Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy család este 20-21 órakor megy el nagybevásárlásra? A gyerek nyűgös, fáradt, hisztizik, raplis, a szülei pedig őrá haragszanak, mert nem tud viselkedni. Rengeteg ilyet látok, és nagyon nem értek egyet velük.

Figyelt kérdés
Egy felnőtt ember számára is fontos a nap nyugodt(abb) levezetése, vacsora, fürdés, kis tévénézés vagy olvasás, beszélgetés és alvás. Ha este kilenckor még a tescoban húzzák-vonják a gyereket, mikorra kerül ágyba? Szerintem egy pici gyereknek ilyenkor már ágyban a helye, de legalábbis a pizsamájában. Miért nem tud egy szülő elmenni vásárolni?
2009. okt. 31. 08:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
19%
Tudod aki egyedül álló anyaként és másféle szülőként este 8-9kor tescoba rohangál. Az azt a típusú ember aki gyerek nékül egyedülállóként éjfélkor ment boltba amikor nem bírt aludni. Nem bírálok csak itt a napirendről felnőttnek és gyereknek a napirendjéről van szó.
2009. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
4%
Miért kell magukkal vinniük a gyereket?
2009. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
86%

Mert mi baja lesz a gyereknek a boltban? Egy sem azért viszi magával hogy kínozza. Ugyanúgy üvöltenek gyerekek reggel, délben és este is a boltban, ha épp rájuk jön. És ugyanúgy tud szunyókálni a hordozóban.

Érdekes mindenki úgy csinál, mintha évekig kizárólag a gyerek körül kellene forognia a világnak, nem azt mondom, hogy hanyagoljuk el, de beleérkezett egy családba, aminek a része lett és nem a közepe, egészséges mértékű kíméletlenség jót tesz a gyereknek. Ez a világ csupa lárma és rohanás, fény, ne mondjátok már, hogy egy ebben a világban élő gyereknek tönkre megy az élete attól, ha magukkal viszik bevásárolni.

Vagy ha valakinek gyereke születik onnantól kezdve évekig ne menjenek együtt vásárolni, ha csak este érnek rá? Nevetséges. Vagy fogadjanak azért valahonnan babysittert, mert ők elugranak egy-másfél órára vásárolni? Ugyanmár!

Túlmisztifikáljátok az egészet.

2009. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
63%

Számomra az a megdöbbentő, hogy néha pár hetes, max 2 hónapos babákat is látni ilyen helyen késő este.

Nálunk is előfordul néha, hogy este 9 felé még nincs ágyban a gyerkőc, de nagyon ritkán, mivel ahhoz szokott, hogy ő olyankor már alszik.


Egyébként régen, amikor még nem volt tesco, meg éjjelnappali, hogy oldották meg az emberek a bevásárlást?


Nálunk pl este 7-kor bezár minden bolt, mégse halt éhen még senki.........

2009. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
69%
A csecsemőket hallottam, hogy álmukban sem lehet egyedül hagyni.
2009. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok ismét. Nekem 3 gyerekem van és nem járok este 9-kor boltba velük, de ismétlem, több ismerősöm van, ahol a pici gyerekek 10 után fekszenek csak le. Egyiknél 3 éves a gyerek, másiknál 3,5 éves ikrek és még sorolhatnám. Egyszerűen nem nagy az alvásigényük. Tényleg akkor fekszenek le aludni. És reggel 6-kor maguktól kelnek (a szülők se örülnek neki, gondolhatod).


Akkor náluk ez miért lenne probléma? Nem értelek...

2009. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Első!


Nekem két kisfiam van 5-és 2 évesek. Ők sem alszanak el hamar legkésőbb fél 10kor kerülnek ágyba, de még 1 órának el kell telnie, hogy elaludjanak. Pontosan azért nem viszem őket este 8 után sehova ,mert annyira felpörögnek, ohgy éjfélkor sem alszanak. S bizony hiába ébrednek maguktól 7kor. Nyűgösek lesznek.


Tehát összegzésképp hiába későn fekvő alvó egy gyerek nem viszem tescóba nagy bevásárolni.


Vannak ismerőseim ahol 4 gyerek van és apuka anyuka éjszakázik sokat 3 műszakoznak. Képzeljétek ők is meg tudják oldani azt, ohgy nem 9kor menet este bevásárolni, mert akkor érnek rá. Még soha nem hallottam tőlük, és nagy bevásárolni is hétvégén járnak amikor mindkét szülő ráér napközben.

Szóval nekem ne jöjjetek ezzel... hülyeség. erre mondtam,hogy egymáshoz kell alkalmazkodni és van más megoldás, mint éjnek évadján olyan gyerekkel boltba menni akinek már akkor és ott ágyban lenne a helye.

2009. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
19%
Régen, amikor mi voltunk gyerekek nem voltak éjszaka, meg egész hétvégén nyitvatartó boltok, mégis meg tudták oldani a helyzetet a szüleink! És akkor szerencsére ez a ronda Tesco sem volt:-)
2009. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
75%
Előzőnek: de akkoriban az élet sem volt ennyire rohanás..... Minden pörög, ÉBRESZTŐ!
2009. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!