Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyozhetném meg a...

Hogyan gyozhetném meg a pàromat, h ne akarjon mindenkinek (csalàdon belul) dràga szulinapi, ill. karàcsonyi ajàndékokat venni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk,o pedig idevalosi!2eve vunk egyutt,mindketten jol keresunk,gyerek nincs,de 2011jan.ban akarunk eskudni,szoval azert van mire gyujtenunk!!A noverenek van 2gyereke,es az egyiknek biciklit akar karira venni,ami legalabb 25ezer ft-ba kerul (itt) es akkor ez meg csak 1gyerek,ill. 1fo a csalàdjàbol!! mi ill.o viszont sose kapunk olyan erteku ajandekokat,de azt mondja,ot ez nem zavarja,mert a csaladja nem engedhet meg annyit,mint mi!! de akkor nekunk miert kell draga cuccokat venni?? hogyan ertethetnem ezt meg vele,észérvekkel??
2009. okt. 29. 13:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy hol éltek, pl Németországban természetes, hogy az ember karácsonyra a roknoknak nem valami olcsó dolgot ad - és külföldön a 25 ezer Ft azért nem annyi, mint Magyarországon, ez egy átlag kereset esetén egy napi munkabér.

Azonkivül ha ö ennyit szán a rokonságra, akkor szive joga, a saját pénze, te csak akkor reklamálhatnál, ha emiatt erösen hátrányba kerülnél. Egyébkénz az ajándékzás nem üzlet, jphy amennyit adk, annyit kell visszaadni, többet számit, hogy örömet okozz a másiknak.

Ha ebben a kérdésben ekkora eltéres van köztetek és te ennyire anyagias vagy, akkor meggondolandó az esküvö, és ha mégis, akkor a párod jobban teszi, ha ragaszkodik a vagyonmegsztáshoz, különben egyszer csakk ott áll semmi nélkül.

2009. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
89%
Van 2 keresztgyerekem, nekik és a páromnak veszem mindig a legdrágább ajándékot, tehát szerintem az nem gond,h a gyerekekre ennyit költ,de mond h a felnőttekre viszont nem kéne...
2009. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
90%
Kulfoldon 25ezer-ert egy biciklit ajandekozni egyaltalan nem sok, ne magyar fizetesekhez hasonlitsatok!
2009. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
61%
a gavallér dolgoktól is be lehet sokalni egy idő után!! pl. én viszek mikrót, hintát, órát aranylánccal... és kapok képtartót, 250 ft-os tollat...Meg a másik, hogy a költésnek is van határa!! egyáltalán nem irigy a kérdező, csupán arra akar rávilágítani hogy ilyen mértékű költekezés mellett mi fog maradni nekik?
2009. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
46%
A parodnak jo lenne elgondolkodnia az eskuvon, mert igy osszehazasodni veled veszelyes. Mar most, amikor megcsak udvarol neked, az o penztarcajaban turkalsz. A csaladjara kolti, ebreszto!
2009. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
68%
25 ezer-ert biciklit nem magyar minimalberbol vesznek. Kulfoldon bemesz, megveszed a biciklit, nem ugy, mint Magyarorszagon. Ugyhogy kint ez az osszeg teljesen normalis. Csak a kerdezo meg a mai napig atszamolja a kulfoldi arat magyarra, ez a hiba.
2009. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a párodnak a kettőtök jövője kéne, hogy fontosabb legyen, meg a jövendő gyerekeiteké. És ha ezt most nem tudjátok úgy tisztázni úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen, a jövőben is csak a bosszúság lesz az úgynevezett nagylelkűségéből. Az szép dolog, hogy ad, de azt veszi el, ami a kettőtöké. Inkább adjatok kisebb ajándékot, de olyat, amit mindketten szívből adtok, mert neked ez most kényszer, és azt várja, hogy jó pofát vágj hozzá.
2009. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
54%
ez a jó magyar hozzáállás, hogy külföldön kánaán van és bemész a boltba nagy lazán , hogy 4 biciklit kérsz masnival, mert az olyan baró meg occsó... ÁÁÁ... Én már tudom miért sínylődnek így a magyar családok, hogy hóvégére már 2 szelet kenyérre sincs.. Hát mindenki a keresztgyerekét meg a rokonait pénzeli....ÁÁÁÁ....:DD
2009. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

14:00-as nem arrol van szo, hogy kulfoldon ezt meg azt megvesznek, de elhiheted, hogy egy tobb szazezres fizetesbol konnyebben megvesznek olyat, ami egy magyarorszagi minimalberbol csak jo sok sporolassal, vagy esetleg hitelbol veheto meg.

Ha a kerdezo is es a barat is tobb szazezret keresnek, mi a kerdes? Nem is hazasok meg, lehet, hogy soha nem is lesznek.

2009. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen megértelek, főleg ha nem vagytok extra jómódúak, hogy megtehetitek. Mi leállítottuk az egész családot, megbeszéltük, hogy a felnőtteknek egyáltalán nem veszünk semmit, csak figyelmességet (virág, bor pl.), a gyerekeknek pedig veszünk ugyan, de nem sok ezer forintos ajándékot. Kb. 3-4 ezret szánunk 1-1 gyerekre a családban. Szerintem ti is egyezzetek meg családszinten, mert akkor valószínűleg a férjed fogja tartani magát ehhez. Nálunk én azt nem néztem jó szemmel, hogy anyósnak mindig extrán bevásároltak a gyerekek. Sógorom egy nagy cég második legnagyobb embere, neki nem százezer a fizetése, mint a férjemnek. Anyósom kapott már tőlünk mosógépet, tv-t, dvd lejátszót, étkezőasztalt székekkel, komoly digitális fényképezőt..... Azért mert a másik fia gazdag és mindig rá tudta beszélni a páromat. Eddig. Mostantól nincs nagy ajándékozás, hanem csak kis figyelmesség. Nem a nagy ajándékon múlik.
2009. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!