Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy család este 20-21 órakor megy el nagybevásárlásra? A gyerek nyűgös, fáradt, hisztizik, raplis, a szülei pedig őrá haragszanak, mert nem tud viselkedni. Rengeteg ilyet látok, és nagyon nem értek egyet velük.

Figyelt kérdés
Egy felnőtt ember számára is fontos a nap nyugodt(abb) levezetése, vacsora, fürdés, kis tévénézés vagy olvasás, beszélgetés és alvás. Ha este kilenckor még a tescoban húzzák-vonják a gyereket, mikorra kerül ágyba? Szerintem egy pici gyereknek ilyenkor már ágyban a helye, de legalábbis a pizsamájában. Miért nem tud egy szülő elmenni vásárolni?
2009. okt. 31. 08:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
76%

Te mintaszülő! És ha ezen múlik, hogy tudod-e etetni az alvásra szakosodott gyermekedet???

Nem 6-kor kell, de gondolom ezt neked magyarázni kell még...

Mondjuk az esti bevásárlás mást érint.

2009. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
36%
Mert a te gyereked éjjel szokott enni is???Na ehhez is csak gratulálni lehet.Egyébként én szólítottalak le téged?Szerintem nem,úgyhogy kopj le rólam okostojás, a feltett kérdésre válaszolj ne nekem írogass!Miattam azt csinálsz a gyerekeiddel amit akarsz,teszek rá magasról!A bevásárlás mást érint??Elolvatastad te a feltett kérdést???Eléggé buta primitív ember vagy!És igen,én lehet,hogy minta szülő vagyok.A gyerekeim nappal esznek,éjjel pedig alszik mind a három 2-3 hónapos korától este 8-9-től reggel 7-8-ig,ha oviba mennek a nagyobbak akkor fél 7-ig,ennyi.És nem járunk éjszaka bevásárolni velük,és nem is tartom normálisnak aki éjjel huzkodja agyerekét bárhova!!!
2009. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy mintaszülőnek hiszed magad, de embernek egy nagyon bunkó !

A gyerekedet meg csak sajnálni tudom, hogy ilyen buta anyja van...

2009. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
58%
Csak mert ki beszélt itt éjjeli etetésről! Fogd vissza az arcocskádat
2009. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
9%
Menj te a jó büdös q..... anyádba te szutyok senki házi tahó!!Takarodj el innen ha kötekedni jársz ide!!!A kölköddel meg azt csinálsz amit akarsz,sz.rok én rá.Ismételm,a kérdésre válaszolj,ne nekem!!Nem én szólítottalak le te primitív barom!!!Ilyen böszmének gyerek...hát csak sajnálni tudom,főleg ha akkor barom lesz mint az anyja!!!
2009. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
69%

Mi van nem bírod abbahagyni?????!

Hanyagol apjuk?

2009. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
66%
Ja, még annyit: xxxxxxxxDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2009. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Jaj, mit csináltam?! 8-S

Nem ilyen válaszokra számítottam.

Inkább valami olyasmire: "velünk is megesik néha, mert..."

de ez a nem a te dolgod stb. válasz... hát, jobb, ha az ilyen nem is fárasztja az ujjait a gépeléssel.

Egyet kell értenem az anyukával, aki azt mondja, este a gyereknek ágyban a helye. Másnap bölcsőde, óvoda, a szerencsétlen gyerek meg fáradt és nyűgös, kialvatlan.

Egy három, négy éves kisgyereknek ne az legyen a program a szüleivel, hogy végigjárják a tescot.

2009. okt. 31. 10:32
 19/39 anonim ***** válasza:
95%

Ha már lecsillapodtak a kedélyek...

A kérdezőnek is teljesen igaza van abban, hogy a gyerek nyugalmának, pihenésének kellene az elsőrendű szempontnak lennie.

Én csak annyit próbáltam mondani ugyanakkor, hogy alkalmazkodni kell ahhoz a világhoz, amiben élünk, és a legelőnyösebb kompromisszumokat kell keresni, meghozni az életvitelünk tekintetében.

Sajnos, van olyan, hogy olyan sokáig kell dolgoznia az apának, hogy csak későn láthatja viszont a gyermekét esténként, ami párhuzamba állíthtó azzal a kérdéssel, hogy mikor tudják a szülők - a saját lehetőségeiken belül természetesen - a lehető legkedvezőbben megoldani egy adott helyzetben, időben a nagybevásárlást. Sokszor csak áldozatok árán működnek a dolgok, mindenkinek a saját "izlésének" megfelelően optimálisan. És ami még nagyon fontos, hogy az hogy egy gyerek a vásárlások során hisztizik, nyűgös, az nagyon gyakori nappali órákban is...

És én nyilván nem arról az időszakról beszéltem a napirendet illetően,amikor reggel időre kell mondjuk óvodában, iskolában lennie egy kisgyereknek...

Az este 8-9 órás gyerekkel történő bevásárlás helyességének megítélése nagyban függ attól, mennyi idősek is azok a gyerekek! De a fő mondanivalóm az, hogy mi innen a távolból nem tudhatjuk, mi húzódik meg az egyes embereknél egyes cselekedeteik hátterében valójában...

Szerintem.

2009. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
94%
Mi hétköznaponként sosem jártunk, és nem is járunk bevásárolni. Ha valamire szükség volt, akkor oviból vagy általános suliból hazafelé menet, együtt ugrottunk be a boltba pár dologért... Hétköznap emlékeim szerint soha, de soha nem fordult elő velem, hogy 9-nél később kerültem volna ágyba, amit nagyon utáltam, de így volt helyes. Hétvégén azonban igen. Az a helyzet, hogy én piciként is nagyon szerettem vásárolgatni, sosem hisztiztem miatta. Két hetente szombaton egész napos nagy családi ebédünk volt/van, csak ez után tudtunk elmenni heti bevásárlásra, havonta egyszer meglátogatjuk a 300 km-re élő nagyszüleimet is. Akkoriban felénk még nem volt ilyen nagy áruház, ott viszont annál több. Szombaton 5-6 körül indultunk el bevásárolni, és bizony mindig rajtam állt a döntés, hogy szeretnék-e menni, vagy maradok mamával tv-zni. Tán egy alkalom volt, amikor nem volt kedvem, de én annak ellenére hogy fáradt voltam mindig is nagyon élveztem az esti bevásárlásokat. Igen, volt hogy este 10-11-kor kerültem ágyba, de nem gondolom hogy ez rossz. Hetente egyszer, ráadásul hétvégén, nem gondolom, hogy olyan ártalmas lenne ha a gyerek pár órával tovább van fent, másnap úgy is addig alszik amíg csak szeretne, viszont hétköznapokkal, amikor már bölcsi, ovi vagy iskola van, én sem értek egyet ezzel, kisebb gyerkőcöknél meg pláne nem! Én különösen élveztem kicsi koromban, hogy végre tovább maradhatok fent, és valamilyen "felnőttes" dolgot csinálhatok :) 20/L
2009. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!