Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem hogyan éli meg, hogy...

A férjem hogyan éli meg, hogy nem a saját kisbabáját várja?

Figyelt kérdés
Nem lehetett gyermekünk 15 évig.Most én terhes vagyok egy másik férfitől,de a férjemmel várom a babát.Véletlenül lett így,én elakartam válni,őszinte voltam vele,nem kényszeríteném semmire most sem.Azt mondja elfogadja a picit,és várja is,de bennem ott van a kétség.....Vajon,mennyire fogja szeretni a kicsit?
2009. nov. 3. 15:07
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Jártunk lombikprogramra,évekig sikertelenül.Később elkeseredésünkben abbahagytuk,mert lelkileg nehéz volt elviselni a sok kudarcot.Persze más dolgok lettek fontosak(építkezés,mindketten sokat dolgoztunk,stb.),tehát eltávolodtunk egymástól.Én szerelmes lettem valakibe(én tőlem tudta meg),és elakartam válni,mert úgy gondoltam nem érdemli meg ezt...De ő nem akart még így sem,csak magát hibáztatta a történtekért.Végülis együtt maradtunk és újra mentünk volna lombikra,mert mindketten tudtuk,hogy ez nem történt volna meg,ha lett volna családunk.Kezdték volna a kivizsgálásokat,és akkor tudtuk meg a babát...
2009. nov. 3. 16:28
 12/53 anonim ***** válasza:
91%
És mit szól mindehhez az igazi apa?
2009. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, én csak a saját példámból tudok kiindulni. Nem megbántani akarlak, de hála Istennek, ilyen helyzetben soha nem voltam és nem is szeretnék kerülni.

Mikor mi összejöttünk a párommal, én előtte fél évvel vetéltem el. Fiatal voltam, csapodár, túl későn vettem észre, hogy babát várok, nem vigyáztam magamra. De így belegondolva, biztos nehezebb lett volna a kapcsolatunk kezdete (nem voltam már akkor együtt a gyerek apjával, amint kiderült, hogy babát várok, rögtön szakított, voltam ekkor 17 éves, az apuka 24), ha a szüleinek nagy pocakkal mutat be és más gyerekét szülöm meg a kapcsolatunk legelején.

Valószínű, hogy a férjednek sem egyszerű a helyzete. Valahányszor a kicsire fog pillantani, a félrelépésetek története fog eszébe jutni (tök mindegy ki volt hibás és ki nem). Biztos, hogy szeretni fogja, de emiatt a szálka miatt sosem tekint majd úgy a kicsire, mint sajátjára.

Ha esetleg úgy hozza az élet, hogy majd lesz közös gyermeketek, nem tartom kizártnak, hogy azzal kivételezni fog (sajnos, láttam ilyenre példát, családon belül is, ha érdekel, majd kifejtem privátban vagy később itt is).

Szóval, nem alaptalan a kétkedésed. Igazából erre pontos választ akkor kapsz majd, ha megszületik a kicsi. Látni fogod, hogyan viszonyul a férjed a kicsihez. De mint mondtam, akármennyire is úgy tűnik, sajátjaként szereti, ez a szálka mindig ott marad...

2009. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
92%

Húha,elég kacifántos a történetetek.Szerintem nagyon szeretitek Ti egymást ha mindezek ellenére együtt vagytok,és megpróbáljátok rendbe hozni a házasságotokat.

A baba apjával mi a helyzet?Mert neki jogai lesznek a gyerekével kapcsolatban.A férjed ezt el tudja fogadni,beszéltetek már erről?

Szerintem előre nem lehet megmondani,hogy hogyan fog érezni amikor meglátja majd a kicsit.Főleg ha kiköpött apja lesz,mert sajna ez is benne van a pakliban.Minden esetre a helyedben én is megszülném ezt a babát,bárkitől is lenne.Egy nőnek szörnyű lehet az az érzés,hogy nem lehet anya,nem lehet téged ezért elítélni.

Beszéljétek meg a továbbiakat,értelmes kulturált emberek képesek mindenre megoldást találni ha tényleg össze tartoznak.Szerintem nektek is sikerülni fog.Sok boldogságot a babához.

2009. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
86%

16:38-as lennék:


Azt azért tegyük hozzá, hogy nem ugyanaz a helyzet, amikor egy párnak nem lehet babája és örökbe fogadnak egy csöppséget vagy amilyenben a Kérdező van. Örökbefogadásnál nem bújik meg a háttérben a megcsalás ténye.

2009. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
89%

Ez is igaz, de az is, hogy így legalább az egyik szülő vér szerinti és közösen élik át azt a 9 hónapot is, amíg a baba megérkezik. Ez idő alatt is összeszoknak kicsit. Remélem, az Apuka szeretne annyira gyereket, hogy így is elfogadja majd, ha megszületik akkor is, és nem csak elméletben így előtte. A megcsalás miatt nem lehet igazából rossz szava, ha ő maga is bevallotta, hogy megtette. Csúnya szóval kvittek vagytok, egyikőtök sem vethet a másik szemére semmit, legalábbis ezt nem.

Arra azért vigyázni kell, hogy ne a babától várjátok el, hogy majd az összes problémát megoldja köztetek, mert ez általában egy "mezei" felállásban is ritkán működik. Tegyetek egymásért, hogy a kapcsolatotok javuljon, így szerintem a férjed is ugyan úgy apának fogja érezni majd majd magát, mintha mondjuk művi módon estél volna teherbe.

2009. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%
Személyesen ismerek olyan házaspárt, ahol szinte szóról szóra ugyanez történt, A fiúgyerek már 20 éves,unoka is van. A fiú kiköpött apja, a férjre egyáltalán nem hasonlít.Ennek ellenére saját fiaként nevelte, bár az anyával elég rossz a kapcsolat.Hol együtt, hol külön vannak. Az igazi apa nem ismerte el, hogy övé a gyerek, bár csak rá kell nézni.
2009. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
86%
Vannak nemeslelkű emberek, és szerintem sokkal jobb, mint a lombikbébi. Sajátként felneveli, és annak fogja tartani, mert szabad választása volt. Az rosszabb lenne, ha átverik, azt hazudják, hogy az övé, stb.
2009. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet konnyu a ferjednek, de szerintem az se konnyu neki lelkileg, hogy o nem tud gyereket nemzeni. Szoval mar a lelke olyan kemeny lehet neki, hogy talan boldog is, hogy lesz babatok. Majd kiderul minden, ha meglesz a baba. Fiu vagy kislany? Hogy fogjak hivni?

Es az igazi apuka tudja, hogy terhes vagy tole? Vagy neki nem szoltal?

Hat a ferjed nagyon szerethet teged, latod, meg igy sem enged el. Pedig elengedhetne, talan sok ffi nem is tudna ezt elfogadni. A ferjed igazan szeret teged.

Az igazi apaval mar nem tartod a kapcsit, ugye?

Ismerek egy csaladot, ahol mar a ket kozos gyerek tinedzser koru volt, amikor az anyuka ismet terhes lett. De egy masik pasastol, nem a ferjetol! Tudja mindenki, tudja mindenki azt is, hogy kivel kevert a no, kie a gyerek. Es a ffi elfogadta, igaz eleg papucs ffi, de a neven van ugye a kislany es hat sajatjanak tekinti.

Szerintem rengeteg olyan gyerek el a vilagon, aki nem a ferjtol van, hanem a no mikozben mashol kufircolt, teherbe esett es megszulte. De a ferjenek soha nem mondta el az igazat. Szerintem rengeteg ilyen ember el a foldon.

Remelem minden jol alakul es boldogan nevelitek a picurt.

Na de az ismerosok, szomszedok...stb. mindenki tudja, hogy mase a gyerek?

Mar sokat kerdeztem, ne haragudj. Csak tudod ez nem hetkoznapi dolog. Amugy mennyi idosek vagytok? Mar annyira nem lehettek fiatalok. Mikor jon a baba? Szegeny ferjed, azert sajnalom. Biztos jo ember lehet.

2009. nov. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim válasza:
77%
Szerintem, ha a gyereket elfogadja, és a gyereked nem fog hiányt érezni akkor nem lesz probléma. Lehet, hogy jobban is szereti majd mint a saját apját. Ha őszintén szeretitek egymást a pároddal, akkor ez nem lesz probléma. Férjednek szüksége van/lesz a bizalomra. Erősíteni azt, hogy nem lesz félrelépés. Akkor nem lesz gond sztem. Van 2 ilyen ismerősöm, akinél ez működik így és ugyanebben a cipőben jártak, mellesleg apukám is így nevelkedett.
2009. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!