Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így hozzámenni?...

Érdemes így hozzámenni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt. Nagyon rendes , kedves, engem mégis zavar valami, a helyesírása. Nem apróbb hibákra gondolok itt, amiket én is, más is elkövet, hanem alapvető gondok vannak . Pl. Hoggy vagy? Mért? haggyad ...stb. Kértem, ne nagyon írjon sms-t, mert zavar. Ha email-t ír, akkor is tele van helyesírási hibával. Már vagy 10szer kértem, kapcsolja be az ellenőrzőt és kb. 3 perc alatt az egészet kijavíthatja vele. De nem... Az msn -ről nem is írok inkább...

Tegnapelőtt szóba hozta, hogy esetleg összeköltözhetnénk, és ő akár gyűrűt is hajlandó az ujjamra húzni. Én gondolkodási időt kértem, emiatt. Ezen az "aprócska" problémán elcsúszhat egy kapcsolat?


2009. okt. 17. 13:12
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne velünk döntesd el, hogy egy életre összekösd-e valakivel az életedet és hozzatok világra gyerekeket. Mi nem ismerünk titeket, akkora felelősséget nem lehet idegenekre bízni, pláne, ha ahányan vagyunk, annyifélét mondunk, de legalábbis kétfélét.

De hogy válaszoljak is: ha valaki nem tud helyesen írni, ott nem csak ez az egy baj van. "Jó" esetben diszgráfiás (nem -lexiás, mert az olvasási zavar), ennek érdemes lenne utánajárni egy hozzáértő logopédussal, akkor valamilyen szinten fejleszthető, de legalábbis tudjátok az indokot. Ha viszont nem diszgráfiás, és a teljes iskoláztatása alatt alapvető módon nem tudott megtanulni helyesen írni, hiszen itt nem vesszőhibákról vagy ritka szavakról van szó, akkor nem elég művelt, nem elég intelligens. Ami önmagában még nem lenne baj, attól még lehet jó ember, de ha a te értékrendedbe ez nem fér bele (az enyémbe se), akkor titeket nem egymásnak teremtett az isten, mert egy házasság igen sokoldalú kapcsolat az érzelmitől, a szexuálison át a szellemi partnerségig. És minden tényezője egyformán fontos.

2009. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
79%
Már a kérdésfeltevésed is furcsa. Érdemes-e? Ezt meg hogyan gondolod? Magad elé veszel egy papírlapot, kettéosztod, egyik felére felírod a jó tulajdonságait, amiért ÉRDEMES hozzámenni, a másik felére meg a hibáit, aztán ahova több bejegyzés kerül, az a győztes? Férjhez menni, megnősülni alapesetben nem így szokott az ember. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek vannak ilyen-olyan hibái, a másiknak meg heppjei. A házasságban kompromisszumokat kell kötni. Amit Te írtál, szerintem nem akkora hiányosság, ami miatt egy egyébként rendes, kedves, dolgos fiút ki kellene rúgni. De ha úgy érzed, szégyelled őt, akkor mindkettőtöknek jobb, ha véget vetsz ennek a kapcsolatnak.
2009. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
76%
Ebből a kapcsolatból nem túl jó dolog fog kisülni.Ha már most ilyen dolgok zavarnak téged,mi lesz később?Ha én szeretek valakit elfogadom a hibáit is!Szerinted te tökéletes vagy?
2009. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van az előzőnek, nem biztos, hogy csak ez a probléma, lehet, hogy intelligenciaszintben különböztök. Lehet lepontozni, de engem is zavart ez az előző barátomban, aki kb 3as tanuló volt általánosban is, mert már akkor is csak a gép előtt ült, informatikus lett, ahhoz ért, na de az általános intelligenciája, meg a helyesírása katasztrófa. Sajnos, ez engem is zavar, mert egy nőnek nagyon fontos, hogy tisztelni tudja a férfit, ha ez megbicsaklik, annak rossz vége lesz. Ugyanakkor barátnőméknél működik, neki 3 diplomája van, férje autószerelő, és szintén gázos a helyesírása, de jó a házasságuk, bár sajnos barátnőm tesz néha megjegyzéseket, ami engem zavar, pl. hogy a gyerekük az apjára hasonlít, de az eszét az anyjától örökölte... Na, ez nekem furcsa, mert ha egyszer így fogadta el a férjét amilyen, akkor már nem kéne ezt hangoztatni, mert amúgy meg egy állati rendes ember. Visszatérve a kérdésedhez, szerintem írj egy listát mik azok a dolgok, amik zavarnak a párodban, akkor jobban átlátod. Mondjuk ha te 5ös tanuló voltál általában, akkor elhiszem, hogy zavar az ilyesmi. Egyik pasim nem tudta ki írta a Himnuszt, olyan ideges lettem, majdnem szakítottam vele, aztán később úgy is lett, ezt csak azért írom, hogy tényleg annyira mások az igényszintek, mert az egy dolog, hogy szerelem, na de az idők során kijön egy csomó dolog, ami igencsak megkoptathatja a szerelmet. De ha nincs gondja más, tényleg csak a helyesírás, akkor az tényleg fejleszthető lenne, ha hagyná. Nem biztos, hogy diszlexiás, lehet csak rossz volt a magyar tanára:) Házasságot meg csak olyannal köss, akiben teljesen biztos vagy, hogy összeilletek, el tudod fogadni olyannak amilyen. Ha már esküvő előtt bizonytalankodsz, akkor megette a fene azt a kapcsolatot.
2009. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
43%

14:34

ez a baj az emberekkel

attól még hogy valaki nem 5-ös tanuló lehet jó ember

2009. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehet jó ember, barátnőm férje is az, és tisztelem is azért őket, hogy így hogy a nő az agyonképzett, a férj meg a szakember, és működik a kapcsolat. Azért nem mondjátok, hogy ez gyakori, mert tuti nem. Én csak azt akartam kihozni, hogy azért a pár intelligencia szintjének is hasonlónak kell lenni, ahhoz, hogy összepasszoljanak, de ez nem áll összefüggésben azzal, hogy ki a jó ember. De lehet itt nem is erről van szó, hanem tényleg csak a helyesírás az egyedüli gond.
2009. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
81%

Más szavakkal, de én is ezt írtam, egyetértek. Én sem sok helyen láttam eddig ilyen típusú kapcsolatot, ami jól működött volna. Családomban is van olyan, ahol az egyik fél lényegesen hogyismondjam "műveletlenebb" volt a párjánál. A pája sem egy atomtudós, vagy irodalmi talentum, de vannak igényei ebből a szempontból. Mivel mindkettőnek fontos volt a másik, nem az "műveltebb" butult le a másik szintjére, hanem a másik igyekezett felzárkózni. Szerintem minden kapcsolatnak valahogy úgy kellene működni, hogy kölcsönösen javítsunk egymáson. Ha egyikünk rendszeretőbb, a másik idomuljon hozzá és ne igénytelenedjenek el, hogy kevesebb legyen a konfliktus. Ha a pár egyik fele nagyobb hangsúlyt fektet a sportra, mozgásra, egészséges életmódra, akkor legyen ő ebben a húzó fél. És még sorolhatnám.

Mindenkinek vannak előnyei és hiányosságai és ugyan a kompromisszumok is fontosak, de szerintem ennek nem úgy kellene működni, hogy oké, hogy elviselem, hogy nem tudsz írni, cserébe én meg telefüstölöm a lakást, azt meg te viseld el. Te szétdobálod a cuccaidat, én meg szeretem telezabálni magam és utálok mozogni... ezek a kompromisszumok nem jó kompromisszumok. Mindenki tudja, kiben mi az érték és afelé kellene elmozdulni, ha a magam kedvéért nincs is elég erőm hozzá, de a másik kedvéért van. Így együtt jobbak vagyunk, mint külön-külön.

2009. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
51%
Ne hogy már egy ijen hüjeség miat otthatyd ha valoban szereted! Kivánom hogy etől csak kissebb problémáitok legyenek az életben és boldog emberek lessztek! :)
2009. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
67%
Ha szerelmes vagy belé e miatt ne hagyd el
2009. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
83%

"nem "buta" pasi, szakmája van" - hány, de hány olyan diplomás embert ismerek, akik buta, mint a tök, helyesen írni sem tudnak ("Kűlggye már meg a címét..."), de villognak a doktori címükkel...


Nos, mivel nekem is volt már csupaszív, de kissé korlátozott értelmi képességekkel rendelkező barátom, teljesen meg tudlak érteni. Szegény fiú olyan szépen felépítette a közös életünket, elképzelt engem, ahogy háztartásbeliként gyereket nevelek, és főállásban takarítok otthon, míg ő dolgozik, hogy teljesen kétségbe esett, mikor elmondtam, hogy engem ez nem elégítene ki. Nem tudtam vele elbeszélgetni semmiről, ami nem a napi eseményekre vonatkozott. Képtelen volt véleményt mondani a "kedvenc könyvem/íróm/zeném"-témakörben, mert életében egyetlen könyvet sem olvasott el, még a kötelezőket sem. Pedig volt szakmunkás-bizonyítványa...


Amikor szakítottam vele pár hónap után, megkérdezte, hogy mi az amiben nem volt elég jó nekem, hiszen elvitt moziba, kirándulni, vett nekem ruhákat (amiket nem kértem, de rámerőszakolta az ajándékait)... Nem akartam neki elmondani, hogy többek között a pocsék helyesírása és a műveletlensége volt az ok...


Én egyszerűen képtelen vagyok együtt lenni egy olyan férfival, akiről süt, hogy értelmileg nem vagyunk egy szinten. Nem tudok rá felnézni, nem tudok büszkének lenni, hogy az ő barátnője vagyok...


Akárhányan parasztoznak le, akárhányan akarnak téged orvoshoz küldeni, szerintem neked van igazad. Régi nagy igazság a "suba subához, guba gubához". Lehet, hogy icipici hibának tűnik, hogy valaki nem tud helyesen írni, de több dolgot is elárul az illetőről: vagy egyszerűen buta, vagy csak lusta, és magasról tesz mindenre, amit nem tart fontosnak. Én fontosnak tartom, hogy a helyesírásom tökéletes legyen, mert ez azt jelenti, hogy igényes vagyok magamra is, illetve arra a képre, ami rólam másokban kialakul.


Egyszóval megértelek, és azt javaslom, hogy először azt mérd fel, hogy hajlandó-e, illetve képes-e a változásra? Ezek fényében próbálj dönteni...

2009. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!