Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a gyereket...

Adnátok olyan nevet a gyereketeknek, ami a család összes többi tagjának nem tetszik?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekünk egy név, de a család teljesen kiakadt, hogy ezt nehogy, és ezt nem is akarják elfogadni, biztos nem fogják így hívni, ez szörnyű. Tudom, hogy ez a mi döntésünk, de azért ők is a családja, ők lesznek a nagyszülők, nagynénik stb.

2013. aug. 5. 22:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
66%
Bár nekem sem tetszik a név, a ti döntésetek. Nem kéne, hogy ilyen szinten érdekeljen titeket a családtagok véleménye.
2013. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%
A ti döntésetek, a család többi tagjának is meg volt a lehetősége arra, hogy nevet adjon a saját gyerekének! A Lehel névvel meg semmi gond sincs, még ha egy nagyon extra nevet akarnátok adni, ami miatt a gyerek szenvedne az életében, és úgy szólnának bele, azt mondanám, hogy gondoljátok át, de így kár...Idővel majd megszokják ezt a nevet! Ti vagytok a szülei, nektek kell elsősorban, hogy tetszen, ne hagyjátok magatokat!
2013. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a Lehellel nincs semmi baj. Becézni kissé nehéz, de van még egy pár ilyen.


Ha Dió meg Málna szintű idétlen neveket akarnál adni, megérteném a rokonokat, de így nem. Nem vagyok ősmagyarnév párti, de ez tényleg egy régi, elfogadott, normális név, semmi ciki nincs rajta.

2013. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%
Igen, adnék. Attól, hogy nagyiéknak nem tetszik, még nem biztos, hogy a gyereknek se fog (ez nagyon kiszámíthatatlan). Szerintem a Lehel egy teljesen korrekt név, nincs semmi baj vele, kivéve, ha a vezetéknévvel együtt idétlen.
2013. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
a vezetéknévhez jól illik, alapvetően az L betűs nevek passzolnak hozzá nagyon szépen. ÍGy került szóba még a Levente, lánynévből is Lili, Lilla, Lottiban gondolkoztunk, de az már tárgytalan :)
2013. aug. 5. 23:57
 16/37 anonim ***** válasza:
76%

Most ez a te gyereked less, vagy a család összes többi tagjának a gyereke?!


Én ki sem írnám a kérdést, mert alapvető, hogy majd az apa és én eldöntjük, mi legyen a neve.


Ha születése után közölntétek volna, akkor már úgyis mindegy nekik.


De én automatikusan azt a nevet adom, amit mi ketten akarunk.

2013. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
70%
Hát azért volt fontos a név, mert ha mondjuk Leokádiának vagy Kunigundának akarnátok hívni, akkor mi is erősen tiltakoznánk és megértenénk a családot. :D De a Lehel egy szép név. És ami fontos, hogy nem divatnév, szép és magyar. Tehát, ha egy NORMÁLIS nevet akarnék adni a gyerekemnek és nem tetszene a nagyinak vagy a papának, akkor a kedvükért nem változtatnék rajta.
2013. aug. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
69%

A Málna és Dió nevekre mindenki húzza a száját. A Rózsa, Ibolya, Jácint, Alma nevekre meg nem kapja fel a fejét senki.

Gondolom a Málnával is így lesz néhány évtizeden belül.


Megszokás kérdése, sokan csak az újdonságtól félnek.

2013. aug. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%
Hát ne haragudj, de nagyon bunkók a családtagok, hogy így leszóltak titeket....más az ízlésünk, nincs ebben semmi. Sokan írták itt hogy a Lehel szép név, fele társaságnak meg nem tetszik, de attól még normális névnek tartják. Szerintem ez a jó hozzáállás. Ha nem tetszik nekik, akkor majd megszokják, mi az hogy tiltakoznak ellene?? Az ő gyerekük vagy a Tiétek? Eszem megáll...Egyébként meg szerintem szép név, én is adnám a gyerekemnek, nekem tetszik!
2013. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
43%
Kerdezo :) meg akadtam a lelek nevnel, esetleg irnal rola bovebben priviben? Nagyon szepen koszonom :) Szep nevet valasztottatok :) ne foglalkozzatok mas velemenyevel :)
2013. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!