Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyozhetném meg a...

Hogyan gyozhetném meg a pàromat, h ne akarjon mindenkinek (csalàdon belul) dràga szulinapi, ill. karàcsonyi ajàndékokat venni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk,o pedig idevalosi!2eve vunk egyutt,mindketten jol keresunk,gyerek nincs,de 2011jan.ban akarunk eskudni,szoval azert van mire gyujtenunk!!A noverenek van 2gyereke,es az egyiknek biciklit akar karira venni,ami legalabb 25ezer ft-ba kerul (itt) es akkor ez meg csak 1gyerek,ill. 1fo a csalàdjàbol!! mi ill.o viszont sose kapunk olyan erteku ajandekokat,de azt mondja,ot ez nem zavarja,mert a csaladja nem engedhet meg annyit,mint mi!! de akkor nekunk miert kell draga cuccokat venni?? hogyan ertethetnem ezt meg vele,észérvekkel??
2009. okt. 29. 13:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a párod elkényeztette a családját ajándékozás terén,és most már ciki lenne neki kisebb értékben ajándékozni.Nem ez a helyzet?Mert ha ezután kevesebbet költene ajándékokra,akkor mindenki a Te számládra írná,hogy miattad teszi.De szerintem ezzel nem kell foglalkozni,aki ezért megharagsziik az csak haragudjon,annak legközelebb semmmit nem kell venni és kész.Ti már 1 pár vagytok,a közös jövőtöket tervezgetitek,a családalapításra koncentráltok,ezt megértheti a családja is,hogy ezután már nem rájuk kell,mhogy költsön.Ha szeretik ekkor nem is várják el tőle,hogy rájuk költekezzen.Ülj le vele ezt szépen megbeszélni.Nem kell szabadkozni magyarázkodni,ugyan olyan szeretettel át kell adni a kisebb értékű ajándékot mint eddig a drágábbat.Ha csalódást okoztok ezzel a családnak,akkor Ők a pénzéhesek és nem Te.A lényeg,hogy Ti ketten szót értsetek egymással.
2009. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
69%

észérvekkel sehogy sem.

azon egyszerű oknál fogva, hogy amiket írsz, azok nem észérvek. 25 000 Ft-nak megfelelő összeg nem sok, ha jól kerestek. nem tudom, hány főről van szó, de ha pl. 10-ről, akkor sem vészes.

igen, nekem is az a véleményem, hogyha megtehetjük, adjunk a rokonoknak is, amit csak tudunk.

mindenkinek más a fontos, neki az ajándékozás, neked az esküvő. lehet, hogy ő az esküvőre való túlzott költést tartja feleslegesnek.

2009. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
63%

Kompromisszum!

Vegyétek meg az ajàndékokat otthon.Olcsobb,viszont ugyanaz amit külföldön vettél volna.

2009. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
92%

előző!


nem jó ötlet, mert külföldön minden ugyanannyi vagy olcsóbb, mint Mo.-on.

tudom, mert én is külföldön élek.

2009. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
76%
Neked van testvered(akivel joban is vagy) ? Mert nekem az unokahugom a mindenem ( a noverem kislanya) es barmit megvennek neki es akinek nem tetszene,annak kiraknam az szuret,ha nem ertene meg.A masik - sokan (a magyaroknal mondjuk nem jellemzo) nem azt nezik,h ki mennyiert vett es annak rendje szerint ajandekoz vissza. 2011 meg arrebb van, lesz meg idotok gyujteni, nem hiszem,h sajnalnod kene azt a 25e ft-ot. Neked van munkad? Ha a noverenek akarna esetleg pl aranyat venni karacsonyra, akkor azt mondom,h talan van igazsag a felhaborodasodban, de a gyerektol sajnalod a szaros biciklit? hm...
2009. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
79%
15:09-es Magyarorszagon szinte minden dragabb, mint kulfoldon. Akarmennyire is hihetetelen, ez igy van.
2009. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi de tök özö vagy a gyerekek ajándéka helyett jégszobora költse a pénzét az esküvön. Felnötteknek valami praktikus dolgot vegyetek ezt a párod is megértheti de a gyerek elől ne sajnáld már.
2009. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
73%

Már elnézést, 25000 ft az alig 100 Euro - egy bicikli, ami ennyibe kerül, az egész olcsó, egy rendesebb bicikli legalább 500 - 600 Euroban kerül, de aminek valamennyire is ismert neve van, az inkább 1000-2000 közt van.

Németországban a szociális segély kb havonta 400 Euro - egy normál fizetés azért ennél sokkal több. Abból kifizetni egy ilyen apróságot a rokon gyereknek nem gond - és ennél kevesebbet adni már nagyfokú fukarság.

Már több, mint 20 éve élek NO-ban, tudom az árakat.

Azinkivül aki a gyerekektöl sajnálja a karácsonyi ajándékot, az elég szánalmas ember. Ha én ennyit költenék CSAK egy-egy före, akkor mindenki csak nézne, hgy mi van velem. Ez kb annyi, mint ha MO-on 300-400 Ft-ot adnál ajándékként.

Ha a párod ennyit akar adni, emiatt nem kell éhezned, akkor ne legyél már ilyen pénzéhes. A legjobb, ha sokat rágod a fülét, akkor még idöben meggondolhatja magát, hogy nem jobb-e inkább egy kevésbé irigy és fukar valakit keresnie.

2009. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%

Remélem elhagy téged... Csak irigy vagy és ez szánalmas. Ő pedig jószívű és nagylelkű. Egyébként itt Mo-n egy normálisabb bicikli 50-60e Ft...

Neked meg nem mindegy, hogy mire költi a pénzt? HA MEGTEHETI? irigy szánalmas vagy...

2009. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
79%
A párod fogja fel jól a dolgokat megteheti és megveszi és magad írod hogy jól kerestek 2011 meg azért még odébb van, nem értelek örülj hogy ilyen jó szívű férjed lesz, de ha ez most probléma mi lesz később mondjuk 5 év múlva ebből nagy konfliktusok lehetnek.
2009. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!