Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok az örökségről...

Ti lemondanátok az örökségről ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy férfi, anyám volt férje, még házasok voltak, amikor én születtem, de nem ő az apám. Az ő nevére kerültem, a mai napig jogilag ő az apám, bár már elmúltam 18. Én ezt nagyon sokáig nem tudtam. Ez a férfi nagyon sokat ártott édesanyámnak, terrorizálta testileg, lelkileg, mindenhogy, többször majdnem megölte. Engem nem bántott, csak azzal, hogy nem érdekeltem, és nem tudtam, hogy azért, mert nem vagyok a lánya. Emiatt nagyon sokat szenvedtem, de már túl vagyok rajta.


Van egy háza, új felesége, gyereke. Azt mondják már nem húzza sokáig. Jogilag, ha ő meghal, a fél ház az enyém, legalábbis én így tudom. Persze, ha nem rendelkezik máshogy róla, de úgy hallottam, hogy nem.


Igazából sosem kéne az ő pénzéből semmi, nem azt mondom, hogy nem jönne jól, mert mi is ittvagyunk kisgyerekkel, hitellel. De a fél család azt mondja, hogy igenis fogadjam el, és ne mondjak le róla.


Ti mit tennétek?


2013. jún. 26. 10:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
43%

Ez szép. Komplett jogi tanácsadást csinálok itt, leírom az öröklési jog alapjait, amiért máskor FIZETNI KELL!

Erre abszolút le vagyok pontozva.

Ezen az oldalon csak idióták vannak?

2013. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
43%
31-es! Valami csökkent értelmű mindenkit lepontozgat választól függetlenül, engem is... Nyomok neked zöld kezet, és felpontozok mindenkit, mert nagyon herótom van már ezektől a lepontozóktól.
2013. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenét átiratta másra,pl. az gyerekére, és nem lesz semmilyen öröklés...ha annyira utálta a régi kapcsolatát, gondoskodik róla,hogy ne menjen feléd a pénze. Ne gondolkozz ezen, mert nem hiszem,hogy lesz belőle pénz.
2016. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!