Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágyik egy nő arra,...

Miért vágyik egy nő arra, hogy ne dolgozzon?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, és el sem tudnám képzelni az életem munka nélkül.De úgy veszem észre, hogy rengeteg nő van, aki mindent bevállal, csak hogy ne kelljen melózni.Nem értem ezeket.Nekik nincs jó érzésük, ha valamit létrehoznak saját maguktól?A függetlenség nem öröm nekik?Nem vágynak arra, hogy fel tudjanak mutatni valamit, amit saját erőből hoztak létre?
2013. jún. 23. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
36%

"Azok a nők, akiket te megszólsz, lehet, hogy nem dolgoznak munkahelyen, és a munkájukért nem fizetnek semmit, de az akkor is teljes értékű munka - és ezt tudomásul kell venni és meg is kell (kellene) becsülni."


De ez mégis mi a rákos lótúróért lenne így?


Ne haragudj de az hogy valaki ledolgozza a 8 órát egy munkahelyen, sok esetben egy stresszes, kemény gondolkodást, problémamegoldást igénylő környezetben még véletlenül sem egyenértékű azzal, hogy valaki otthon vasalgatja az ágyneműt, amit a másik ugyanúgy megtesz, miután hazaért! Az otthoni teendők IS teendők, de a munkához képest huszadrangúak időben és energiaigényben valamint komplikáltságban. Semmi becsülni való nincs azon, hogy valaki egész napos otthonülés után vacsorával várja haza a férjét aki egész nap gürizik - ez inkább elvárható, nem dicsérendő erőfeszítés.

Esetleg abban látok becsülni valót, aki még a maga 8 órája után is segítség nélkül végzi ezeket a teendőket (pl. egyedülálló anyák).

2013. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
62%

Volt szerencsém otthon lenni 2 hónapig, fizetés nélküli szabin.


Megsúgom, hogy a napjaimból kb 6 órát töltöttem internetezéssel, mert porszívózni 10 perc, bevásárolni 1 óra, főzni is kb ennyi, a mosást intézi a gép, és aztán... nos igen... ja, és a gyerekkel tanulni sem több napi 2 óránál, de akkor már nagyon-nagyon sok a tanulni valója.


Alig vártam, h visszamenjek dolgozni.

2013. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
51%
hát igen.. van aki szerint már attól is hanyatt kéne dobnia magát az embernek,hogy egésznapos otthonlét után rittyentett egy tál ételt az asztalra a férjének.Erre írtam ,hogy nevetséges. Ilyet csak azzal lehet megetetni,hogy mekkora teljesítmény,aki még sosem vezetett háztartást. Nekem speciel a szoptatás több időt és energiát vett el,mint összedobni egy tökfőzeléket estére a férjemnek..de a babázós korszak nem tart örökké.
2013. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, ez kicsit eltér a témától, de ha már szóba került:

Azért van különbség házimunka és házimunka közt, ne a saját házimunkánkból induljunk ki feltétlenül. Amikor panelban laktam egy kis lakásban, nekem is pikk-pakk megvolt az egész. Most vidéken lakunk, ha húst eszünk, a legtöbbször magunk vágjuk, a zöldséget mi termeljük, meg gyógynövényeket, stb., van egy kis földünk, egy csomó állatunk, a házat is valahogy tovább tart kitakarítani, mint a kis panellakást, mostmár többszöröse időben is, energiában is a házimunka, mint annak idején.

Természetesen így is meg lehet munka mellett csinálni, de azért nem félórás meló. :)

Úgyhogy nyugodtan lehet hinni annak, aki nem tudja le 20 perc - fél óra alatt a háztartást.

2013. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
34%
34: Azért az emberek 95%-a szerintem nem otthon vágja az állatot, úgyhogy ez most elég irreleváns volt.
2013. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos a mai világban a legtöbb ember nem is teheti meg, hogy szeressen dolgozni. Elvállalja ami van, de azt sokszor utálja, eltűri a főnök rigolyáit, a kellemetlen munkatársakat, a munkát, ami nem fekszik neki, mert nincs más, pénzt keresni meg muszáj.

Ha valaki olyan munkát talál olyan társaságban és környezetben, amit szeret, amiben örömét leli, szerintem nem vágyik arra, hogy évekig otthon üljön.

2013. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
100%
mert dolgozni sz@r
2013. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudnám magam jól érezni úgy. hogy soha, semmit nem tudok beleadni a közösbe. Én szeretem, ha nekem is részem van abban, ha veszünk egy új bútort, vagy felújítunk valamit a lakásban. szeretem, ha van saját pénzem és nem apuka ad zsebpénzt, akkor, amikor ő gondolja, annyit, amennyit ő akar. Én ezt a helyzetet csak ideiglenesen tudom elképzelni, ha pl. valaki hirtelen munkanélküli lesz és egy ideig kénytelen apukától pénzt kérni tamponra meg egy fagyira a barátnőkkel.
2013. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
70%
35-ös, nem tudom, melyik bolygón élsz, de nagyon nem reális az a 95%. Felénk szinte mindenki tart állatot, nagy kertet és dolgozik földeken. De nemcsak felénk, hanem azért elég sok kisebb településen. Persze, nem ez a többség, de nem is annyira elhanyagolható.
2013. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, én pasi vagyok, de a két óra alatt összevágott kaját, talán kutyának. Ehető, normális ételhez kell 4-5 óra minimum a konyhában. Ugyan olyan nőnek tartom a háztartásbelit, mint aki a karierért mindent feláldoz. Van aki a családért szeret mindent megtenni, van aki a karierért. Ettől egyik sem jobb, vagy rosszabb. Igen, van jó érzésük egy jól sikerült süti után annyi, mint másiknak egy híd megtervezésekor.
2013. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!