Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg köteles vagyok ezeket...

Tényleg köteles vagyok ezeket mind megtenni, csak azért mert én vagyok a nő?

Figyelt kérdés

Mindketten keresőképesek vagyunk,tehát mindketten dolgozunk.

A párom irodai munkát végez (adminisztrátor),én pedig szociális gondozó vagyok,egy idősek otthonában sokszor szombaton is bemegyek!


Én főzök(munka előtt sokszor,reggel hogy legyen főtt kaja,mikor hazaér),én takarítok,én mosok,én járkálok el a boltba,ház körül mindent én végzek!


Nála a mosogatás így néz ki:

Vizet önt a mosogatóban a tányérra,hogy ne nehezítse meg a munkámat,"ne száradjon rá a tányérra az étel!"

De elmosogatni nehezére esne!

Egyszer olyan beteg voltam,hogy 3 napig nem tudtam lábra állni,ő meg 3 napig szendvicsen,és tasakos levesen élt,depressziós volt h nincs normálisan főzve....

Szerinte,ezek mind női dolgok.....kapcsolatunk amúgy hétköznapi kapcsolat,semmi extra veszekedés,de ez így nekem nem jó....


Meg akarom leckéztetni,hogy kicsit észhez térjen,mivel nem a középkorban élünk,ő ugyanannyira takaríthat,moshat,főzhet mint én!


Arra gondoltam,hogy mivel nekem lehetőségem van kedvezményesen étkezni a munkahelyemen,így nem főzök,kimosok,de az ő ruháit külön válogatom.

Szépen már szóltam neki,de direkt mindent rosszul csinált,csak hogy ne kelljen semmit sem csinálni!


Pl: HIDEG vízben mosogatta a zsíros tányérokat,kiteregetni úgy teregetett ki,hogy a ruhák kb úgy voltak a szárítóra rakva,mintha odadobta volna őket,nem túlzok,felmosni(nem igaz h ne tudja már valaki)tiszta vízzel mosott fel,én szóltam,hogy "mi van a vízben?"

"semmi!Miért kel bele valami"


Na és ne legyek ideges!


2013. szept. 5. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Jó!

Hát meglátjuk mennyire akar még elvenni!

Nem vagyok 40 éves,szeretném ha maximálisan azért mennék hozzá valakihez,mert le tudnám vele élni az életem.....


Szépen megteszem azt,hogy elmegyek dolgozni,ebédelek a munkahelyemen,viszek magammal szendvicset,kimosom a ruháimat,lesz egy névre szóló poharam,azt elmosom magam után......ha szól h ez így nem jó,megmondom neki,hogy tegyen ellene,elhagy,elhagy...meg tudok állni a saját lábamon,úgy gondolom.

2013. szept. 6. 00:32
 22/63 anonim ***** válasza:
95%
Ez a beszéd, anyukám, ha elmegy, akkor nem is kell sajnálnod. Akad majd jobb!
2013. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
91%
Nem ahhoz kell hozzámenni, aki le tudod élni az életed, hanem ahhoz, aki nélkül nem!
2013. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
*akivel
2013. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
6%
Ezen a témán jót mosolyogtam így negyed2kor mert ugyan ilyen férfi vagyok én is, csak jóval többet keresek mint az asszony és megtehetem, hogy ilyen elvárásaim legyenek.
2013. szept. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

"ő meg 3 napig szendvicsen,és tasakos levesen élt,depressziós volt h nincs normálisan főzve.... "


Ezek után nem tudom felfogni, hogy tudod tisztelni, hogy tudsz férfiként tekinteni rá.

2013. szept. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
71%

Nem baj ez 25-ös.

Nézd a jó oldalát. Párod meg jól él abból a pénzből, amit te keresel meg. Úgy nem nagy ár némi háztartási munka ;)

2013. szept. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

ma 01:12


Végszó,aztán megyek aludni,mert holnap zombi leszek!


Ha a párom is,én is dolgoznék,és ő jóval többet keresne,mint én,akár 3x annyit,akkor is elvárnám,hogy segítsen itthon,vagy akkor ha annyira jól keres,alkalmazzon takarítónőt! :)


Nem az számít,hogy mennyit keresel,az le van sz.rva,hanem mennyire vagy segítőkész otthon,ha látod hogy mindent a nő csinál!

2013. szept. 6. 02:40
 29/63 anonim ***** válasza:
100%

Már az ismerkedés fázisában figyelni kell az ilyesmire.

Mama kicsi fia kizárt. Körül kell nézni a lakásában. Ha nagy a kupi, és mindig, az vészjel!


Az én párom tud főzni, mosni, takarítani magára, és ha nála vagyok, akkor ő főz és mosogat. Ha nálunk vagyunk, akkor én.


Ezt már elrontottad. Én nem mondanék igent a lánykérésre, mert nem akarok ingyen bejárónő lenni, sem pótmami.

Még hogy reggel hajnalban keljek, hogy főzzek? Nonszensz.


A házimunkát be kell osztani, ki hogy dolgozik, mikor ér haza, stb.

2013. szept. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
91%

29: Így indult nálunk is. A volt férjem a testvéreivel keményen volt fogva otthon, a szülők szeretetben, de fegyelemben nevelték a gyerekeiket.

Amúgy én voltam az, akit elkényeztettek otthon, a volt férjemtől tanultam főzni, vasalni, mert engem nem tanítottak meg, náluk ez elvárás volt. Laktam egy keveset náluk még az esküvő előtt, utána meg amikor külön laktunk, akkor mindig segített.


Megszületett az első gyerek, mivel otthon voltam, a nagyrészt én végeztem a házimunkát. De minden nap ő fürdette a gyereket, úgy kellett elzavarni, hogy hívják a haverja sörözni, egyszer menjen már nyugodtan. Rögtön jött a második gyerek, ő meg szépen elkényelmesedett. Egyre kevesebbet segített, egyre több hárul rám, de akkor még úgy voltam vele, hogy úgyis otthon vagyok, megcsinálom. Aztán visszamentem dolgozni, estére meg nekem kellett a gyerekekkel foglalkozni, a házimunkát elvégezni, főzni, ő meg kitalálta, hogy még élni akar és szórakozni.... Úgy kellett könyörögni, hogy csináljon bármit, csak segítsen, mert nem bírom.


Úgyhogy semmit nem jelent az, hogy az elején mennyire házias és segítőkész a férfi, a trehány is összekaphatja magát, és a "főnyeremény" is ellustulhat.

2013. szept. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!