Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg köteles vagyok ezeket...

Tényleg köteles vagyok ezeket mind megtenni, csak azért mert én vagyok a nő?

Figyelt kérdés

Mindketten keresőképesek vagyunk,tehát mindketten dolgozunk.

A párom irodai munkát végez (adminisztrátor),én pedig szociális gondozó vagyok,egy idősek otthonában sokszor szombaton is bemegyek!


Én főzök(munka előtt sokszor,reggel hogy legyen főtt kaja,mikor hazaér),én takarítok,én mosok,én járkálok el a boltba,ház körül mindent én végzek!


Nála a mosogatás így néz ki:

Vizet önt a mosogatóban a tányérra,hogy ne nehezítse meg a munkámat,"ne száradjon rá a tányérra az étel!"

De elmosogatni nehezére esne!

Egyszer olyan beteg voltam,hogy 3 napig nem tudtam lábra állni,ő meg 3 napig szendvicsen,és tasakos levesen élt,depressziós volt h nincs normálisan főzve....

Szerinte,ezek mind női dolgok.....kapcsolatunk amúgy hétköznapi kapcsolat,semmi extra veszekedés,de ez így nekem nem jó....


Meg akarom leckéztetni,hogy kicsit észhez térjen,mivel nem a középkorban élünk,ő ugyanannyira takaríthat,moshat,főzhet mint én!


Arra gondoltam,hogy mivel nekem lehetőségem van kedvezményesen étkezni a munkahelyemen,így nem főzök,kimosok,de az ő ruháit külön válogatom.

Szépen már szóltam neki,de direkt mindent rosszul csinált,csak hogy ne kelljen semmit sem csinálni!


Pl: HIDEG vízben mosogatta a zsíros tányérokat,kiteregetni úgy teregetett ki,hogy a ruhák kb úgy voltak a szárítóra rakva,mintha odadobta volna őket,nem túlzok,felmosni(nem igaz h ne tudja már valaki)tiszta vízzel mosott fel,én szóltam,hogy "mi van a vízben?"

"semmi!Miért kel bele valami"


Na és ne legyek ideges!


2013. szept. 5. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
65%

Sosem fog megváltozni!

Már megváltozott volna, ha igénye lenne rá, de igényről szó sincs.

Megszoksz vagy megszöksz!

ezek a fajta kapcsolatok szoktak a gyerekvállalással tönkremenni, mert akkor tényleg te fogsz mindent csinálni + gyerekek!

2013. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

Bízzál rá először kisebb feladatokat, pl. vigye ki a szemetet, LISTÁVAL küldd el bevásárolni, teregessen ki...stb. Ha megteszi, akkor legyél hálás és mondd el neki, mennyire örülsz, hogy ilyen jó férj ( pozitív megerősítés ). Egy idő után hozzá fog szokni, hogy ha mind a ketten dolgoztok, akkor a házimunka is közös!

Szép lassan rá fog jönni, hogy ha besegít, te sem leszel annyira leterhelve, kap egy mosolygósabb, kiegyensúlyozottabb feleséget.

Egyébként nálunk alap, hogy mind a ketten végzünk házimunkát, megosztjuk egymás között. És utálok felseperni, felmosni, ő utál mosogatni, rendet tenni pedig nem nagyon tud, mert sosem tudja mi hol van :) Így én rendet teszek, elmosogatok, neki már csak fel kell seperni, mosni.

2013. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

Ma 10:10-nek kérdés:


"hogy ha besegít,"

Ezt miért mondod? Miért besegít a KÖZÖS háztartás nyűgjeibe, amit KÖZÖSEN kupiztok össze, miért besegít megfőzni, amit KÖZÖSEN esztek meg, miért besegít levinni a szemetet, amit KÖZÖSEN gyűjtöttetek össze?


Te besegítesz neki pénzt keresni, amikor kedved van, hogy ne legyen annyira leterhelve, vagy muszáj dolgoznod, különben nem keres annyit, hogy abból normálisan megéljetek?


Bocsánat, hogy éppen a te válaszodba kötök bele, mert amúgy nem rossz,amit mondtál, csak már kivagyok ezen a párom besegít a háztartásba szövegen.

A környezetemben is sokszor mondják, hogy miért elvárom, hogy a párom is csinálja a házimunkát, nekem miért nem elég,hogy besegít.

Egyszerűen azért, mert a ház közös, közösen eszünk, közösen csinálunk rumlit, közösen fizetjük, stb..

Ráadásul dolgoznom KELL (nem elég, ha besegítek pénzt keresni), mert a párom nem keres elég pénzt.

Mindig jönnek ezzel a Hogyan neveljük és szoktassuk férfi párunkat a házimunkára? kérdéssel.


Tegyétek a szíveteket a kezetekre, és mondjátok meg őszintén, olyat hányszor hallani, vagy olvasni férfimagazinban, vagy itt, hogy Hogyan neveljük és szoktassuk nő párunkat fizetésért dolgozni??


Nyilván van olyan nő, aki nem szeret dolgozni, de férfi is van ilyen! Hányszor hallani, hogy hónapok/évek óta nem dolgozik a férfi sem? Akkor azokkal mi van?

Ilyenkor tényleg elgondolkozok azon, hogy ha a párom nem csinálná ugyanúgy a dolgát, akkor vajon kellene-e nekem.

Miért is lenne rá szükségem?

Nekem így is, úgy is muszáj dolgozni, mert pénzt kell keresnem, abból elélek, ahogy tudok, és ha nem is a legmagasabb színvonalon (szerintem a férjeik mellett is sajnos csak a nők igen kicsi százaléka mondhatja el magáról, hogy nagyon jól állnak anyagilag), de tudom, hogy van amennyit megkerestem, és csinálok otthon annyi házimunkát, amennyire nekem szükségem van.

2013. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
77%
Azért így fogalmaztam, mert az én elvem a fokozatosság, és szerintem az elején elég besegítenie, nem lehet első nap rázúdítani mindennek a felét, ha nem ilyen alapvetően, vagy anyuka úgy nevelte, hogy egy vajaskenyeret sem kellett soha megcsinálnia magának. Nyilván mi nem így élünk, mindenből egyenlően vesszük ki a részünket, de ebben a helyzetben szerintem eleinte elég, ha csak kisebb dolgokkal folyamatosan növelve a házimunkát úgymond rászoktatjuk a pasit arra, hogy vegye ki a részét ő is. Edzeni sem úgy kezdünk el, hogy már az első nap lefutunk egy szigetkört, ha még életünkben sétálnunk sem kellett. Egyébként egyetértek veled, és megértem ha kicsit pipa vagy :)
2013. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
77%
Ja és még csak annyi, hogy nekem ez bevált volt barátom esetében, akivel egy ideig együtt laktam. Fokozatosan adtam neki egyre több teendőt, míg elértük a kb 45-55%-os munkamegosztást, szerintem észre sem vette :) Egy idő után hozzászokott, de következetesnek kellett lenni mindvégig.
2013. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Vadszeder-nek

Köszönöm :)

Értettem egyébként, hogy miért így mondod, azért is kértem előre bocsánatot, hogy éppen a Te kérdésednél jött ki rajtam.

Meg igaziból annyira nem is az foglalkoztat, hogy mások, hogy csinálják, csak átlag kéthetente megjegyzi valaki a környezetemben. Annyira mondjuk ez sem idegesít, nincsenek álmatlan éjszakáim, hogy nem vagyok háziszolgája uram és parancsolómnak, aki nem mellesleg nem áll úgy, hogy mellette csak fokozatosan vállaljak munkát.

Ha pedig valaki ezt irigyli, akkor előtte a lehetőség, hogy változtasson.

Mint ahogy a Kérdező is teszi, hogy kiáll magért. Nagyon jól teszi. És ha a kedves párjának így nem kell, akkor nem tűnik olyan elveszettnek, hogy csak azért gályázzon második műszakban otthon, hogy legyen mellette egy férfi.

Vagyis nekem az írása alapján nem az jött le.

Mint ahogy rólad sem :)

2013. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

25: "Ezen a témán jót mosolyogtam így negyed2kor mert ugyan ilyen férfi vagyok én is, csak jóval többet keresek mint az asszony és megtehetem, hogy ilyen elvárásaim legyenek."


Két és félszer kerestem többet, mint a volt férjem. Ezek szerint akkor nekem elvárásaim is lehettek volna, szóval neki kellett volna a főzés, takarítás nagyobb részét vállalni, ugye?

2013. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

vadszeder: "Bízzál rá először kisebb feladatokat, pl. vigye ki a szemetet, LISTÁVAL küldd el bevásárolni, teregessen ki...stb. Ha megteszi, akkor legyél hálás és mondd el neki, mennyire örülsz, hogy ilyen jó férj ( pozitív megerősítés ). Egy idő után hozzá fog szokni, hogy ha mind a ketten dolgoztok, akkor a házimunka is közös! "


Én írtam a 30-as választ. Sajnos ez leírva nagyon szép, a gyakorlatban viszont nem működik. Én is próbáltam mindent, rábíztam, hogy ő válassza ki mit akar megcsinálni, a végeredmény egy hümmögés lett. Ha megcsinált nagy nehezen valamit, akkor megköszöntem, pedig én soha nem kaptam érte elismerést. Volt, hogy pár napig békén hagytam, legyen jó hangulat, hátha észreveszi magát - de csak belenyugodott, hogy minden szép és jó így.

2013. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

bocsi hogy csak most reagálok,ma elég fáradt voltam (kellett nekem tegnap hajnalig gyakorizni,most megérdemlem)


"pedig én soha nem kaptam érte elismerést."

Ebben 100%-ig egyetértek!


Ha nagy nehezen megcsinál valamit,mindig kommentálja:


"Na megcsináltam" "Na látod,kész vagyok,megtettem"

Én:


"ügyes vagy,köszönöm!"


De én nem szoktam mondani,hogy:


"Na,látod?főztem hogy együnk,megcsináltam!"

"Na,látod?kimostam a pólót rajtad,hogy tiszta legyen.....!"

2013. szept. 6. 18:13
 50/63 anonim ***** válasza:

"Ezt bármelyik nő bevállalja, ha cserébe a férfi férfi, és keres annyit hogy bőven jómódban eltartja a családot, a nő, hogy mindig kívánatos legyen számára, el tud járni rendszeresen fodrász/kozmetikus/edzés,"


Ez egy ostoba lealacsonyított logika. Mert egy nőnek a házimunkán kívül alig van dolga bemegy az irodában aztán el facebookozza a munkaidőt. A nők gyerekkoruktól kezdve el vannak kényeztetve arra vannak nevelve hogy csak magukkal törődjenek tisztelet a kivételnek. A másik meg az hogy lényegtelen hogy a mai állapotokat nézzük vagy a régieket mindkettőben a férfi szívja meg. Egy férfinek ha nem tanul mehet betonozni vagy hegeszteni de ha egy nő nem tanul elmehet fodrásznak, ápolónőnek és egyéb nevetséges munkákat végezni. Nekünk háború esetén nincs választásunk minket küldenek a frontra. Szóval ami ma van és ami régen volt mindenképpen nőknek kedvez.


"a férfi emellett a az ágyban is legyen férfi, és kellő méretű hímtagjával juttassa a nőt mikor kívánja hüvelyi orgazmushoz"


A nőknek egyáltalán nem olyan fontos és lényeges elem szex ha így lenne ahogy mondod akkor szexéhes r*bancokkal lenne tele a világ. Másrészt a férfi orgazmus egy szükséges dolog de a női orgazmus nem szükséges igaz előnyökkel jár. Másrészt a hüvelyi és a csiklói orgazmus között lényegében nincs különbség.

2013. szept. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!