Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk, mindent közös dolgot felezünk anyagilag, ami külön van, azt saját magunk fizetjük.

Nekem ez nem annyira szimpatikus, mert egy kicsit úgy érzem, hogy nem vagyumk teljesen együtt, vagy hogy fogalmazzak. De belementem, oké. Megjegyzem kb. ugyanannyit keresünk, szóval nem a pénze kell.

A majdani nyaralást tervezzük, amit az ő szép kártyáján lévő összegből kívánunk finanszírozni, mert kajára nem költjük el. Szüleim sokat segítenek, másrészt meg így terveztük.

Barátnőm azzal állt elő, hogy ezt is felezzük, szóval a felét adjam neki oda pénzben.

Nekem ez eléggé rosszul esik, nem érzem az összhangot közöttünk, mintha csak lakótársak lennénk. Főleg úgy, hogy az én szüleim sokat segítenek nekünk ellentétben az ő szüleivel, most akkor ezt én is kérjem el tőle vagy mi? Meg ráadásul a kapcsolatunk elején , mikor nem éltünk együtt, elég sok mindent én fizettem.

Szerintetek?


2013. szept. 20. 11:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Mi is olyan rendszeren vagytok mint ti, de nem filléreskedünk. Vásárolok, feltűzöm a hűtőre a számlát egy mágnessel, aztán amikor ő is vásárolt, akkor lehúz belőle és átírja a tartozás, vagy ha kb kiegyenlíti egymást a két összeg, akkor leveszi a számlát a hűtőről. Na de azt bogarászni, hogy csak ő eszik müzlit, a barackot pedig csak én szeretem, enyhén szólva is túlzás. :D

Amit a szüleidtől kapsz az meg a tied kéne, hogy legyen. A szüleid téged támogatnak és nem a barátnődet.


Amúgy én felhívnám a csaj figyelmét, hogyha együtt képzeljük az életünket, akkor ez a centizgetés nem mindig működik. Egyrészt baromi önző dolog, másrészt, ő fog hosszú távon pórul járni. Szóval amikor elmegy gyesre, akkor igen csak pórul jár ha így felezgettek... Na meg utána is, mert 3 év kihagyás után kevesebbet fog keresni, mint te...

2013. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem igy nem természetes.nekünk a fizetésünk közös számlára megy,ebböl fizetünk mindent,ha kell valamelyikünknek valami,akkor megbeszéljük,és ugy vesszük meg(ha nem létfontosságu,akkor nem biztos h megvesszük)szoval a közös nálam ezt jelenti....

A házasságban is minden közös,ezt hogyan értelmezi?


ez olyan mint hogy van autonk,közös,de nekem nincs jogsim,akkor csak a párom fizesse?és ha elvisz emgem valahová fizessem a benzin felét???ez kicsit morbid lenne.

2013. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem ez azoknak tetsző megoldás ahol az egyik fél kevesebbet keres, és többet szeretne költeni."


Ez mekkora baromság!

Mi kb ugyanannyit keresünk, a férjem fizuja egy az egyben megy megtakarítási számlára ( lakást szeretnénk), az enyémből pedig élünk. Akkor ennyi erővel ő koplalhat, mert nem fizet a kajába, én meg homeless leszek, mert én az én fizumból nem megy a lakásba.

2013. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is hülyeség a közös számla elleni érv, ami itt elhangzott. Én jobban keresek a páromnál nőként, ő költekezőseb, még is én szerettem volna a közös számlát. Arra megy a rezsinkre és a bevásárlásokra való pénz.

Akkor sem szólok, ha arról a számláról nem csak a közös bevásárlásokat intézi, hanem mondjuk reggel beszalad a boltba magának reggelit venni. Amíg nem költ feltűnően sokat megbeszélés nélkül, addig nem fogok sajnálni tőle semmit.


Egyébként a szüleid mivel segítettek titeket? Szerintem ha már csak egy üveg lekvárral, annak is értéke van. Kellett hozzá gyümölcs, cukor, idő, stb. Vagy ő nem eszik belőle, mert az a tiéd? Mi az, hogy "más", mert nem közvetlenül a te pénzed? Ekkora baromságot még nem hallottam. Ennyi erővel a szép kártyán lévő pénzt sem kéne annak tekinteni, mivel az nem is "pénz" valójában. Az meg szégyen, hogy pénzzé akarja tenni. Én is közölném, hogyha elmegyek vele, hogy kifizetem a szálláson készpénzben a sajt részemet, a magáét meg fizeti ahogy akarja, hiszen neked ahhoz semmi közöd. :D

Hozd is jó sz*r helyzetbe, a recepción külön hangsúlyozd ki, hogy feeeleeesben szeretnétek fizetni. Ha vacsoráztok valahol, akkor kérd el a számlán és a végén add össze, hogy te csak 3540 forintot ettél meg, de ő bezzeg 3890-et, azonnal fizesse ki a különbözetet, illetve a saját részét. Szerintem ez gáz. Túl anyagias a párod.

2013. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kapcsolatomban nekem ugyanez volt, én vagyok a nő. Ugyanígy felezni kellett mindent, és ő még később sem akart közös kasszát, mert jaj akkor mi lesz, ha ajándékozunk, nem marad titokban, mert jön az sms a vásárlásról. Mintha nem lehetne lemondani az sms-t... ilyen béna kifogást... Meg azt is megkaptam, hogy azért vagyunk külön kasszán, mert akkor ő nem tud spórolni. Már el voltunk jegyezve, de otthagytam, nem csak emiatt, nem bírtam már tovább mellette. Sosem értett meg.

Érdekes, a mostani párommal teljesen evidens volt, hogy összetesszük a pénzünket, Neki meg sem fordult a fejében, hogy felezgetni kellene...

Tartok attól, hogy a párod nagyon anyagias, sajnos ez így szokott lenni a saját tapasztalatomból kiindulva. És sajnos nem is fogja megérteni, hogy neked így miért nem jó... bár nagyon drukkolok, hogy ne nekem legyen igazam!

2013. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Nem kell letámadni :D én csak ezt láttam a környezetemben hogy nem működik ez...attól még nem mindenki ilyen :)


Viszont nekem két exem is volt aki le akart így húzni hogy legyünk közös számlán, aztán jött az hogy mivel én keresek többet az én pénzemből fizessünk többet mert úgy igazságos, és nekem kb semmi költőpénzem nem maradt.


Nem kell filléresedni egyáltalán, mi sem számoljuk ki hogy 500 forint volt a zsömle..csak úgy nagyjából...kit érdekel 1-2 ezer forint...de azért nehogy már nekem ne legyen saját bankszámlám :D

én egyszer én ezt egyetlen egyszer játszottam el..mikor szétmentünk az összes számlánkon lévő pénznek búcsút mondhattam, mert bizonyítsam be hogy az enyém mennyi volt....de kinél ez hogy működik úgy csinálja :)

2013. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
76%

Háát, azért egy gyerekvállalásnál lehet, hogy gyorsan átértékelné az elveit.

Hasra ütök, legyen 50e egy hónapban a gyerek. Ha sokáig otthon akar maradni, akkor a végén a gyesből fizeti a gyerekre eső részt, aztán éhezik egész hónapban, mert kajára már nem maradt.


Erre az opcióra egyébként mit mondott? Mennyi most a fizetése, milyen GYED-re számíthatna pl?

2013. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a parom es az en csaladomnal is mindig a nok kezeltek a penzt...bevasarlas, rezsi befizetes es a hazimunka miatt anyaink inteznek mindent...(nem eltartottak, dolgoznak ok is)

Mi mar nem kovettuk az osok peldajat...egyutt van minden penzunk, olyan helyen ahol mind a ketten hozzaferunk.Minden kiadast mgbeszelunk.

En most tappenzen vagyok (baba) es joval kevesebb penzt kapok sajnos...es oszinten szolva nagyon megvisel mert lelkifurdallasom van, hogy olyan penzt koltok amit nem en kerestem meg.Pedig jo ideje kozos kasszan vagyunk de akkoris rosszul erint.

Bar a parom eddig soha nem szolt erte...

Nyaralni mi is az en szep kartyammal mentunk de eszemagaba se jutott elkerni tole ezert egy forintot is.Orultem,hogy ennyivel kevesebbe kerult a nyaralas.

Szerintem ez hogy keri a rad eso reszt ez durva.

Mondjad neki nyugodtan, hogy a szuleid amit adnak felezzetek azt is!Ha mar megy az osztas szorzas.

2013. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég nagy hülyeség ez a mindenből felezés... Viszont én személy szerint azt sem szeretném, ha csak egy közös bankszámlánk lenne. Még nem aktuális nálunk ez a kérdés, de ha az lesz, szerintem én javasolni fogom, hogy lesz egy közös bankszámlánk, amire mindenki elutalja a fizetése mondjuk 70%-át, a maradék pedig marad a saját bankszámlánkon. A bevásárlás, rezsi, lakbér, nyaralás a közösről megy, a sajátról meg mehetnek az ajándékok, ruhák, cipők, elektronikai kütyük stb.

Nálatok ez nem tudna működni?

Amúgy a Szép-kártyás problémátok is nevetséges.. Másra úgysem használná fel azt a pénzt.

2013. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem védeni akarom a csajod, mert itt mki ellene van, hogy mekkora hülyeség. De akkor miért nem húzzátok le a házassági szerződést is? Az is egy megállapodás a pénzügyekről, és igen bevált eljárás innen nyugatra.

Én is közös kasszán vagyok párommal, én keresek többet, és hajlamos költekezni. Mégsem tudnék írkálva élni, olyan érzésem lenne, hogy én vagyok a főbérlő, és ő meg perkál.

Mindazonáltal több házaspárt is ismerek, ahol bevett a felezés szokása. Sőt, olyat is, ahol a feleség megtartja a nyugdíját, és abból főz, azt nem felezi sehogy, de utána már nem megy a közösbe semmi... Nézd, valakinek ez megoldás, el kell fogadni, nem ugyanolyan a szemlélete mindenkinek. A házassági szerződést is már jó előre megírják, hogy a másik fél nem kaphat egy árva kanyit sem. És mégis belemennek sokan az ilyen házasságba... Szóval vannak olyanok, akiknek ez a természetes! Semmire sincs garancia! Barátnőd talán úgy van vele, hogy nem öli kettőtökbe a pénzt, mert mivan ha mégse te vagy az igazi. Nem tudom így komolyan venni a házassági szándékait..

2013. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!