Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy család este 20-21 órakor megy el nagybevásárlásra? A gyerek nyűgös, fáradt, hisztizik, raplis, a szülei pedig őrá haragszanak, mert nem tud viselkedni. Rengeteg ilyet látok, és nagyon nem értek egyet velük.

Figyelt kérdés
Egy felnőtt ember számára is fontos a nap nyugodt(abb) levezetése, vacsora, fürdés, kis tévénézés vagy olvasás, beszélgetés és alvás. Ha este kilenckor még a tescoban húzzák-vonják a gyereket, mikorra kerül ágyba? Szerintem egy pici gyereknek ilyenkor már ágyban a helye, de legalábbis a pizsamájában. Miért nem tud egy szülő elmenni vásárolni?
2009. okt. 31. 08:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
97%

Az én lányom 4 éves és bizony velünk is megesik,hogy este 8kor a Tescóban rakjuk a kosarat.Nem mindennapos,de hétvégén péntek vagy szombat ez előfordul heti rendszerességgel.

Sokáig igyekeztem egyedül megoldani a bevásárlásokat és a mindennapi élethez szükséges dolgokat,de rájöttem,hogy nagy hülyeség.

Ha egyszer-egyszer előfordult,hogy nem volt otthon valami és boltba kellett menni,vagy postán feladni valamit és bizony hosszú sorokat kivárni,az én lányomból kitőrt a hiszti,mert nem volt hozzászokva.Akkor jöttem rá,hogy meg kell tanulnia,hogy anyának is vannak feladatai,amit igyekszik ellátni és ezért neki is áldoznia kell,hozzátartozik a szocializálódáshoz,hogy kibírja azt a cakunpakk fél órát.

Ja és a legtöbb gyerek én még mindig úgy látom,hogy nem a fáradtság miatt veri ki a balhét a Tescóban,hanem a Barbibaáért vagy az új Transformeses kollekcióért,na meg a kindertojás,hogy el ne felejtsem.

Én is szeretném a gyerekemet rendre nevelni és nyugalomban élni vele,de fiatalon vállaltuk a kicsit,mind a 4 nagyszülő dolgozik,ezért nehéz rábízni bárkire is,hogy egy fix napirendje legyen és azt mindig betartsuk.

Mara

2009. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
55%

Unatkozol, h mas emberek csaladi eletebe, szokasaiba vajkalsz? Nem mindegy neked, h mikor mennek vasarolni?

Egyebkent az en kis fiam minden bevasarlasnal nyugos, nem kell, h esti legyen. Lehet felre ertelmezed a dolgokat. Egyebkent ahany csalad annyi szokas. Mindenki tud a masikba hibat keresni, csak akarni kell. Ez legyen a legnagyobb hibajuk az embereknek,h este mennek bevasarolni!

2009. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%
Abban igazad van,h a pici gyerekkel otthon van az anyuka.DE!Ha nincs a családban,csak 1 autó,azt pedig apa használja,meg kell várni,amíg hazaér.Ha otthon van a kocsi,de anyának jogsija nincs,akkor is várnia kell.Nagy bevásárlást gyerekkel, egyedül,autó nélkül képtelenség kivitelezni.És hát a férjek általában este 6-8 körül érnek haza,mert güriznek...
2009. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
97%

Én sem tartom helyesnek, de vannak, akik csak így tudják megoldani sajnos, és nem rajtuk múlik.

Azért gondolj bele, nagyon sok családban vannak úgy, hogy mindkét szülő reggeltől késő estig dolgozik, és csak este tudnak pár szót váltani egymással hullafáradtan. Napközben ugye nem tudnak vásárolni, úgyhogy kénytelenek este menni, akkor mindketten elmennek, és viszik a kicsi gyereket is, mert otthon nem maradhat egyedül. Így legalább a boltban együtt tudnak lenni és beszélgetni.

És persze olyan is van, aki egyedül neveli a kisbabáját, ők aztán pláne nem tudják másképp megoldani, mint hogy magukkal viszik a kicsit.

2009. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően igazad is lenne, de van olyan, aki csak ilyenkor ér rá. Azért mert anyuka otthon van a gyerekkel napközben, még nem biztos, hogy el tud menni nagybevásárolni akkor, mert pl. nincs jogsija (mint nekem). Lehet, hogy hétvégén utaznak nagyszülőkhöz, ezért marad az esti bevásárlás, amikor apuka hazajött. 18 óra előtt nem hiszem, hogy hazaérnek sokan, így utána gondolom rendbeszedi magát, kajál és csak ezek után tudnak indulni. Ez csak egy példa. Gondolom nem direkt kínozzák a gyereket, hanem mert nincs jobb megoldás..... Mi ezt megoldjuk hétvégén, mert otthon vagyunk, szülők is mi is Pesten lakunk, így nem kell utazgatni, de nem mindenki van így.
2009. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
75%
Nekem csak az jut eszembe h lehet h az apa későig dolgozik és csak este tud fizetést hozni. Lehet h valaki csak azért jár ilyenkor a nagybevásárlásra mert erre viszi rá a kényszer.
2009. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
42%

Csak agy kérdés: Miért a gyerek issza meg a levét annak,hogy aynuka hiába érne rá nem megy apuka nélkül nagy bevásárolni? Miért a gyerek issza meg a levét az 1 autó 1 jogsi problémának? És annak,hogy nincs aki segítsen?

Hasonló a helyzetünk nekünk is. Én sem szívesen megyek a két gyerekkel el a férjem nélkül. De soha nem voltunk hétköznap és hétvégén sem este 8 után nagy bevásárolni a Tescoban. Ha nagy bevásárlás akkor hétvége és lehetőleg még 6 azaz a vacsora előtt. Hogy este aztán nyugi legyen.


Miért hiszik azt, egyes szülők,hogy a gyerek jött közéjük és mindenben neki kell alkalmazkodni anyuka kényelméhez?

Valahogy úgy néz ki nem,hogy anya apa és gyerek és ha egynek valami nem jó,mert eltér a megszokott napirendjétől akkor azon változtatni kell,hogy mindnekinek jó legyen.

A szülőnek kell okosabbnak bölcsebbnek lenni ennél a szitunál ,mint amit vázoltál kérdező.:)


Az én gyerekeim mindenhol kibírják várni a hosszú sorokat, mert megszokták, ohgy jönnek velem mindent intézni és ott bizony várni is kell. Sokszor kaptam már érte idegenektől dicsértet. Még egyetlen egyszer nem hisztiztek legóért vagy csokiért a boltban. Pedig nem veszem meg nyakra főre.

2009. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
95%
Megdöbbentettek a válaszok... az utolsóval kell egyetértenem,ugyanis nálunk is eza helyzet. Mi sem örömből járunk a Tescóba a 8 hónapos öcsémmel. Apu maszeknál dolgozik,fizetést 10.én sose kap,most is a mult havi fiuzját tegnap este kapta meg,7re haza ért,fürdés és nyomás Tescóba h még aznapra legyen vmi nekünk is
2009. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%
14:12es vagyok hozzá tenném h apát nem lehet elküldeni bevásárolni,mert mindent vesz csak azt nem ami kellene,anyu engem nem akar elküldeni kettesben apával,azért jön ő is öcsivel. Rám meg nem bízza a tesómat h vigyázzak rá,mert ha történne vele vmi nem igazán tudnám h mit kell csinálni. 12 vok és lány
2009. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsés itt néhány anyuka, hogy a férje annyit keres, hogy 3 éves koráig otthon tud maradni a gyerekkel. Aki nem tudja ezt megtenni, az másfél éves gyerekét bölcsibe viszi, és DOLGOZIK. Valószínűleg, ha meg lehetne máshogy oldani, megtennék.

Nagyon okoskodik néhány ember, holott minden szülő azért küzd, azért dolgozik, hogy a gyerekét felnevelje. Ha meg az anyuka egyedülálló, kire hagyja a picit este 7kor? Ha reggel 8kor mennek bevásárolni, akkor is nyűgös egy gyerek, mert nem vesznek meg neki mindent amit akar. Mielőtt a másik fejét lekiabáljátok, gondolkozzatok kicsit. És tegyétek össze a kezeteket, hogy ti meg tudjátok oldani, hogy este 8kor ne kelljen a tescoba menni egy kisgyerekkel bevásárolni!

2009. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!