Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágyik egy nő arra,...

Miért vágyik egy nő arra, hogy ne dolgozzon?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, és el sem tudnám képzelni az életem munka nélkül.De úgy veszem észre, hogy rengeteg nő van, aki mindent bevállal, csak hogy ne kelljen melózni.Nem értem ezeket.Nekik nincs jó érzésük, ha valamit létrehoznak saját maguktól?A függetlenség nem öröm nekik?Nem vágynak arra, hogy fel tudjanak mutatni valamit, amit saját erőből hoztak létre?
2013. jún. 23. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindenki csinálja azt amihez ért, amit szeret csinálni. Nem nézem le se a gyári munkást, se az orvost, se a nővért, se a háziférfit, háziasszonyt.

Amúgy, mielőtt megköveznétek, dolgozok. De ettől nem vagyok magasabb rendű.

2013. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
45%

azon furcsa és ritka női egyedek közé tartozom, aki szereti a munkáját, nem egy kötelező rossznak érzi, h be kell mennie reggelente :)

megtehetném azt is, h nem dolgozom, a párom fizetése elég lenne, h itthon vakargassam a hátsómat, de a napi 3 porszívózás és vacsorafőzés valahogy nem elégít ki sem szociálisan, sem szellemileg.

jól esik, h van saját pénzem, nem kell kuncsorogni, nem kell kellemetlenül éreznem magam, amiért venni szeretnék valamit.

na és a sikerélmények a munkában: na, az leírhatatlan. vagy munkamániás vagy munkafüggő vagyok, de még a szabadidőmből sem sajnálok rá egy pár órát amikor úgy hozza a helyzet :)


gyereket is szeretnék majd idővel, de kizárólag egyet, és amint úgy érzem, h kezd sorvadni az agyam az otthonüléstől, megyek vissza dolgozni. :) nem szeretnék babócázó tápikeverő ősanya lenni.

nekem nem vonzó ez a HTB életmód. persze akinek igen, szíve joga, nekem nem árt vele, csak rám ne erőltesse.

2013. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
69%

"nem kell kuncsorogni, nem kell kellemetlenül éreznem magam, amiért venni szeretnék valamit"

De borzasztó lenne nekem ilyen kapcsolatban élni! Én mindig arra törekszem, hogy tudjak valamit letenni az asztalra, van, hogy sikerül, van, hogy nem. A férjem is, én is voltunk már nehéz helyzetben, de soha nem kellett kuncsorognunk a másiknak és nem kellett kellemetlenül éreznünk magunkat.

Dolgozni akkor nem szeret az ember, ha nem szereti a munkáját, vagy nem is talál olyan munkát, amit szeretne. Igazából a testhezálló munka, alkotás örömet okoz. Ha az ember olyat csinál, amit szeret, akkor esze ágában sincs abbahagyni, ha nem muszáj.

Azzal sincs semmi baj, ha valakinek nem az az álma, hogy minden nap melóba járjon, hanem otthon van, háztartásbeli, gyereket nevel, vannak hobbijai, esetleg még hasznos hobbijai is, ami kitölti az életét. Feltéve, ha ezzel a család többi tagja is egyetért, ha ez így mindenkinek jó.

Az lehet esetleg a buktatója, hogy ha a férj hirtelen tartósan beteg lesz, vagy bármi miatt kiesik a keresetből és nincsenek igazán tartalékok, akkor hirtelen nehéz mihez kezdeni egyedül, kereset nélkül, nehéz ellátni a családot, gyorsan munkát találni.

Én ezért is tartom fontosnak, hogy ha van lehetőség, azért jó, ha mindkét félnek van valami jövedelme. Amúgy nagyon jól ellenék itthon, sok hobbim van, soha nem unatkoznék, sőt azt sem bánnám, ha a férjem is itthon lenne és valami közös, családi vállalkozásba tudnánk kezdeni. Inkább egymásnak tartozzunk elszámolással, mint valami idegbeteg főnöknek. Csak sajnos ezt egyelőre nem tudjuk megvalósítani.

2013. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
82%

Kívülállóként ezekre a megállapításokra jutottam:


- Nem mindenki irodában dolgozik, van aki cipőt pucol, gyárban van, wc-t takarít. Ha a férj keres annyit, hogy megéljenek, akkor inkább otthon marad, mint a gyárban csavarja a kupakokat.


- Ha nem olyan szakterületen dolgozol amit szeretsz, dolgozni egyszerűen sz@r!


- Van akinek nem ez a legfontosabb, hanem mondjuk a meghitt otthon megteremtése.


Nem kell így élj, nem kell ezt csinálnod, fogadd el, hogy a véleményed a sajátod, más lehet másképp akar élni. Azért vágyik rá, hogy ne dolgozzon mert. Pont. Senkinek semmi köze hozzá, nem a te nyakadon él nem? Majd a férj panaszkodik, ha neki baj.


(U.i. nálunk anya dolgozott, apa évekig munkanélküli volt)

2013. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
55%
Én nagyon jól érzem magamat munka nélkül. Ki nem állhatom, ha olyasvalamit kell csinálnom, amit éppen nem akarok.
2013. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
41%
Ja, igen, dolgozni szar, ha nem szereti az ember a munkáját, ez tény és való, meg hogy "ki nem állom, ha olyat kellene dolgozni, amit nem szeretek", csak aztán az az emberen is múlik ám, hogy olyat dolgozik-e, amit szeret! Van, aki megy szépen egyetemre, vagy elvégez ilyen meg olyan képzést, tehát TESZ azért, hogy azt dolgozhassa, amit szeret. Sőt, a legtöbbeknek ez nem szeretet kérdése, hanem a muszájé is. Mert persze, marha kényelmes, hogy "ha ne muszáj, akkor inkább nem".
2013. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
71%

Ha valaki egyetemre megy, az egyáltalán nem garantálja azt, hogy olyan munkája lesz, amilyet szeret, talán nagyobb esélye lesz, hogy nem gyárban, hanem irodán fog dolgozni, na bumm. Én dolgoztam mindkét helyen és irodán még jobban utáltam, ráadásul kevesebbet is kerestem.

Ha az ember a végzettsége és a munkalehetőségek végett még meg is teheti, hogy olyan munkát válasszon, amit szeret, de felkopik az álla, vagy olyat, amit nem szeret, de átlagon felül megél belőle, akkor valószínűbb, hogy az utóbbit fogja választani és ez nem szeretem-nemszeretem kérdése, enni kell, lakni kell valahol, a számlákat fizetni kell.

2013. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
29%

"nem kell a férjemtől pénzt kérni tamponra"


Amellett,hogy nő létedre roppant vulgáris vagy, még a gondolkodásod egyszerűcske: közös számláról, bankkártyáról még nem hallottál?

2013. jún. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
54%

Egy-két hete volt itt egy kérdés, ahol a kérdező anyja kb. 30 éve HTB volt, majd válásra került a sor. A kérdező is azért aggódott, mert 0 munkatapasztalattal esélytelennek tűnt, hogy az anyja fenntartsa magát. A gyerekek már nagyok, még gyerektartást se kérhetett a felnőtt gyerekek után. Sanszosnak tűnik, hogy ő pl. hajléktalan lesz vagy a gyerekei tartják el.


A háztartásbeliség ezért veszélyes, bármi miatt kieshet a férj fizetése. Akár válás, akár betegség miatt. A sok éve nem dolgozó nőnek ilyenkor esélye sincs munkát szerezni, maximum valamilyen aljamunkát nagyon rossz fizetésért.

2013. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
72%
Szeretnélek felvilágosítani ha alkalmazott vagy vagy vállalkozó,ha igazgató vagy főnök baromira nem vagy független.Szeretek dolgozni,de most olyanba fogtam bele amivel valóban független leszek.Nem tudnám elképzelni,hogy otthon ülök,mert számomra unalmas de elég sokan inkább otthon lennének,engem nem elégít ki,hogy csak gyereket nevelek másokat igen,nem vagyunk egyformák.
2013. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!