Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok az örökségről...

Ti lemondanátok az örökségről ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy férfi, anyám volt férje, még házasok voltak, amikor én születtem, de nem ő az apám. Az ő nevére kerültem, a mai napig jogilag ő az apám, bár már elmúltam 18. Én ezt nagyon sokáig nem tudtam. Ez a férfi nagyon sokat ártott édesanyámnak, terrorizálta testileg, lelkileg, mindenhogy, többször majdnem megölte. Engem nem bántott, csak azzal, hogy nem érdekeltem, és nem tudtam, hogy azért, mert nem vagyok a lánya. Emiatt nagyon sokat szenvedtem, de már túl vagyok rajta.


Van egy háza, új felesége, gyereke. Azt mondják már nem húzza sokáig. Jogilag, ha ő meghal, a fél ház az enyém, legalábbis én így tudom. Persze, ha nem rendelkezik máshogy róla, de úgy hallottam, hogy nem.


Igazából sosem kéne az ő pénzéből semmi, nem azt mondom, hogy nem jönne jól, mert mi is ittvagyunk kisgyerekkel, hitellel. De a fél család azt mondja, hogy igenis fogadjam el, és ne mondjak le róla.


Ti mit tennétek?


2013. jún. 26. 10:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%
Félre is tehetsz neki belőle, meg ezek után is testvéred magad, még ha gyakorlatilag nem is az. Részt vehetsz az életében, szerintem ezt senki nem tiltaná neked. Segítheted, bármit vehetsz neki ha úgy adódik.
2013. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%
testvéred marad* .:-)
2013. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
50%

3-as vagyok.

Ez esetben viszont csak akkor fogadd el, ha tiszta lelkiismerettel el tudod fogadni. A szavaidból úgy veszem ki, hogy lelkiismeretfurdalásod lenne a "testvéred" miatt. Ez esetben ne fogadd el, de a környezeted hülyének fog nézni. Neked kell együtt élni a lelkiismereteddel, szóval aszerint tegyél.

2013. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Nem tartom vele a kapcsolatot, mert legutoljára kidobtak onnan, persze akkor még nem tudtam, hogy miért! Évek teltek el, ő már nem emlékezhet rám, de én nagyon is.


Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 26. 10:50
 15/33 anonim ***** válasza:
70%

Fogadd el az örökséged. Az özvegy úgyis örökli a holtig (vagy következő házasságáig) tartó haszonélvezeti jogot a házra.

Ezt nehezíti, ha a házasságon belül közösen szerezték a házat, vagy közös nevükön van a ház. Ez azt jelenti, hogy csak a negyed házat öröklöd majd, azt is haszonélvezettel terhelten.

Tehát fogadd el az örökséged. Segíteni nem fog rajtad, amíg az özvegy meg nem hal vagy újra férjhez nem megy.

2013. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg ha az uj feleseg is tudjq hogy vagy akkor biztos megoldottak okosba pl. Hogy átiratta a nejre a kéglit neki meg haszonélvezete maradt csak. Csak nem kótik az orrotokra
2013. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%
Ennyire hülyék nem lehetnek hogy hagyjak hogy te örökölj
2013. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Tud rólam a feleség, ő mindig rendes volt velem! Mindenki tudta már a kezdetektől, hogy ez a helyzet, csak én nem!


Igen, ha nagyon akarta átírta a házat, lehet, hogy nem tudnék róla, legalább könnyebb lenne!

2013. jún. 26. 10:56
 19/33 anonim ***** válasza:
66%

Fú hát így már komplikáltabb az ügy... Azt hittem az új feleségével és gyerekével te nem is találkoztál. De így hogy testvérednek érzed, így egész más az ügy...


Nézd, szerintem először is még él... Várd ki míg meghal, és akkor legalább tényleg tudni fogod, hogy valóban örökölnél vagy sem...


Ha nem írt végrendeletet, akkor ő is tudatában volt, hogy te is örökölsz, vagyis akarta, hogy örökölj, ezért nem rendelkezett másként... Ha meg nem, akkor kár beosztani előre a semmit.


Ha meg mégis örökölsz, még lemondhatsz róla.


Pl. ha fél házukat megöröklöd... És segíteni akarsz a "tesónak", lemondhatsz róla teljesen. De akár elfogadhatod, hogy rádírják, de te attól még nem adnád el, nem költöznél oda, hagynád ott élni őket, csak papíron lenne a tiéd...

2013. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
40%
Én nem mondanék le a helyedben, egy próbát megér szerintem!
2013. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!