Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágyik egy nő arra,...

Miért vágyik egy nő arra, hogy ne dolgozzon?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, és el sem tudnám képzelni az életem munka nélkül.De úgy veszem észre, hogy rengeteg nő van, aki mindent bevállal, csak hogy ne kelljen melózni.Nem értem ezeket.Nekik nincs jó érzésük, ha valamit létrehoznak saját maguktól?A függetlenség nem öröm nekik?Nem vágynak arra, hogy fel tudjanak mutatni valamit, amit saját erőből hoztak létre?
2013. jún. 23. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
19%

60-as és 64-es vagyok. Én azzal nem értek egyet, aki azt mondta, h a dédike se dolgozott, csak otthon volt, mégis becsülték. Hát azért a dédik bizony sz@rrá dolgozták magukat a ház körül, meg a 6 gyerekkel. Nekem ne mondd, hogy egy mai nőnek ugyanannyi munka a háztartás, mert ez nem igaz. Még akkor se, ha valami kis tanyán él.


A mai otthon lévő nőt azért nem becsülik, mert nem nagyon van miért. Aki otthon van éveket 1-2 gyerekkel, na nehogy már kitüntetés járjon neki, mert elindít egy mosást, porszívózik fél órát meg elpakol kicsit, esetleg főz egy vacsorát a férjnek, esetleg babkocsis séta közben bemegy a boltba. Mert kb ennyi, amit napi szinten kell a háztartással csinálni. És ez azért nem ugyanaz, mint lehúzni 8-10-12 órát egy munkahelyen és utána! bemenni boltba, porszívózni, elpakolni, főzni, mosni.

Mert a legtöbb nő ezt munka mellett is megcsinálja, én is. Ezért nem jár elismerés a csak otthon ülőknek, mert mire fel.

2013. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
25%

"Mégis miféle falvakon jársz keresztül? Mert az sem mindegy ám, hogy az ország mely részén vannak ezek a falvak, ahol te elég sűrűn átjársz... "


Dunántúlon :)

2013. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem Dunántúl és ez a szakasz ég és föld, főleg ha a munkalehetőségeket és a fizetést nézzük.

Gyere le erre, és meglátod itt milyen arányban foglalkoznak még jószágokkal...


Egyébként meg aki ennyire lovagol ezen a témán, hogy miért van ennyi HTB, az egyszerűen csak irigy, és nem tudja elfogadni hogy a mai világban van aki ezt megteheti és otthon marad.

Ha nem így lenne, akkor ez a kérdés sokakat nem is foglalkoztatna így, mint ahogy a kérdezőt, és a többit aki lehurrogja azokat akik otthon vannak.

Nekik ez az életmód oké, megtehetik hogy otthon vannak és kész.

Régen is volt ilyen, manapság is vannak ilyenek, és ezután is lesznek és ennyi...

2013. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
35%

"Egyébként meg aki ennyire lovagol ezen a témán, hogy miért van ennyi HTB, az egyszerűen csak irigy, és nem tudja elfogadni hogy a mai világban van aki ezt megteheti és otthon marad. "


Szerintem inkább a HTB-k irigyek azokra, akiknek van olyan végzettségük, hogy jó környezetben, kihívásokkal teli munkahelyen dolgoznak, keresnek, életrevaló, értelmes felnőtt nők, és nem az a legértelmesebb témájuk a nap folyamán, hogy ma hányszor pucolták ki a wc-t, mint nekik otthon...és nem utolsósorban arra, hogy a dolgozó nők csinosak, odafigyelnek magukra, a férfiak is többre becsülik őket mint egy otthon tespedő melegítős lustulót :)

2013. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
63%

Attól még lehet valaki segghülye hogy dolgozik, azért ezt ne keverjük már össze!!!

És ugyanúgy lehet értelmes okos háziasszony. Ismerősöm, közgazdászként otthon felnevelt három gyereket, nem dolgozott és a családja nagyon becsüli, szereti, a férje is...

2013. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
61%

68-as "Hajts át egy falun! A házak 90%-ánál már állat sincs! Tudom, mert járok elég falun át."

Nem kell áthajtanom, mert ott élek, csak én az ország keleti részében és itt nem igaz, amit írtál. Én elhiszem neked, hogy vannak falvak Dunántúlon, meg máshol is, amikre igaz, de itt nem jellemző.

Ismétlem, nem azt írtam, hogy aki otthon van, az ne is dolgozzon, itt is dolgoznak az emberek (már aki szerencsés és talál munkát), csak annyit mondtam, hogy elég sok helyen nem fél óra-egy óra a házimunka és néha van, a munkahelyi és a házimunka közül a munkahelyi a nehezebb. Nem is azért írtam, hogy panaszkodjak, én például szívesebben elkapálgatok a kertben, mint ülök az íróasztal mellett, még ha jobban el is fáradok mellette.

Ettől függetlenül azon a nézeten vagyok, hogy jobb, ha egy felnőtt embernek van saját keresete. Ha csak egy kereső van a családban és kiesik a munkából az elég kockázatos.

2013. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
52%

Ne általánosíts, mert dolgozó nők közül is van amelyik olyan ronda mint a bűn, és HTB is van aki kifejezetten csinos.Utóbbinak sok ideje lehet magára, lehet hogy többet foglalkozik magával mint akár egy felsőbb vgzettségű irodista.

Mellesleg hülyeségeket beszélsz,mert aki otthon van, még nem biztos hogy alul iskolázott.Kicsit el vagy szállva magadtól.

Amúgy meg attól hogy egy nő egyetemet végzett és jó munka helye van, még lehet se g g hülye.

Az hogy irodista még semmit nem jelent, számtalan ilyet ismerek aki ismerős,rokon által került jó helyre, vagy azért mert közelebbi viszonya van a főnökével.

Mellesleg abból is marha elegem van hogy a többség irodista azt hiszi ő a világ közepe,és rajta kivül mindeni szar ember.Valljuk be a többség egyetemet végzett,irodában ülő ember ilyen..

2013. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
54%

Elég értelmes egyed lehetsz, ha szerinted csak egy dolgozó ( felsőbb végzettségű ) nő lehet ÉRTELMES FELNŐTT NŐ.

Mellesleg nem minden HTB otthon tespedő melegítőben lustuló nő.

Sőt, abba ne menjünk bele,hogy melyiket értékeli többre a férje.


Én ismerek nem egy olyan férfit, akinek kifejezetten normális, természetes hogy az asszonya nem dolgozik.

Bizonyára neked ez már teljesen kiveri a biztosítékot, mert ha te ÉRTELMES FELNŐTT lennél, akkor egyik oldalt sem szólnád le, hanem tiszteletben tartanád hogy a másik hogyan él.

2013. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, miért hiszik azt sokan, hogy egy HTB bolyhos melegítőben, kócos hajjal, wc-t pucoló díjas nő...

Jelneleg HTB vagyok, elvégzem a háztartást, önkénteskedek, sportolok, nyelvet tanulok (mielőtt valaki megszólna, hogy az is pénz, elárulom, hogy nem; önkéteskedésnél bicajjal járok, sportnál vettem egy kínai cipőt, eljárok futni a mellettünk lévő parkba, nyelvet tanulni netről is lehet)

Nem tudom miért tartják többre magukat azzal az emberek, hogy napi x órát dolgoznak, dolgoztam én két munkahelyen egyszerre és iskolába is jártam közben, mégse tartottam magam értékesebb embernek, inkább hulla fáradnak...

2013. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
56%

76. vagyok, még ráteszek egy lapáttal, bocs! :D Ezen a környéken nagyon kevés a munkahely, irodai pláne. Van, aki például diplomával zöldségesnél dolgozott és protekcióval került be. Itt még Tesco sincs olyan távolságra, hogy be lehetne járni, hogy esetleg árufeltöltőnek jelentkezne az ember. A környékbeli gyárakban van néha felvétel, vagy napszámba megy az ember.


A csinosságról, ha más szóba került: semmi különbség a háztartásbelik és a dolgozók között ilyen szempontból. Irodán (ami itt kb. a Polgármesteri hivatal, kész-passz) két-három csinos hölgy dolgozik, a többiek meg... na jó, tényleg ne szóljunk meg senkit a külseje miatt, mindenki olyan, amilyen.

Én világéletemben dolgoztam, az irodai munkától a gyári munkáig bezárólag, szükség esetén nem válogattam. Most először kerülök olyan helyzetbe, hogy hosszabb távon nem találok normális munkát (normális = be tudok járni és bírom fizikailag). Ettől függetlenül, nem akarom magam fényezni és tudom, hogy nem ez a lényeg, de a mai napig megfordulnak utánam a férfiak az utcán, pedig most még csak nagyon szépítkezésre sem jut. Ettől még lehet szép, csinos és ápolt az ember. A férjem szeret, tisztel, becsül, rajong értem, büszke rám és én viszont.

Amíg nem találok munkát megcsinálok itthon mindent, kiváltottam az őstermelőit, lefoglalom magam.


Ja, egyébként mi pont fával és szénnel tüzelünk télen, mint itt nagyon sokan.


Na, erről ennyit. Tényleg nem akarok senkivel vitatkozni, nem is teszem tovább, csak sokan tényleg nincsenek tisztában a helyzettel, de nekem nem tisztem senkit meggyőzni.

2013. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!