Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről akik egyszerűen megtiltanak dolgokat a férjüknek?

Figyelt kérdés

Van egy férfi aki mondjuk régen motorozott de mikor összeházasodtak a feleségével már egyre ritkábban ment motorral aztán hanyagolta. Pár év múlva megint elszeretne kezdeni motorozni, de a felesége határozottan megtiltja, nem csak utal rá, ki mondja hogy "megtiltom hogy motorozz!".

Én amikor meghallottam hogy van ilyen egyből az jutott az eszembe, hogy mit képzel ez magáról?!



2013. szept. 25. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az én férjem is nagy motoros volt, de el kellett adnia a motort. Most megint akar, de tudom, hogy akkor kezdődhet megint újra, hogy na vajon lesz-e vmi baj, vagy simán megy minden. Magyarországon nincs kultúrája a motorozásnak, az autósok nem figyelnek rájuk oda, és a legtöbb motoros balesetben nem a motoros a hibás, csak éppen őt nem védi semmi, csak a bukósisak, meg olykor a spec. dzseki.

De én sem megtiltottam neki, hanem megkértem, ő pedig tiszteletben tartja a kérésemet. Különben is hogy jönnék ahhoz, hogy megtiltsak vmit neki, ha szeretem? Nem vagyok sem a főnöke, sem az anyja, hanem egy társ, akire számíthat, és nem kell félnie attól, mit szólok majd.

2013. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Amikor valaki nagy hülyeségre készül, nincs helye a "lécci, lécci"-nek,

ekkor jön a "ne csináld".


Normál, egyenrangú kapcsolatban mindkét fél tudja, hogy ez nem valós tiltás, csak retorikai eszköz, nyomatékosítás.


Teszem azt, a párom 30 évesen úgy dönt, hogy cigizni kezd (amit nem csinált 18-20 éves kora óta).

Nem kezdek neki könyörögni, kérni, hanem úm. "megtiltom".


Hogy ezután hallgat rám vagy sem, rajta áll. Nincs tiltóerőm, de azt tudnia kell, hogy ha így fejezem ki magam, akkor az azért van, mert mélységesen bánt.

Hasonló eset a motorozás.


Ugyanakkor azt én se helyeslem, ha valaki uralkodik a párján és MINDEN apró dolgot "megtilt".


Amit valaki példának hozott - a vásárlást -, az se biztos, hogy tiltás. Lehet teljesen értelmes ok is mögötte. A férj válaszát gondolom nem hallottad? Akár azt is mondhatta: szívem, nem emlékszel hogy tegnap lekötöttem ennyit és ennyit a számlánkról? Nincs pénz X nadrágra, csak Y-ra.

2013. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm a kedves üzeneted Followcops. Felőlem az motorozik aki akar. Nem érdekel ha idegen emberek meghalnak. De ajánlom, vegyél egy "Én vagyok a következő vesedonor." feliratú pólót. És el ne felejtsd a szerveidet előtte felajánlani.



Az üzenet küldője: Followcops

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 18:58

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Mit gondoltok azokról a nőkről akik egyszerűen megtiltanak dolgokat a férjüknek?

"És azok a palik, akik megtiltanak dolgokat a "párjuknak"? Azért gondolj már bele a hülyeségedbe fordítva is. Én sem tudnám elviselni ha a TÁRSAM.."

Az üzenet szövege: Önérzetes hülye p....csa, olyan szánalmas vagy mint apád!

2013. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Senki nem engedheti meg magának, és a férj se engedhetné meg a feleségének. Amikor valaki elkezd dolgokat megtiltani a társának, az nem szeretet, hanem frusztrált önzőség.

De amúgy meg sokkal gyakoribb a fordított eset, hogy a férjek parancsolnak a feleségükre, hogy megtiltom hogy itt dolgozz, megtiltom hogy felvedd ezt a ruhát, megtiltom hogy találkozz a barátaiddal, megtiltom hogy elmenj bárhova, hogy szóba állj ezzel meg azzal. Nagyon gyakori.

2013. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Azért, nem a motorról van szó, hanem a hangnemről. Az én párom is megtiltotta nekem hogy dohányozzak,"


Most akkor megtiltotta vagy szépen megkért rá.. elvesztettem a fonalat..


Egyébként meg egy tök közhelyet kérdezel, milyen választ lehet erre adni? Utáljuk az ilyen nőket. Na de ha azt tiltja meg hogy leugorjon a tetőről? Akkor már más a leányzó fekvése.

Hogy a motorozás egy kétgyermekes apukánál a tetőről leugrással vagy egy szimpla szórakozással egyenlő az asszony szemében azt valszeg asszonyonként változik.

2013. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy ez éppen nem vitatéma-e közöttük. Tehát lehet már beszéltek róla, megvolt a "légyszíves" stb.
2013. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#13: Magyarországon implicit úgy veszik, hogy mindenki felajánlotta, azaz hacsaknem tiltja meg a család, akkor donorként használják - ha tudják.
2013. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

van párom, de amikor a hayabusát megráncigálom, azt nem übereli semmi sem.

pattog az asszony...ugyan már, azért van a szája, h kinyissa, de egy férfinak hol lehet megmondani bármit is,max a fiúcskáknak.

de lehet ez csak nálunk van így.

2013. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem inkább azoktól a férfiakról van véleményem, akik ezt hagyják :)
2013. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%

"Magyarországon nincs kultúrája a motorozásnak, az autósok nem figyelnek rájuk oda, és a legtöbb motoros balesetben nem a motoros a hibás,"


Szerintem ez így nem igaz. Van hagyománya a motorozásnak, nem is kicsi, más országokban sokkal kevésbé van jelen, pl. Szlovákia. A legtöbb motoros balesetben: Motoros:

-Gyorsan hajt és/vagy

-Egyéb szabályt szeg,


+


Autós:


- Figyelmetlen,


Ebből a 3 dologból lesz többnyire a baleset, amiből ha csak a gyorshajtást kivesszük, nagyságrendekkel jobbak az esélyek. Persze a motorozás veszélyes, ettől függetlenül, de ahogy a vizsgabiztos mondta, miután meglett az A kategóriás jogsi: "2 féle motoros van: A szervdonor, és a börtöntöltelék. Maga legyen a harmadik típus!" Igaza volt.

2013. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!