Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk, mindent közös dolgot felezünk anyagilag, ami külön van, azt saját magunk fizetjük.

Nekem ez nem annyira szimpatikus, mert egy kicsit úgy érzem, hogy nem vagyumk teljesen együtt, vagy hogy fogalmazzak. De belementem, oké. Megjegyzem kb. ugyanannyit keresünk, szóval nem a pénze kell.

A majdani nyaralást tervezzük, amit az ő szép kártyáján lévő összegből kívánunk finanszírozni, mert kajára nem költjük el. Szüleim sokat segítenek, másrészt meg így terveztük.

Barátnőm azzal állt elő, hogy ezt is felezzük, szóval a felét adjam neki oda pénzben.

Nekem ez eléggé rosszul esik, nem érzem az összhangot közöttünk, mintha csak lakótársak lennénk. Főleg úgy, hogy az én szüleim sokat segítenek nekünk ellentétben az ő szüleivel, most akkor ezt én is kérjem el tőle vagy mi? Meg ráadásul a kapcsolatunk elején , mikor nem éltünk együtt, elég sok mindent én fizettem.

Szerintetek?


2013. szept. 20. 11:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Én annak a híve vagyok,hogy mindenkinek legyen egy kis pénze,amit magára szán,a többi sorsáról meg beszéljenek a felek,ki mit fizet,milyen kiadásba hogyan száll be.Nálatok ez a megbeszélés szerintem elmaradt,szóval először is kommunikálni kéne erről egymással.
2013. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire ezt akarja, akkor igen.Szépen számold össze még is mennyivel segítettek titeket a szüleid, és kérd el a felét.

Én nem tartom rossz dolognak, hogy az embernek van egy kapcsolatban saját pénze, de az hogy semmi ne legyen közös??Az azért durva.

2013. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én valahol a barátnőddel értek egyet.

Anno együtt éltem az exemmel, kb ugyanannyit kerestünk, bedobtuk a közösbe, aki ment számlát fizetni, vagy vásárolni, az kivett belőle.

Aztán kezdődtek az olyan problémák, hogy megjelent valami új játék ps-re, tizenezer forint, megvette, anélkül, hogy szólt volna. Utána koncertjegy szintén tizenezer forintért, nem tudtam róla. Majd focicipő ugyanezért az összegért. Majd hónap közepén nem tudtam vásárolni, mert nem volt már pénz a dobozban... Két hét volt még fizetésig, kérdőre vontam, hogy ez mégis mi a fene, mire közölte, hogy ő is keres pénzt, ez neki jár. Hát mondom mesés, de a pénzünk ki van számolva, én egy kínai cipőt nem veszek magamnak a megkérdezése és számolgatás nélkül, ő meg elvert közel 50 ezer forintot egy szó nélkül. (Egyébként együtt kb. 200 ezret kerestünk, de albérletben éltünk, így tényleg ki volt számolva ez az összeg.)

Mostani párommal még nem élek együtt, de a nyaralást is pl feleztük, ahogy minden mást is (kivéve az ajándékok egymásnak). Ha összeköltözünk is mindent felezni fogunk.

Mondjuk nálunk a szüleink is kb egyforma arányban segítenek, a nyaralásba pl mindkét szülő (összebeszélve) 200-200 eurót adott. Egyébként ha meg a szülők segítenek pl pénzzel, akkor azt olyanba forgassátok, ami mindkettőtöknek szükséges (albérlet, számlák, új ágy, nem tudom), ha vásárolnak/főznek nektek, abból is nyilván mindketten esztek.

Persze, ez csak az én véleményem, de a rossz tapasztalatom miatt biztos, hogy jó ideig külön kassza lesz. (Szüleimnél a mai napig van mindenkinek külön félretett pénze, meg van közös is.)

25N

2013. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%

Ez így durva.


A kapcsolat elején,de már összeköltözve fokozatosan kialakul a közös kassza.

Nálunk pl: eleinte közösek felezve,sajátot mindenki magának.De eszünkbe se jutott a flezést úgy,hogy irva,bogarászva,hanem felváltva fizettünk,de azt sem szigorúan,csak érzésre.De nem került külön kosárba,ha tescoban pl megláttam egy felsőt vagy párom parfümöt,ezek közösnek számitottak már akkor is.Inkább az ilyen nagyobb összegűeket fizettük magunknak mint új telefon,cipő(ez mindig 20 felett van). Aztán amikor 1 hónapon belül én elutaltam párom tandiját (ő valamiért nem tudott netbankba belépni),ő meg elhozta a kosztümöm,ami épp kész lett,megbeszéltük,hogy külön kártyát felesleges fenntartani,legyen az is közös.

Kb ez az átlag közös kassza kialakulása.


Az ami nálatok van,az durva.

Gyereket akar,akkor annál hogy lesz? Bébipapi 1500,750-et adjál oda?

2013. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így én sem bírnám. Ha ennyire filléreskedik, akkor igen... Mondd azt, hogy a te szüleid segítettek ezzel, vagy azzal, adja oda a felét, mert ha úgy nézzük az a te "hozományod". Szerintem ez gáz.

Huszonévesek vagyunk a párommal, nem élünk még együtt, de nálunk már most sem igazán van olyan, hogy enyém, tiéd. Ha étterembe megyünk, akkor előtte egyikünk felvállalja, hogy most ő fizet, máskor másikunk vállalja fel. Ha vásárolni megyünk és egymásnál maradunk, akkor egyszer én fizetek, egyszer ő, de ebből sincs soha visszaélés. Lehet amikor ő fizet én kérek egy túrórudit, mert szeretem, máskor ő kér valamit, mert ő azt szereti. Pontosabban nem kéri, csak beteszi a kosárba, de szerencsére ismerjük egymás keretét annyira, hogyha soknak találjuk, akkor legalább felajánljuk, hogy ezt most álljuk magunkat. Általában úgy is elutasítás a vége. A nagyobb költségeket már így is megbeszéljük egymással, mert ugyan olyan szinten semmi közöm nincs a pénztárcájához, hogy mit mire költ, még is kikéri a véleményemet, hogy szerintem megéri-e...


Fontos, hogy mindenkinek legyen egy kis szabad mozgástere szerintem, amit magára költhet, vagy amire szeretne, pláne ilyen fiatalon, de egy párként azt nem tudnám elképzelni, hogy fillérre pontosan mindig felírjuk ki mit vett és felezünk. Akkor inkább beszéljetek meg egy fix összeget, amit minden hónapban, mindketten közös számlára utaltok. Azzal gazdálkodtok, ami a közös dolgokat illeti, a rezsit rögtön utalhatják onnan, a kaját fizethetitek abból a pénzből, ha marad, akkor az a közös kis megtakarításotok. Ettől talán kicsit "közösebb" érzés lesz benned is, mégsem megy el az ő péterkéje sem.

2013. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Bevallom, mikor már felidegesített, szóba hoztam ezt a szülői dolgot, de besértődött, meg azt mondta, az nem számít, mert az más, nem közvetlenül az ő vagy az én pénzem. Néztem egyet, akkor rájöttem, nem fogja soha megérteni ezt.

A rossz tapasztalatról meg annyit, hogy nem akarok más hülyesége miatt én bűnhődni, egy másik ember vagyok, bízhatna már bennem ennyire, pláne úgy, hogy én aztán tényleg semmi hülyeségre nem herdálom el a pénzt.

2013. szept. 20. 12:27
 17/47 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje éltek együtt?
2013. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
30%
Politikailag - gazdaságilag igaza van a nőnek. Ha neki kellene fizetnie, az más...
2013. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

8 hónapja, 2 éve vagyunk együtt.

27 évesek vagyunk.

2013. szept. 20. 12:34
 20/47 anonim ***** válasza:
81%

13

A te helyzeted alapból más. Nyilván egy olyan pasassal aki szórja a pénzt hüly.eségekre, azzal nincs más megoldás csak a felezés, és lapátra tenni.


De a kérdező esetében más a helyzet, egy jó kapcsolatba nem fér bele az enyém a tied. A kérdező párja rafkós kis csaj, mert a szép kártyával akar fizetni és a pénz várja érte. Igaza van annak aki azt mondta te ott helyben fizesd a szálláson a te részedet. És nagyon gáz az is hogy a szüleid támogatása az "más dolog" neki. Mégis mit gondol ki miatt támogatnak titeket a te szüleid, ő miatta? Nagyon fura a felfogása. Több választásod van

1, megpróbálsz vele beszélni, hogy ne így legyen

2, Te is elkérsz minden fillért, visszamenőleg is, illetve a szüleitől kapott dolgokra ő ne legyen jogosult

Csak légy vele kemény ezen a téren, hiszen ő nem néz téged semmibe,

3, lapátra teszed és keresel egy normálisa, végül is ugyanide fogsz előbb-utóbb jutni amúgy is.

2013. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!