Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk, mindent közös dolgot felezünk anyagilag, ami külön van, azt saját magunk fizetjük.

Nekem ez nem annyira szimpatikus, mert egy kicsit úgy érzem, hogy nem vagyumk teljesen együtt, vagy hogy fogalmazzak. De belementem, oké. Megjegyzem kb. ugyanannyit keresünk, szóval nem a pénze kell.

A majdani nyaralást tervezzük, amit az ő szép kártyáján lévő összegből kívánunk finanszírozni, mert kajára nem költjük el. Szüleim sokat segítenek, másrészt meg így terveztük.

Barátnőm azzal állt elő, hogy ezt is felezzük, szóval a felét adjam neki oda pénzben.

Nekem ez eléggé rosszul esik, nem érzem az összhangot közöttünk, mintha csak lakótársak lennénk. Főleg úgy, hogy az én szüleim sokat segítenek nekünk ellentétben az ő szüleivel, most akkor ezt én is kérjem el tőle vagy mi? Meg ráadásul a kapcsolatunk elején , mikor nem éltünk együtt, elég sok mindent én fizettem.

Szerintetek?


2013. szept. 20. 11:56
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Mivel beszéltem már vele ezekről, tudom, hogy sértődés nélkül nehéz lesz. Valószínűleg adok neki időt, aztán ha nem változik, muszáj lesz szakítanom vele.
2013. szept. 20. 12:38
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
És ha pl elmegy vásárolni domesztoszt, wc papírt, meg stb-t akkor annak is benyújta a számláját hogy fizesd már ki?! Ez mekkora.. nah nem is jellemzem.Így nem tudom hogy lehet élni.Még arra lennék kíváncsi hogy akkor mi lenne ha mondjuk neked elfogyna hónap végére a pénzed, és nem tudnál wc papírt venni.., ő venne magának, hagyná hogy használd az övét?Vagy kikérné magának hogy te abba nem fizettél...
2013. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jó ez a külön dolog, mert ha te veszel valamit magadnak, a saját pénzedből, mondjuk egy csomag chipset, és ő a felét megeszi akkor jogosan sajnálhatod tőle mert te vetted, ő meg jóllakott vele..., de most itt ne a chipsz legyen a példa, hanem bármi.Ez nekem olyan fura...
2013. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a szüleid segítsége miben más mint az összes többi bevétel. Ha ők nem adnának, akkor azt meg kellene vennetek. Tehát a felét neki kellene fizetni.


Másrészről, ha én valakivel együtt képzelem el az életemet, akkor nincs enyém-tiéd. Nálunk szinte a kezdetektől közös kassza van. Ez nem jelenti azt, hogy nincs egy kis "zsebpénz", amivel mindenki saját belátása szerint gazdálkodik.

2013. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

gyűjtjük a blokkokat, majd x időközönként elszámolunk, és felírjuk, ki mit vett, mit felezünk, mit fizet csak az egyik.

Azért ennyire nem durva a helyzet, megkínál a dolgaiból meg én is őt, de azért mégis elég hülye helyzet.

2013. szept. 20. 12:44
 26/47 anonim ***** válasza:
Ha neki ez a természetes akk vagy elfogadod vagy kirugod. Ennyi.
2013. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék így együttélni azzal, akivel össze akarom kötni az életem.

A férjem előtt viszont egy évig éltem együtt az előző barátommal, vele minden felezve volt, sosem voltunk közös kasszán. Nem akartam vele annyira komoly kapcsolatot, hogy közös legyen a pénz is, tulajdonképpen már tudtam, hogy nem ő az, akivel le akarok élni egy életet.

A férjemmel viszont sosem voltunk külön, már az elejétől amolyan ami az enyém, az a tiéd is alapon ment minden, természetes volt az első pillanattól.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ő nem tervez közös jövőt veled, de le kellene ülni vele megbeszélni, hogy hogyan gondolja ezt így, ha házasok lesztek, akkor is centizni akar?

2013. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
sztem küldd el neki a kérdés linkjét...
2013. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
31%

én nem értem mi itt a probléma

Nálunk is felezünk és tökéletesen működik


Hónap elején összerakjuk egy összegbe a havi várható kiadásokat, nagyjából tudjuk mennyi lesz a havi rezsi+lakbér

illetve lemegyünk a havi nagy bevásárlásra

Ezt az egészet pedig megfelezzük


A hónap maradék részében pedig felesben fizetjük a bevásárlást.


A közös bankszámlás megoldást nem egyszer láttam bedőlni már ismerőseim között, amikor a férfi egy idő után elkezdte hánytorgatni hogy minek fizeti ezt meg azt.


Szerintem ez azoknak tetsző megoldás ahol az egyik fél kevesebbet keres, és többet szeretne költeni.

Nem ezen múlik egy kapcsolat

Ha ennyire zavar nevezzetek ki egy összeget mondjuk fejenként havi 60e forintot és ebből álljátok a közös költségeiteket és ez a pénz legyen otthon és hozzáférhető mindkét fél számára.

2013. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez azoknak tetsző megoldás ahol az egyik fél kevesebbet keres, és többet szeretne költeni."


Hülyeség.

Nálunk pl minimálissal,de én keresek többet.Mégis én vetettem fel a közös bankszámlát,ésszerűbb volt,miután igazából már nem néztük több tizezres tételnél sem,hogy ez nekem kell én fizetem,az neked,azt te.


A kérdezőéknél nekem az az igazán durva,hogy még a kajánál is ha valamelyikük speciálisabbat kiván meg,azt fizesse maga. (joggal nézett volna csúnyán a párom,ha amig külön kasszén voltunk,fizethetett olna többet,mert betegségből adódó speckó diétán volt,nem főzhettem akármit,rengetegbe került)

2013. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!