Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lesz így...

Szerintetek mennyire lesz így a kapcsolatunk tartós hosszú távon?

Figyelt kérdés

4 éve ismerkedtem meg a jelenlegi párommal.Nagyon jól elvagyunk,jegyben járunk együtt tervezzük leélni az életünket.Viszont van itt egy kis gond ami engem valahogy nem hagy nyugodni.Nem szeretnék gyereket sem most sem később.Lehet hogy ezért néhányan most elég szép véleményt fognak rólam alkotni de hát ez van.

Mindig úgy voltam vele hogy aki erre született és van akinek egyszerűen nem szabad gyereket a kezébe adni.Hát én az utóbbiba tartozok.Képtelen vagyok akár odaköszönni is vagy megfogni egy gyereket.Nem tudom miért egyszerűen elhuzakodom az egésztől.Igazából férjhez menni sem szeretnék de úgy vagyok vele hogy ez még "belefér" és a páromért megteszem,mert neki minden vágya az esküvő.

A párom ezt megértette (úgy ahogy).Amikor eljegyzett akkor már tudta hogy állok ezzel a "gyerek-témával".

Ő is mindig azt mondja hogy nem szeretne gyereket mert nem lenne hozzájuk elég türelme,de mégis amikor úgy néha felhozódik,egyszerűen látom rajta hogy később Ő nagyon is szeretne legalább 1 gyereket.Amikor rákérdezek tagadja.



Oké,hogy nem tudom hogy fogok gondolkodni majd 5 vagy 10 év múlva,de eszem ágában sincs megváltoztatni a gondolkodás-módom és kitartok amellett amit elhatároztam.


Szerintetek ez mennyire lesz nagy baj hosszútávon?

Tönkreteheti ez a kapcsolatot?


23/N



2013. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs valami nagyon konkrét oka a dolognak, akkor ne parázz. 23 évesen én is azt hittem, hogy soha nem lesz gyerekem, nem nekem való. 24 évesen összejöttem a párommal, két hónap múlva töltöttem a 25-öt. Aznap pont mesélte, hogy milyen édes gyereket látott - én meg megkattantam. Azóta minden gondolatom csak a gyerek körül forog. Esküszöm, két nappal előtte ha valaki ezt mondja, szemberöhögöm.

Egyébként én is azon paráztam, hogy mi lesz így ezzel a kapcsolattal, mert a párom mondta, hogy ő mindenképp szeretne legalább 2-3 gyereket - hát megoldódott, most alig bír leállítani, hogy ráér még az :D

2013. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
9%

"És ha valaki nő, az már nem tudja eldönteni, hogy mit akar az életével kezdeni?!"


Így igaz. A nőknél folyton változik a vélemény és az életszemlélet.

2013. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
46%
Nekem például nincs konkrét okom. Gyerekkorom óta hallgatom viszont, hogy nekem sosem lesz gyerekem, mert nem való a kezembe. Saját édesanyám mondogatja, így lehet valóságalapja. Tény hogy nincs türelmem, hugomat se tudom elviselni pedig már felnőtt vagyok ő pedig kisgyerek. (nehezen kezelhető igaz, és borzasztó feltűnési viszketegsége van). De a legfőbb ok mégis az, hogy ha gyerek van megszűnsz létezni. Egy kávét nem ihatsz meg a barátnőiddel ami mondjuk 1 órás időtöltés, mert nem meehtsz sehova.
2013. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
0%

Én 20 vagyok, és úgy vélekedem mint a kérdező. Lehet én is később meggondolom franc tudja még... én leginkább itt is olvasok rengeteg kérdést a válásról, hova kihez a gyerek stb. Mivan ha akkor megbízhatónak tűnik a párom azt x év után kiderül, hogy mégsem és egyedül neveljem fel? Na azt már nem..


A másik, meg a szülés, hogy órákon keresztül vajúdik, császármetszés akármi, már csak a szülés folyamatára gondolok összeszorul a gyomrom, hogy úristen.


Továbbá én nem tudok hogyan viszonyulni a gyerekekhez, nem megy a gügyögés, babusgatás, ha mindig gyereklátogatóba mentünk olyan idiótának éreztem magam. Szüleim reménykednek benne, hogy a húgom másképp fog vélekedni.


Ha netalán valami csodafolytán mégis elszánnám rá magam, akkor meg csak is azért, hogy megmutassam a szüleimnek, nekem jobban menne.. bizonyítás céljából pedig nem kellene gyereket szülni szerintem.

2013. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
85%

"gy kávét nem ihatsz meg a barátnőiddel ami mondjuk 1 órás időtöltés, mert nem meehtsz sehova."


Nem igazán értem az indoklást. A gyereknek van apja is, rá lehet bízni, vagy ha kettesben akartok programot, akkor nagymama, testvérek, stb. Vagy bébiszitter. Nem bűn ám, ha 1-2 órát egy kedves diáklány vigyáz arra a gyerekre kb. semmi pénzért.

2013. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Chimera92!

Nem változik, mindig is szerető társra vágytam és egy munkahelyre ahol megbecsülenk. Vőlegényem sajnos nehezen veszi tudomásul, hogy nem lesz gyerekünk de majd beletörődik. Náluk mindenkinek 3-4 gyerek is van. Nálunk ez nem volt "divat".

2013. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
18%
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha egyszer mégis lesz gyerekem azt nem egy idegennek szülöm. A helyesírásért pedig bocsi csak siettem.
2013. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
87%

Felőrölheti a kapcsolatot az évek alatt, hogyha a párodnak eszébe jut, hogy mégis akar gyereket. Mi is így állunk most éppen. Sosem szerettem volna gyereket, a párom sem, de amikor megszületett 2 hónapja az unokaöccse, azóta meg van őrülve, hogy milyen lesz a mi saját gyerekünk majd. Pedig tőlem sosem lesz gyereke. Serdülő korom óta meddő vagyok egy hormonális betegség miatt, amit próbáltak kezelni, több orvos is, de amíg másoknál hatottak a gyógyszerek, addig nálam nem, míg végül elsorvadtak a petefészkeim és most november végén ki is veszik őket. De még így is azt hiszi, hogy lesz majd gyerekünk, pedig ez már nem normális gondolkodás tőle.

Én most már eljutottam oda, hogy szakítani fogok (pedig mi is 4 éve vagyunk együtt), mert ennek így nincs értelme. Csak felhúz ezzel a gyerek témával állandóan, majd lesz másik barátnője, akitől lesz gyereke. Szomorú és fájdalmas, de ez van. Nálatok is csak vita lesz, ha nem változik valamelyikőtök véleménye egyszer.


22N

2013. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

Egyet értek az útólsóval.

Sem kényszerből sem mások kedvéért sem szabad gyereket szülni.

Nekem mindenki azt hajtogatja hogy egyedül fogok élni és egyedül halok majd meg.

Szerintem ez hülyeség.

2013. okt. 24. 16:33
 20/55 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nem utolsó => 70%-os :))
2013. okt. 24. 16:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!