Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a gyereket...

Adnátok olyan nevet a gyereketeknek, ami a család összes többi tagjának nem tetszik?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekünk egy név, de a család teljesen kiakadt, hogy ezt nehogy, és ezt nem is akarják elfogadni, biztos nem fogják így hívni, ez szörnyű. Tudom, hogy ez a mi döntésünk, de azért ők is a családja, ők lesznek a nagyszülők, nagynénik stb.

2013. aug. 5. 22:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

nagyon nem szeretnék bunkó lenni, és alapvetően jó látni hogy magyar nevet szeretnétek adni a kicsinek, de eszembe jutott egy régi magyar film.

Kabos Gyula játssza a figurát, és Lehel a filmbéli neve. A következő mondat zseniális: Mondja, hogy Lehel, leheljen! :P

2013. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%
ha már régi magyar neveknél tartunk én a Vajk-ért vagyok oda, de nálunk is ellenezte a család, mindhárom fiamnál. Így a kicsinek csak a második neve lett ez. Választhat majd, hogy melyiket használja. Egyébként Milánnak hívjuk.
2013. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
82%

Igen. Az én gyermekem.


Nekem egyébként tetszik a Lehel név. :)

2013. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
30%
Csak nehogy Lakatos Nintendo, vagy Kolompár Rambo Szandokan, vagy Rostás Zsánklúúúdvándám legyen! :D
2013. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%

Szia én olyan nevet adtam a lányomnak, ami nem tetszett a családnak, különösen anyámnak.

Egy szótag, és folyamatosan azon pörgött, hogy hogyan fogja becézni?

Külön az ő kedvéért kitaláltam neki becézést, most mindenki így hívja a lányomat, kivétel az anyám.

De azért megbékélt vele.


Amúgy meg a ti gyereketek, ne fglalkozzatok a családdal. :)

2013. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
71%
Anyja pitsáját annak, aki minden választ lepontozott!!! Amúgy meg ha nem fogják így hívni meg ennyire tiltakoznak, akkor nem kell jönni unokázni/babázni, menjenek a megfelelő nevű rokongyerekhez. Én egyébkén már csakazért is megkövetelném, hogy a nevén nevezzék a gyereket.
2013. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
90%
Dobjatok be a családnak olyan neveket, amik végképp nem tetszenek nekik, így már a Lehelnek is örülni fognak. Egyébként ha nektek ez tetszik, ne hagyjátok magatokat eltántorítani. Szép nevet választottatok, nincs vele semmi baj.
2013. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szép név a Lehel, és a férjeddel kell eldöntenetek a kérdést. Majd megszokják.
2013. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, szerintem is szép név :)

(nem pontoztam senkit)

2013. aug. 6. 22:47
 30/37 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan ebben a cipoben jarunk :-)

Evekkel ezelott mar kineztem egy nevet..meg a paromnak is tetszett mig ki nem derult,hogyaz anyjanak es a nagyanyjanak nem tetszik. Adtam egy eselyt annak, hogy mondjanak ok lany neveket...na hat ezzel az volt a problema hogy mivel idosek csupa "elhasznalt" nevet soroltak fel...amiket mostanaba vagy regebben hallottak. PL: Anna,Hanna,Zsofia,Eszter....senkit sem szeretnek megbantani de heber eredetu nevet abszolut nem akarok.

Magyar neveket soroltam nekik...pl Szellő de nem tetszett az sem...maradt amit regota szeretnek...bar sajnos nem Magyar eredetu de odaig vagyok erte :-)

Ekkor meguntam es kinelentettem, bogy nem a nevet kell majd szeretni.. es olyat adok ami nekem es az apukanak tetszik (azota belatta o is hogy ez a mi harmunk dolga)

Mindenki elhallgatott,bar latom nem tetszik nekik de ez mar egy kulon kis csalad...amit eldontunk nincsen joguk felulbiralni.

Azt javaslom,hogy legyel hatarozott...ha megszuletik megszeretik a nevevel egyutt :-)Amugy szep nevet valasztottatok.

2013. aug. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!