Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg köteles vagyok ezeket...

Tényleg köteles vagyok ezeket mind megtenni, csak azért mert én vagyok a nő?

Figyelt kérdés

Mindketten keresőképesek vagyunk,tehát mindketten dolgozunk.

A párom irodai munkát végez (adminisztrátor),én pedig szociális gondozó vagyok,egy idősek otthonában sokszor szombaton is bemegyek!


Én főzök(munka előtt sokszor,reggel hogy legyen főtt kaja,mikor hazaér),én takarítok,én mosok,én járkálok el a boltba,ház körül mindent én végzek!


Nála a mosogatás így néz ki:

Vizet önt a mosogatóban a tányérra,hogy ne nehezítse meg a munkámat,"ne száradjon rá a tányérra az étel!"

De elmosogatni nehezére esne!

Egyszer olyan beteg voltam,hogy 3 napig nem tudtam lábra állni,ő meg 3 napig szendvicsen,és tasakos levesen élt,depressziós volt h nincs normálisan főzve....

Szerinte,ezek mind női dolgok.....kapcsolatunk amúgy hétköznapi kapcsolat,semmi extra veszekedés,de ez így nekem nem jó....


Meg akarom leckéztetni,hogy kicsit észhez térjen,mivel nem a középkorban élünk,ő ugyanannyira takaríthat,moshat,főzhet mint én!


Arra gondoltam,hogy mivel nekem lehetőségem van kedvezményesen étkezni a munkahelyemen,így nem főzök,kimosok,de az ő ruháit külön válogatom.

Szépen már szóltam neki,de direkt mindent rosszul csinált,csak hogy ne kelljen semmit sem csinálni!


Pl: HIDEG vízben mosogatta a zsíros tányérokat,kiteregetni úgy teregetett ki,hogy a ruhák kb úgy voltak a szárítóra rakva,mintha odadobta volna őket,nem túlzok,felmosni(nem igaz h ne tudja már valaki)tiszta vízzel mosott fel,én szóltam,hogy "mi van a vízben?"

"semmi!Miért kel bele valami"


Na és ne legyek ideges!


2013. szept. 5. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy korrigálod...

Ha ilyeneket vesz, akkor azzal is etesd. Ha nem hozott el mindent, hogy főzni tudj, akkor ne menj vissza a boltba, hogy kipótold, hanem szépen csinálj magadnak egy szendót a felvágottból, aztán éljen chipsen. (vagy visszamegy ő) Ha pedig koszos marad a tányér miután elmosogat, akkor következő étkezésnél rakd elé a koszos tányért. Ha úgy vannak feltéve a szárítóra a cuccok, akkor meg csak a sajátodat vasald ki, az övét hányd be a szekrénybe gyűrötten.

2013. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, hogy még most a sarkadra állsz.

Ha meg ezért szakít veled, akkor is te jársz jobban, nem kell életed végéig cselédkedned + pénzt keresned is őurasága mellett.

Nálunk bevált egyébként a megleckéztető módszer.

Az én kedvesem is azzal volt, hogy ez női munka.

Mondtam neki, hogy akkor a pénz kereset pedig férfi munka, legyen kedves akkor annyival többet keresni, mint amennyit én hazahozok (különösen sápasztó kijelentés volt felé, mert ráadásul majdnem kétszer annyit keresek, mint ő).

Mondta, hogy de hát szívem, ha megfeszülök is, akkor is csak pár ezerrel keresnék többet másodállással.

Persze a beszélgetés után ugyanúgy nem csinált semmit, de kapott egy esélyt azzal, hogy neki nem csináltam meg semmit, nem főztem rá, nem mostam, stb.

Igen voltak a környezetemben olyan nők, akik rögtön azzal jöttek, hogy de így el fog hagyni.

Mondtam nekik, hogy ha ezért elhagy, akkor valószínűleg én járok jobban. Nem vagyok egy férfira sem annyira rászorulva, hogy cserébe cseléd sorba kerüljek.

Nem létszükséglet, hogy legyen mellettem, ha annyira sem szeret és tisztel, hogy normális életem legyen mellette. Anyagilag sem vagyok rászorulva.

Úgy hogy kitartottam a módszerem mellett, és egyelőre úgy tűnik bevált.

Elkezdte ő is csinálni a házimunkát, és amikor olyan húzása van, hogy direkt elront vmit (lehet tudni, hogy szándékos, nekem senki ne mondja, hogy ha háromszor is megkérdez valamit, hogy hogy csinálja, és elmondom-megmutatom neki, akkor sem megy), akkor az is az ő baja utána (ha ehetetlent főz, nekem nem annyira szíven vágó, hogy nem főtt étel a vacsim, ha gyűrött a ruhája, az sem az én gondom).

Egyébként pont egy olyan baráti házaspárnál voltunk nem rég vendégségbe, akik közül a nő szerintem fogadott is arra, hogy szétmegyünk, mikor kincsem örömmel büszkélkedett vele, hogy most már ő is tud húslevest főzni, és milyen jól esik neki, hogy szívesen eszem én is a főztjét.

Szóval nekem bevált, lehet így ridegnek és keménynek tűnök, de szerintem nem attól nő a nő, hogy háztartási robotként funkcionál amellett, hogy ugyanannyit dolgozik, mint a párja.

Tényleg inkább maradnék egyedül, mint hogy hagyjam magam hülyére venni, és csak azért kiszolgáljak valakit, mert ő a férfi.

2013. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
Hímsoviniszta. Rosszul választottál.
2013. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem ilyen volt, mert nem szültem volna neki, csak útközben kényelmesedett el... A végén én tartottam el a családot, az én nyakamban volt a gyereknevelés és a házimunka. Persze elvárások a részéről voltak, meg nagy sajnálkozások, hogy nem keres csak aprópénzt, viszont nagy kegyese megengedte, hogy nem kell aznap elmosogatnom, ráér másnap...

A mai napig nem bántam meg, hogy vége lett...


Ha szereted, most állj a sarkadra, neveld meg, mert ha gyereked lesz, az egész még rosszabb lesz. És akkor már nem játszhatsz el olyanokat, hogy ha nem viszi ki a szemetet, akkor otthagyod, mert a totyogó belenyúl, és főznöd is kell..

Hajrá, legyél kemény és határozott!

2013. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Ingyen bejárónő/takarítónő/szakács/k..rva


a k..rvát kikérem magamnak

amúgy mennyire sikerült elolvasnod a választ,pont hogy ezek közül egyik szerepet sem szeretném betölteni....

2013. szept. 5. 23:39
 16/63 anonim ***** válasza:
87%
Hát nálunk is vannak hasonló dolgok, ez a csak chipset vesz, gyűrötten tereget nálunk is megvan. Azért próbálom "nevelni", sajnos náluk a családban sose engedték segíteni, így meg se tanulta mit hogy kell csinálni. Viszont csomó dolgot meg lehet oldani egyszerűbben: kaja rendelés, mosogatógép sokat segít. A külön mosás tök felesleges, max ne vasald a ruháit. Én mikor felhozom, hogy ő is csinálhatna több dolgot, azt mondja, hogy nem baj, ha nem főzök, jó neki a gyűrött ruha is...mondjuk nem várja el tőlem a tipp-topp lakást sem :). Most babát várunk és azóta azért sokat javult, néha még főz is tésztát :). Szerintem amit nem muszáj, azt ne csináld meg (főzés, vasalás), esetleg terelgesd, hogy meg tudja csinálni, nekünk bejön a csináljuk meg együtt dolog is: együtt főzés pl. ő lereszeli a sajtot, kibontja a konzervet, felszeleteli a zöldséget, összekeveri a mártást, a robotgépes dolgokat is szívesen csinálják a pasik. Nem sokkal gyorsabb, de legalább kiveszi a részét és talán megtanulja. Ágyhúzás is mehet együtt, egyikőtök lehúzza, másik felhúzza. Mosogatás is együtt, te mosod, ő öblíti és pakolja. Simán lehet, hogy nem azért csinálja bénán, mert nem akarja csinálni, hanem otthon az anyukája mindent megcsinált helyette. (Páromat konkrétan akkor sem hagyták segíteni, mikor akart, ezt nehéz megváltoztatni, kicsit úgy kell, mint ha egy gyereket próbálnál rászoktatni, csak még nehezebb.)
2013. szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges,hogy az anyukája elkényeztette?
2013. szept. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
87%
Ezek alapján el is ment a kedvem attól, hogy egyáltalán párom legyen.
2013. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%
18-as,igen sajnos meg kell válogatni hogy kivel állunk össze..én párom hál'istennek nem lusta,ha az lenne már nem is lennék vele együtt..
2013. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

Szívem, persze, hogy szeret, azért is kért meg. Ki ne szeretne egy pótmamit?

Ne haragudj, nem te tehetsz róla. Soha nem fogja megcsinálni, max. ha te dobod ki, és a kompromisszum a folytatás feltétele. Mert egyelőre marhára nem vesz komolyan, ahogy egyik férfi sem veszi komolyan a nőket, mikor kényelmes hely és rend van a sejhajuk alatt.

2013. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!