Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk, mindent közös dolgot felezünk anyagilag, ami külön van, azt saját magunk fizetjük.

Nekem ez nem annyira szimpatikus, mert egy kicsit úgy érzem, hogy nem vagyumk teljesen együtt, vagy hogy fogalmazzak. De belementem, oké. Megjegyzem kb. ugyanannyit keresünk, szóval nem a pénze kell.

A majdani nyaralást tervezzük, amit az ő szép kártyáján lévő összegből kívánunk finanszírozni, mert kajára nem költjük el. Szüleim sokat segítenek, másrészt meg így terveztük.

Barátnőm azzal állt elő, hogy ezt is felezzük, szóval a felét adjam neki oda pénzben.

Nekem ez eléggé rosszul esik, nem érzem az összhangot közöttünk, mintha csak lakótársak lennénk. Főleg úgy, hogy az én szüleim sokat segítenek nekünk ellentétben az ő szüleivel, most akkor ezt én is kérjem el tőle vagy mi? Meg ráadásul a kapcsolatunk elején , mikor nem éltünk együtt, elég sok mindent én fizettem.

Szerintetek?


2013. szept. 20. 11:56
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó megfogalmazta a lényeget: nem öli közös dolgokba a pénzét, mert nem biztos benne, hogy nem te vagy az igazi. Ígen, én is csalódtam, ültettek már fel, jártam nagyon rosszul anyagilag, mégis vagyok olyan hülye, hogy úgy gondolom, hogy a közös életnek semmi értelme így. A közös élet pont attól közös, hogy minden az: a gondok és az öröm is, és természetesen a pénz is. Ha ne adj isten munkanélküli leszel, vagy van valami, amire nem futja neked, akkor te nem kapsz abból, vagy nem eszel? Vagy felírjátok, és mihelyt lesz rávaló, kifizetheted neki? Ha neked nincs pénzed nyaralni menni, mert pl. épp a fogaidat csináltatod, akkor inkább otthon kuksol, vagy netalántán elmegy egyedül/mással, csak nehogy ő többet dobjon bele? Hogy megy ez? A házimunkát is így kicentizitek? Ha elmentek szórakozni, vagy bárhova, akkor is feleztek, vagy azt elvárja, hogy legyél gáláns úriember, és fizess? Hogy lehet így élni? Tényleg, mint egy lakótárs...Az meg tényleg gáz, hogy amit a szüleid annak, az nem számít, de akkor amit ő a munkáltatótól kap, az miért számítson? Érdekes ez a felfogás, és érdekes módon mindig a te károdra történik, és ő jön ki anyagilag jobban...Érdekes...Le merném fogadni, hogy ha többet keresnél, és nem lenne ennyire egyforma a keresetetek, akkor nem lenne ennyire 50-50%...csak így, hogy kb ugyanannyit kerestek. Nehogy már az övéből egy fillérrel is több menjen el a közösre,mint a tiedből!

Vagy megbízik benned, vagy nem. Bizalom nélkül pedig semmit sem ér az egész.

2013. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó nagyon igazad van! Jól látod! Itt a lényeg azon van, hogy ő jöjjön ki anyagilag jobban, neki legyen jó. Én is így jártam... elég is volt ebből a hülyeségből 5 év.
2013. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Aha. És tényleg hozzád akar menni feleségül?

Volt itt egyszer egy menyasszony, aki fel volt háborodva (jogosan) azon, hogy a vőlegénye elkérte tőle a benzinpénzt, mert neki nem volt dolga abban a városban, ahová mentek. Ha nincsen pénze, akkor nem mehet el ügyintézni?


Nekem azért problémás ez a külön kassza dolog, mert így hogyan tesztek félre a közös jövőre? Hogy akartok házat venni, ha nincsen közös megtakarítás? Mert így, hogy külön vagytok, mindenki maga rendelkezik a maradék pénzével, lehet, mindketten elköltitek 0-ra minden hónapban, és akkor úgy éltek együtt 15 évig akár, hogy nincs egy kanyi megtakarításotok és maradtok albérletben...

Ha elveszted az állásod, akkor majd hitelez neked? És visszafizetheted részletre, amit elköltöttél?


Azért hisztis, és sértődős, mert ezzel hárít. Tudja, hogy ez nem jó rendszer, és jelenleg neki kifizetődő. Azt is tudja, hogy téged ez jogosan zavar. Ne törődj a hisztivel, meg kell vele beszélned.

2013. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Azt mondja, én vagyok az, akivel le akarja élni az életét.

Én spórolósabb vagyok, ő majd hogy nem minden hónapban lenullázza magát, nekem azért van megtakarított pénzem, még így is.

Említettem neki ezt a megtakarítás dolgot, hogy így hogy lesz saját lakás, vagy ha vmi tönkremegy, akkor hogy vesszük meg. Mert mondtam neki, hogy azt elfelejheti, hogy ilyen körülmények mellett majd leszek olyan gáláns, hogy az én megtakarított pénzemet használjuk fel. Tanuljon meg spórolni. Persze sértődés a vége mindig.

Amúgy igen, ha klasszikus helyzet áll elő, hogy olyan helyre megyünk, akkor persze a férfinak kell fizetni.

2013. szept. 23. 11:39
 45/47 A kérdező kommentje:
Szüleim sokat segítenek, paprika, krumpli, paradicsom, lekvár, méz, sokszor szalámit is hoznak.
2013. szept. 23. 11:40
 46/47 anonim ***** válasza:

szerintem ez a veled akarja leélni az életét kamu. baleknak néz s ki akarná balek mellett leérlni az életét. fejni fog amig nem talál jobbat s utána dob.


bár van esélye hogy ha jó fejös tehén vagy akkor majd inkább szeretőt tart melletted s nem dob, de ez nem igazi házasság lesz.


az hogy igy áll hozzád elgondolkoztató hogy tényleg kell e ezzel a kapcsolattal kezdened bármit is. mert ez a hozzáállás nem valószinű hogy változzni fog...

2013. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a felfogással elfelejtheted a közös életet, hacsak nem kívánod eltartani abban az értelemben, hogy a legszükségesebb dolgokba belead (rezsi, kaja), de zömmel minden teher rajtad lesz, ha te nem teremted elő, akkor ő nem fogja, sőt, hozzájárulni se fog...Én 3 évig küzdöttem ezzel a problémával, elég volt, és most olyan társam van, akit tényleg annak hívhatok, mert minden tekintetben egyezik az életfelfogásunk, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres. Mindenesetre amíg el nem döntöd, hogyan tovább, legalább abból ne adj neki, amit neked adnak a szüleid. Neked annyival kevesebbet kell megvenni, ő meg megérezheti, hogy milyen az, ha visszanyal a fagyi.
2013. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!