Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok amiatt gyereket,...

Vállalnátok amiatt gyereket, mert úgy néz ki, hogy egy ideig nem lesz munkátok, és lassan betöltitek a 30. évet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 11:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%
40 év felett is lehet szülni nem egy ilyet ismerek és szép egészséges a gyerek, boldog a család. Ez már elmaradott középkori álláspont hogy 30 felett nem lehet szülni.
2013. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
35 fölött vén banya valaki? Miért is lenne az? Szüljön a semmire és várja a segélyt? Akkor meg azért kapná az ívet!
2013. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Szépen elfogynánk, mi magyarok,ha nem mernénk semmire sem vállalkozni. Sok ismerősömnek nincsen épp ideális helyzete, mégis vállaltak gyereket.Lehet mire meglenne minden, már esetleg gyerek nem lehetne.
2013. aug. 4. 13:05
 24/34 anonim ***** válasza:
81%
Sokan meg szülik bele a semmibe a gyereket huszonévesen, kuncsorognak a segélyért és egyetlen örömük, hogy osztanak másokat, hogy "nem jó 30 fölött szülni". Ne dőlj be nekik.
2013. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon értelmesek akik a semmire szülnek, aztán itt sírnak, hogy mikor jön a segély, meg nincs pénz pelenkára, meg ruhákra a kicsinek.
2013. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mindenki biztos milliomos csemete itt ,de 20-onévesen éppen hogy kiesve az iskolapadból elkezdve egy melóhelyen a kezdő fizetéses életet, honnan van saját ház ,lakás? Albiba jó szülni ahol havi 60-80 at lehet pengetni és bármikor kipenderíthet a tulaj, vagy a szülők nyakára a kisszobába? Szerintem előbb legyen meg a saját lakhatás ,utána jöhet a gyerek.És ez lehet hogy 30 év után van. A madár is előbb fészket épít aztán rak tojást..
2013. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
93%

"Szépen elfogynánk, mi magyarok,ha nem mernénk semmire sem vállalkozni. Sok ismerősömnek nincsen épp ideális helyzete, mégis vállaltak gyereket"


1. Nem azért kell gyereket vállalni, hogy ne fogyjunk el, hanem mert szeretne az ember és megteheti. Éppenséggel Németországban is fogy a népesség, pedig ott mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy kevés az átlagfizetés egy gyerekhez. Egyszerűen változik a népesség mentalitása, ma már nem 5 gyereket akarnak nevelni nyomorban, hanem egyet-kettőt jómódban, de legalábbis normális körülmények között. Szerencsére Magyarországon is egyre inkább ez a tendencia. A népesség azért csökken, mert az 50 évvel ezelőtti 5-10 gyerekes generáció kihal, és manapság már nem vállalnak ennyit. Ezzel nincs mit kezdeni, visszafordíthatatlan folyamat. Egy idő után be fog állni a stagnálás, ha ez a generáció kihalt.

2. Attól, hogy az ismerősödék hülyén viselkedtek, neked nem muszáj. Lehet minimálbérre, segélyre gyereket szülni, de ettől még nem lesz az követendő példa, hogy a gyereket 15 évesen elküldik diákmunkázni, felsőoktatási intézményt sosem lát belülről, mert ha nem dolgozik ő is, akkor éhendöglenek. Lehet sz*r körülményekre szülni, csak nem érdemes, mert pont a gyerek issza meg a levét.

2013. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
95%

lazán!

Most van munkád, van saját ház, van szerető párod... nem is értem, miért volt bármi bajuk az előttem íróknak :O aki gyedet meg családit kap, az az államnak szül?? Öcsém, ezeket MINDENKI megkapja... :O

Ha ilyen labilis a szitu a munkahelyeden, én megértem, miért van ez a fejedben, és igen, előrehoznám!

2013. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

En nem a munkadtol, hanem a paroddal valo kapcsolatodtol tennem fuggove.


Tehat szerintem a sulyozassal gond van.

Prio 1.: Parkapcsolat minosege. 70%

Prio 2.: Anyagi javak. Akkor a pasi reszerol. Lakas, auto, stb. 20%

Prio 3.: Lesz-e utana munkad vagy nem. Ez nekem max 4-6%.

...

2013. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
27es! szó sincs róla, hogy sz*r körülmények között élnénk, attól szerencsére messze vagyunk, csupán azt írtam, hogy valószínűleg jobban járhat az ember, ha gyedet is kap.Mivel elég sok a járulékos költség, főleg, ha baba is van, és minden fillér számít.
2013. aug. 4. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!