Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyozhetném meg a...

Hogyan gyozhetném meg a pàromat, h ne akarjon mindenkinek (csalàdon belul) dràga szulinapi, ill. karàcsonyi ajàndékokat venni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk,o pedig idevalosi!2eve vunk egyutt,mindketten jol keresunk,gyerek nincs,de 2011jan.ban akarunk eskudni,szoval azert van mire gyujtenunk!!A noverenek van 2gyereke,es az egyiknek biciklit akar karira venni,ami legalabb 25ezer ft-ba kerul (itt) es akkor ez meg csak 1gyerek,ill. 1fo a csalàdjàbol!! mi ill.o viszont sose kapunk olyan erteku ajandekokat,de azt mondja,ot ez nem zavarja,mert a csaladja nem engedhet meg annyit,mint mi!! de akkor nekunk miert kell draga cuccokat venni?? hogyan ertethetnem ezt meg vele,észérvekkel??
2009. okt. 29. 13:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes más kérdéseknél meg mindenki azt írja, hogy nem számít az ára, lényeg az, hogy gondoltál rá, a karácsony a szeretetről szól stb. Most meg, igen is költsünk a roknokra, hadd vegyen jó drága ajándékot meg minden.

Tényleg ilyen álszentek vagytok?

2009. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Részben megértelek, részben nem. Neked is igazad van, meg neki is. Tényleg kompomisszumos megoldást kellene keresni. Nem volna jogos elvárnod, hogy egy több évtizedes szokáson egyik pillanatról a másikra változtasson. Ugyanakkor az sem helyes sztem, ha "elrontja" az ünnepeket azzal, hogy sok pénzt költ ajándékokra; ez a fogadó félnek is kellemetlen lehet. Nem a gyerekeknek persze, hanem a szüleiknek, akik nem tudják esetleg viszonozni ezt a nagy figyelmességet.

Első sorban nem tanács miatt írok. Csak azt akartam mondani, hogy véleményem szerint nem jók a végletek - de ha választani kellene, inkább ilyen férjet szeretne az ember, mint egy spórlós, smucig embert. Sok olyan férfi van, aki kuporgat, és nem szívesen költ másokra - még ha van miből, akkor sem. Az oldalon is olvastam már ilyen sztorikat, és a való életben is találkoztam ilyen emberrel. Az 100x megalázóbb és kellemetlenebb, mint ez a bocsánatos bűn, ami végülis azt bizonyítja, hogy nagylelkű és jószívű a férjed.

2009. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
52%
Házaspár ismerősöm (idősebb korban újból házasodtak) azért mentek szét első sorban, mert mindent lapátolt a férje az ő családjának!!! A feleségnek egy fián kívűl senki sem volt de az is már régen "kirepült"!! Nem volt bugris de elunta az állandó egy oldali kiadásokat! A hölgy házában lakott a férj élvezve mindent, ő csak egy bőrőndött vitt.
2009. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
52%

A parod meg lehet, hogy a ti eskuvotoket csak 2 tanuval kepzeli el, nem ugy, ahogy te. Gondolom te mar a kulfoldi rokonok ajandekaira gondolsz, mikozben itt az irigy kerdesedet felteszed.

Soha nem leszel boldog igy!

2009. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
35%

Akkor én önzőnek számítok..

de nekem is rosszul esett mikor én 2-3 ezer forint értékű ajándékot adtam és kaptam vissza egy 100 ft-értékű ajándékcsomagot(2 szem szaloncukorral 2szem mogyoróval és egy extramini mandarinnak)(a szitu az volt hogy oszályban kihuztuk egymás nevét és meg kellett ajándékoznunk egymást)

szoval kedves kérdező tök megértelek...

2009. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
89%

Hany eves vagy utolso? Neked ugylatszik eleg torz az ertekrended! mikor en igy jartam az iskolaban a Secret Santa-nal, majd megszakadt a szivem,mikor meglattam,h a legcsorobb osztalytarsam kozeledik felem es adja a csokit,meg a narancsot, mikor tudtam,h annyira szegenyek,h sokszor nem volt mit enniuk. Leszartam,h en mennyiert vettem masnak, mivel mi jol allunk es megengedhettuk.

Kedves kerdezo, szerintem jobb,ha nm kotsz bele, mert emlitette,h azert veszi,mert ok nem allnak jol. Inkabb becsulnod kene, inkabb tegyel te felre a sajatodbol tobbet karacsonykor,ha annyira zavar az osszeg hianya es orulj egyutt a paroddal,mikor kibontjak a gyerekek a meglepetest. Egy bicikli gyerekkorban a legklasszabb ajandek. Ne legyel ennyire szegeny lelkileg!

2009. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok..vagyis mosmár utolsó előtti előtti..addig oké ha egy szegény oszálytársam adta volna nekem az ajándékot mert akkor megértem..de én meg attol a csajtol kaptam aki az osztályban a leggazdagabbnak(2 új Bmw áll az udvarukon) mondhatja magát..és a tesi öltözőbe meg véletlen elszolta magát hogy amit az Anyjátol kapott pénzt ajándékra azon vett magának egy felsőt szo kevés maradt az ajándékra és nemvolt nálla több másnap meg már nem volt kedve foglalkozni az ajándékkal..de ez már csak mellékes.
2009. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!! eloszor is koszonom a hozzàszolàsokat es tanàcsokat!! azonban szogezzunk le néhany dolgot!!

1.nem vagyok sem onzo,sem pedig irigy!! egyszeruen csak probàlom reàlisan és igazsàgosan szemlélni a dolgokat!!

2.Az eskuvo valoban kissé tavolinak tunhet,de ha belegondoltok,nem sokkal tobb,mint 1év van hàtra,ami hamar elrepul és azert nem 2fillér lesz!! nem tervezek jégszobrot venni(ahogy vki irta koràbban) a bicikli àràbol,mert az eskuvonkon csak mi 2en leszunk ott,mert elutazunk vhova eskudni ami egyuttal a nàszutunk is lesz!

3.Az eskuvo utàn gyereket szeretnénk,valamint a mostani lakàsunkbol elkoltozni kerteshàzba,tehàt azt hiszem,értheto,h a sajàt,kozos jovonkon gondolkozom és azon,h ha hozzàszokik mindenki az ilyen jellegu gavallér ajàndekokhoz,akkor ezt kesobb is ugyanugy elfogjàk vàrni,amikor màr csalàd leszunk!!

4.Nem tudom,h egynéhànyan miert ilyen képmutatoak azok kozul akik irtak ide,de az vesse ràm az elso kovet(foleg ismerve a jo kis tipikus,irigy magyar mentalitàst,) aki orulne annak,h o elkoltott 100-200 eurot 1vki ajàndékàra és cserébe kap egy 5euro ertéku haloinget....ugyan màr!!!

5.igen,van munkahelyem,dolgozok én is,de ettol fuggetlenul IGENIS VAN BELESZOLASOM abba,h mire forditjuk a penzunket,fuggetlenul attol,h kinek a csalàdja!! mellesleg hangsulyozom,h nem a gyerektol sajnàlom,hanem egyszeruen csak arrol van szo,h nem a mi gyerekeink,es azert mert van pénzunk,nem kell ész nélkul szorni!! szerintem ilyen mertéku ajàndekot a szuleiknek kell venni!! na mindegy,a tobbseg azert megertette,h mit akarok!!

szép estét!

2009. okt. 29. 23:11
 39/45 anonim ***** válasza:
58%

Totlálisan igazad van!A sok okostojás meg aki itt ossza neked az észt a nagylelküségről önzetlenségről,ők esnének legjobban kétségbe ha ilyen heylzetbe lennének.Majd ha az ő párjuk szórná ész nélkül a pénzt a családjára akkor fel lennének háborodva.Sepregessen mindenki a saját otthonában háza táján.Teljesen reális tőled,hogy azt szeretnéd ha a párod a Ti jövőtökkel legyen elfoglalva,arra gyűjtögessen.

Ha a családjának valóban fontos a vőlegényed szeretik Őt akkor nem is várnak tőle drága ajándékokat.Ha meg megsértődnének azon,hogy a magatok jövője a legfontosabb most már,akkor nem kell velük foglalkozni.

2009. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
82%
Csak egy megldás van: beszßeld meg a pároddal, hogy te hgy látod ezt a helyzetet, hallgasd meg az ö véleményét is. Vagy tudtok valami közös nevezöre jutni, vagy ha nem, akkor jobb még idöben lezárni a kapcsolatot, mert igy elöre látható, hogy ez állandó veszekedési téma lesz köztetek, és anak meg válás lesz a vége.
2009. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!