Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok amiatt gyereket,...

Vállalnátok amiatt gyereket, mert úgy néz ki, hogy egy ideig nem lesz munkátok, és lassan betöltitek a 30. évet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 11:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

előbb inkább legyen meg a 2 év folyamatos munkaviszonyod, és utána szülj. 32 évesen is lehet egészséges babát szülni, és nem mind1, hogy 30ezer gyest kapsz, vagy 80ezer gyedet. az mondjuk nagyon jó pont, h van lakás, a párodnak van munkahelye és szeretitek egymást.


nekem is nyomták a szöveget, h miért nem szülök, 25 évesen már ideje lenne. aha, csak sajnos még nincs meg annyi folyamatos munkaviszonyom, h ne alamizsnát, hanem valami normális pénzt kapjak. így sem a semmire szülném, de ha többet is adhatok a kicsinek, akkor igazán nem halok bele egy kis munkába előtte.

2013. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
65%

Arról nem esett szó, hogy mi a szakmád és mennyire lenne könnyű/nehéz munkát találni majd. Szerintem ez is sokat számítana.


Egy éve dolgozom alkalmazotti jogviszonyban (eddig vállalkozóként dolgoztam, de papíron nem kerestem halálra magam), elég jó karrierkilátásokkal. Most kezdtünk el dolgozni a témán, biológián múlik, hogy mikor sikerül.

Hosszú ideig nem szeretnék itthon maradni, férjem is partner abban, hogy átveszi az itthonlétet, amikor már mennék vissza dolgozni.

Gyed-et maximális összegűt kapnék, a tgyás gyakorlatilag megegyezne a fizetésemmel.

Ha bármi miatt elveszteném a munkahelyemet, egyrészt van megtakarításunk (legrosszabb forgatókönyvvel számolva: egy évig mindketten munkanélküliek vagyunk, akkor is a jelenlegi életszínvonalon tudjunk élni), másrészt valószínűleg gyorsan találnék új munkát.


Aki azt írta, hogy kisgyerekeseket nehezebben vesznek fel: eleve nem kell beleírni az önéletrajzba. Sok állásinterjún voltam korábban, korom alapján lehetett volna gyerekem, de egyszer sem kérdeztek rá, hogy van-e.

Gondolom, ha valaki már az önéletrajzban kihangsúlyozza a gyerekeket, majd az interjún is sokat emlegeti őket, ott joggal feltételezik, hogy a munka sokadlagos számára.

2013. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Már megvan a folyamatos 2 éves munkaviszonyom, viszont valószínű, hogy később már nem lenne meg. Úgy gondolom, hogy nehéz lenne melót találnom, árufeltöltést pedig nem szívesen csinálnék, hamár egyszer diplomám van.(Még akkor sem, ha manapság már nem sokat ér a diploma)És sajnos max 70 ezres gyedet kapnék...ami több, mint a semmi.
2013. aug. 4. 17:18
 34/34 anonim ***** válasza:
61%
Hiába van diplomád,ha ennyire hülye a felfogásod! Tulajdonképpen nem is értelek a kérdésben az szerepel,hogy amiatt akarsz gyereket,mert úgy néz ki munka nélkül leszel. Erre most benyögöd,hogy CSAK 70 ezer lesz a gyeded. Akkor most mi van kérdező? Nem tudlak követni. Akinek saját lakása van és szerető párja és kb 70 ezer gyedre számíthat az miért tesz fel ilyen ostoba kérdéseket? Unatkozol,vagy valami más baj van?
2013. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!