintem felesleges erkölcsi vitát folytatni a kérdező feje felett,mert a kérdés nem erre vonatkozott.

Igen,szerintem is kegyetlenség egy abortusz,de egy nem kívánt gyereknek is kegyetlenség életet adni,aki nem megfelelő körülmények közé születik,és talán örökli az anyja betegségét.A kérdező már meghozta a döntését,és ebben a dologban csak ő dönthet,ez az ő felelőssége.


A fogamzásgátló szedése egyébként nem az epilepszia,hanem a rohamok megelőzésére szolgáló gyógyszerek miatt ellenjavallott.

A megoldás az óvszer használata,de szükségtelen a kérdező felett ítélkezni,főleg,ha a baj már megtörtént.Reméljük,tanul belőle és legközelebb óvatosabb lesz.

EGYSZER mindenki követhet el hibát.

És 100%-os biztonságú fogamzásgátló módszer nem létezik.

Ja és még egy dolog: azért jó esetben nem csak egy ember cipeli a vállán a felelősséget.Ugyan hová tűnt az apuka?

Igaz,ez sem az én dolgom.


A kérdezőhöz:Te ismered édesanyádat,Te tudod,mennyire viselné meg,ha tudná.Ebben a kérdésben nehéz mérlegelni,mert nem nagyon létezik tökéletes megoldás.Én személy szerint biztosan nem osztanék meg anyukámmal olyasmit,ami nagy fájdalmat okozna neki.Viszont emésztene a bűntudat,hogy nem mondtam el neki,elvégre az unokájáról van szó.

Őszintén szólva nehéz tanácsot adni ezzel kapcsolatban.Sajnállak,hogy ilyen helyzetbe kerültél.

De a döntés egyedül a Te jogod.

2009. okt. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
43%

Ezt én tettem fel, mert kíváncsi voltam arra, hogyan reagálnak a nők, ha a FÉRFI akarja abortuszra küldeni a lányt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Az eredmény egyértelmű. Ha a férfi küldi az abortuszra a lányt akkor egy rohadt felelőtlen szemétláda, ha a nő akar abortuszt, akkor pedig mindenki bólogat hogy nincsenekanyagiak, biztosjólteszi, biztosfogamzásgátlásmellettesetteherbe. Ez pedig UNDORÍTÓ képmutatás. Aki pedig az anyagiak miatt öli meg a gyereket, az egy önző féreg. Érdekes, anyukám hármunkat nevelt fel EGYEDÜL, mégis ember lett belőlünk.. Itt az önzésről van szó, az illető nem akarja felrúgni a kényelmes kis életét, így inkább megöli a gyerekét. Az ilyennek soha ne legyen többé gyereke, soha. Szerencsére sokuknak nem is lehet utána. :)

2009. okt. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
47%

01.20-as -nak Szerintem meg te vagy arrogáns és folyamatos magyarázkodási kényszered van a kishitűséged miatt.


Nincs benned alázat sem szerénység, egy öntelt zsebhokis vagy aki a gép előtt ül akár fél napokat is.


És hiába próbálod bárkinek is a helyébe képzelni magadat az csak egy fikció mindaddig amig kézzelfoghatóvá nem válik számodra empírikusan.


Azt írod kiegyensúlyozott a szexuális életed. Mi az, hogy kiegyensúlyozott? Tényleg érzelmes ember lehetsz, ha egy szenvedélyes dolgot a kiegyensúlyozott jelzővel illetsz! A képzeletbeli barátnődnek biztos kielégítő vagy...XD

2009. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
67%

Hát kedves utolsó, ha csendben maradtál volna, talán nem égtél volna be ennyire.


Kérlek idézd be hol írtam ezt a kiegyensúlyozott dolgot. Szerintem aktív szexuális életet írtam.


De hogy te is ki legyél elégülve, elárulom magam, hogy a napom nagy részét a gép előtt töltöm, speciel mert a szakmámhoz tartozik. Kocka lennék? Nem hiszem, mert jut időm a barátnőmre is, de hogy ezt elhiszed vagy sem, az tök mind1, nem ezzel b.szod fel az agyam, hanem azzal, hogy hülye(k) vagy(tok).

Viszont én egy 10perc múlva lenyugszom, megy rendesen tovább az életem, te viszont akkor is hülye maradsz, így én járok jobban.


Szánalmas vagy, hogy csak sértegetni tudsz egy ilyen topicban ami egy elég komoly témáról szól néhány társaddal együtt, mivel érvelni nem tudtok, rendesen kommunikálni sem.

2009. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, nem kényelmes az életem, első munkahelyemen próbálok megfelelni, mellette levelezőn vagyok. Egyáltalán nem kényelmes. A gyerek nem kényelmetlenség lenne, nekem az egyik legnagyobb vágyam, hogy gyerekem lehessen. De foglalkozni akarok velük, nem akarom, hogy bölcsiben és óvodában töltsék a gyerekkoruk legszebb éveit. Persze ember lenne belőle. Nem tagadom, én is nem kívánt gyermek voltam/vagyok.


tegnap 19:57

Köszönöm, hogy leírtad az epilepsziát. Az apafejnek tényleg nem sok fogalma van erről a betegségről. És nem olvas valami figyelmesen, leírtam, de talán csak akartam, hogy az esemény utáni tabletta szerves része védekezési palettámnak, és hogy mindig figyelek. Persze ez csak egy fórum, elhiszitek vagy sem, az mindenkinek szuverén joga.

Nem kértem, hogy ítélkezzetek a tettem fölött, nem akartam ilyen vitát szítani. Talán nem emeltem ki, de már leköptem magam elégszer a tükörben, így nektek szerintem ez nem állna jogotokban. Nem ismertek, se engem se a szitut. Nem mentségként írtam le az epilepsziát. Magam is jól tudom, hogy erre nincs mentség, de az ember lánya már csak olyan, hogy győzködi magát. Nem örülök, hogy ezt kell tennem, teljesen tudatában vagyok jelennek, a műtétnek és a következményeknek. Könnyebb lenne visszavonulni, anyukámra és a nagyszüleimre támaszkodni, és babázni, mellette pedig tanulni, rész munkaidőben dolgozni. Nekem könnyebb lenne. Kényelmesebb, és kellemesebb, mint a mostani életem. De az én erkölcsöm azt diktálja, hogy ne hozzak világra egy gyereket, akinek nem tudom mindenemet neki nyújtani. És ne tegyek mások vállára ekkora terhet, csak mert én szeretném a gyereket. Mert nem tudnám eltartani! Számoltam, osztottam szoroztam higgyétek el. Sok embert ismerek, és én lettem volna az utolsó, akire azt mondom, hogy igen, felelőtlen, egyszer lesz egy abortusza, mert nem vigyáz. Nem szakadt ki. Végig rajta volt a barátomon. A táskámba ott volt az esemény utáni. Ennél jobban nem tudok vigyázni.

Talán azt hinnétek, hogy mindezt azért írom le, hogy könnyítsek magamon. Nem könnyít. Semmi sem könnyít, szóval az ítélkezések olyanok, mintha a földön fekvőt rugdosnátok, újra meg újra. Az ilyen emberek miatt is félek gyereket hozni a világra. Rengeteg van belőlük.


Az "apuka" támogatja az abortuszt, de ha megtartom akkor semmi felelősséget nem vállal, sem anyagilag, sem névlegesen. Szakítottunk.

2009. okt. 9. 10:40
 48/61 anonim ***** válasza:
71%
Nem adhatnád örökbe? Úgy hallottam, több terméketlen pár van, mint nem kívánt gyerek.
2009. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

Ennek utána néztem, meg is kérdeztem az orvost erről a lehetőségről, de sem az örökletes epilepszia hajlam miatt, se amiatt nem vállalható számomra ez a lehetőség, mert nagyon valószínű, hogy a szülést én vagy a gyerek nem éli túl, mivel ennél a fajta epilepsziánál, ami nekem van nagy valószínűséggel rohamot vált ki a szülés, és annak beláthatatlan következményei vannak.

Elsorolhatnám, hogy mi de nem ez a lényeg. Reménykedhetnek persze abban is, hogy teljesen jól bírnám a terhességet és a szülést is.

De ez annyira bizonytalan, hogy nem adnának rá papírta a gyermek védelemnél.

2009. okt. 9. 12:41
 50/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha az epilepszia miatt veszélyeztetett terhes lennél, plusz még el is veteted a gyereket, akkor hogy akarsz még később babát? Túl sok kockázati tényezőt halmozol...
2009. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!