Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágyik egy nő arra,...

Miért vágyik egy nő arra, hogy ne dolgozzon?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, és el sem tudnám képzelni az életem munka nélkül.De úgy veszem észre, hogy rengeteg nő van, aki mindent bevállal, csak hogy ne kelljen melózni.Nem értem ezeket.Nekik nincs jó érzésük, ha valamit létrehoznak saját maguktól?A függetlenség nem öröm nekik?Nem vágynak arra, hogy fel tudjanak mutatni valamit, amit saját erőből hoztak létre?
2013. jún. 23. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
62%

Munkaundornak hívják. Legegyszerűbb módja megúszni a munkát,gyorsan potyogtatni 3-4-5 gyereket 18-20 évesen .

Meg különben is,hát tudod,itt is ki szokták kérni maguknak,hogy iskolás gyerekek mellett is ők sokkal többet dolgoznak (takarítanak,mosnak,főznek),mint bárki,aki munka mellett végzi mindezt.

Egyébiránt sem értem,hogy lehet valakinek,az ÉLETCÉLJA,csak és kizárólag,hogy gyereket neveljen és takarítson.Nekem is vannak,imádom őket,de jobb esetben 1-2-3 év után az ember már alig várja,hogy egy kicsit értelmes felnőtt emberek között lehessen,és a legnagyobb sikerélménye ne az legyen,hogy végre be tudta adni a kúpot a gyereknek :D

2013. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
62%

Például azért, mert ha már családja van eléggé fárasztó egy 8 órás (akár hajszolt munkatempó) után hazamenni ott kezdődik a mit főzzek a családnak, meg mosás, takarítás, meg vasalás esetleg gyerekkel tanulás, vagy csak gyerekkel játszás és egyszer csak este 9 óra. Hulla vagy, de közben, hogy a férjedet is megtartsd, most jön a java, legyen kedved a szexhez.


Tökéletesen megértem, hogy miért vágyik egy nő arra, hogy ne dolgozzon. Mert a háztartás vezetése, gyereknevelés ugyanolyan munka. És itt arra a gyereknevelésre gondolok, amikor természetesen tényleg törődik a gyerekkel, foglalkozik, tanul vele, programokra viszi stb. nem pedig leülteti a TV elé és manikűröshöz és fitnessterembe akar menni.

2013. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, nem látok bele az emberek fejébe, talán nem annyira fontos nekik a függetlenség. Lehet, hogy nem találnak olyan munkát, amit meg tudnának szeretni, vagy olyan munkahelyet, ahol jól éreznék magukat. Vagy inkább gyereket szeretnének szülni és csak vele foglalkozni. Vagy a hobbijuknak akarnak élni.

Nekem sincs most munkám, de nem is nagyon dobálják utánam a jobbnál jobb ajánlatokat, pedig azért keresgélek folyamatosan.

2013. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
43%

"Mindjárt jönnek ide vagdalózni a htb-k, hogy ők nagybetűs Anyák és Babócájuk van és ezért nehogy már még egyszer az életükben dolgozniuk kelljen, hiszen Szültek és ez a legnagyobb Boldogság az életben éshogy egyébként is milyen kemény munka egész nap takarítani otthon!..."


Ezekkel meg tudjátok úgy vagyok, h anyának lenni hivatás, nem cél. Attól még, mert kedves anyukánk szült 1-2-3-4 gyereket, tulajdonképpen semmi sem "jogosítja fel" arra, hogy eztán éveken át semmit se csináljon. Persze, a főzés, mosás, gyereknevelés is feladat, de nagyon sok nőnek rendes, teljes állás mellett mind ugyan ezek beleférnek az életébe, magam sem értem, miért igényel egy egész napos tevékenységet a háztartás. Amúgy meg az az általános meglátásom, hogy az veri a mellét, hogy "ő anya" aki vagy nem akar, vagy nem képes semmit sem kezdeni az életével, hát ő ebben éli ki önmagát, ő ettől érzi magát többnek, hogy szült. Tisztelet a kivételnek.


És ezen a ponton hagy hangsúlyozzam azt is, aki nem hasznos, az attól még nem biztos, hogy kártékony. Ha egy adott család megteheti, hogy az apuka fizetéséből megéljen, és ezáltal az anyuka alárendelje magát a háztartási teendőknek, és családnak, ám legyen, nekem aztán végképp nem fáj.

2013. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
39%

" Mert a háztartás vezetése, gyereknevelés ugyanolyan munka."


Ne röhögtess már kérlek :) Ma mibe telik "vezetni a háztartást"? Napi fél óra házimunka nincs összesen ebben a gépiesített világban, azt is együtt végzik a párok! Ahogy jó esetben a gyereknevelést is, nem csak az anyuci, apuci meg melózik és tejeli a pénzt...

2013. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
83%

Jaj mert férfiak között nincs ilyen....

Muszáj ilyen demagoknak lenni kérdező?

2013. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
61%

"törődik a gyerekkel, foglalkozik, tanul vele, programokra viszi stb."


Lol, ha, bocs, és ezt egy férfi nem tudja megcsinálni? Vagyis szerintem az lenne a normális, ha mindkét szülő foglalkozna a gyerekkel. Bezzeg ha én férfi létemre akarnék munka helyett inkább programokra járni a gyerekkel, máris egy lusta disznó lennék, és az épelméjűségemet is megkérdőjeleznék. Érdekes, hogy a nőkét nem.

2013. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
51%
Minek dolgozzanak, ha a férjük jól keres?!
2013. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


én erre a kérdésre konkrétan válaszoltam. Elfogadnám, de nem azért, hogy ne kelljen dolgoznom. Eszem ágában nem áll, hogy ne dolgozzak. Azt a pénzt valószínűleg befektetném, mert lenne mibe, hogy fel tudjak mutatni valamit. De nem is a felmutatás fontos számomra, hanem hogy a majdani gyerekemnek legyen egy biztos alapja majd az életben és ne a bizonytalanba szüljem majd meg.

2013. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
70%

""törődik a gyerekkel, foglalkozik, tanul vele, programokra viszi stb."


Lol, ha, bocs, és ezt egy férfi nem tudja megcsinálni? Vagyis szerintem az lenne a normális, ha mindkét szülő foglalkozna a gyerekkel. Bezzeg ha én férfi létemre akarnék munka helyett inkább programokra járni a gyerekkel, máris egy lusta disznó lennék, és az épelméjűségemet is megkérdőjeleznék. Érdekes, hogy a nőkét nem."


Tudod, ezeket úgy hívjuk, Ősanyák, a csapból is folynak, szoptasd a gyereket 10 éves koráig, aludj mellette, kösd magadra kakálás közben is, meg társai... Ősapákról meg még nem hallottam.

2013. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!