Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lesz így...

Szerintetek mennyire lesz így a kapcsolatunk tartós hosszú távon?

Figyelt kérdés

4 éve ismerkedtem meg a jelenlegi párommal.Nagyon jól elvagyunk,jegyben járunk együtt tervezzük leélni az életünket.Viszont van itt egy kis gond ami engem valahogy nem hagy nyugodni.Nem szeretnék gyereket sem most sem később.Lehet hogy ezért néhányan most elég szép véleményt fognak rólam alkotni de hát ez van.

Mindig úgy voltam vele hogy aki erre született és van akinek egyszerűen nem szabad gyereket a kezébe adni.Hát én az utóbbiba tartozok.Képtelen vagyok akár odaköszönni is vagy megfogni egy gyereket.Nem tudom miért egyszerűen elhuzakodom az egésztől.Igazából férjhez menni sem szeretnék de úgy vagyok vele hogy ez még "belefér" és a páromért megteszem,mert neki minden vágya az esküvő.

A párom ezt megértette (úgy ahogy).Amikor eljegyzett akkor már tudta hogy állok ezzel a "gyerek-témával".

Ő is mindig azt mondja hogy nem szeretne gyereket mert nem lenne hozzájuk elég türelme,de mégis amikor úgy néha felhozódik,egyszerűen látom rajta hogy később Ő nagyon is szeretne legalább 1 gyereket.Amikor rákérdezek tagadja.



Oké,hogy nem tudom hogy fogok gondolkodni majd 5 vagy 10 év múlva,de eszem ágában sincs megváltoztatni a gondolkodás-módom és kitartok amellett amit elhatároztam.


Szerintetek ez mennyire lesz nagy baj hosszútávon?

Tönkreteheti ez a kapcsolatot?


23/N



2013. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5 6
 51/55 Girgoy ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Igen, az amikor az ember magára (szépségére, kényelmére, utazásokra, szórakozásra), stb. gondol, az a gyerek- és fiatalkorhoz tartozik. Szórakozd ki magad fiatalként, de azért ez a korszak ilyenkor már kezd átmenni a felnőttkorba. Nem arról beszélek, hoyg most drasztikusan nőjj fel, ahnem arról, hogy NE ágálj a természetes felnőttéválás folyamata ellen! Számos ismerősömön, rokonomon tapasztalom, hogy egyáltalán nem a felnőttéválás fáj, hanem az tud nagyon fájni, ha az emebr nem akar felnőni, ha küzd a természetes érés folyamata ellen! Ezeknek az élete, párkapcsolata bizony zátonyra futott előbb-utóbb! Mégpedig nagyon-nagyon!!!


Meg kell találni az értett felnőttkor szépségét, hiszen tényleg úgy gondolom, hogy az ember nem fiatal-, hanem felnőttkorában telejsedik ki igazán. Ekkor bontakoznak ki legjobban a képességei, erényei. Fiatalkorában kap egy nagy energialöketet, de ezt nem szabad elpazarolni! Hasonló ez ahhoz, mint amikor az ember fiatalkorában megrohamoz egy területet, de nem a csatában nyeri el a telejsséget, hanem akkor lesz egy virágzó birodalma, ha utána az elfoglalt területet felvirágoztatja, hatalmasá és erőssé teszi!


Felnőtt korban alakít ki az ember olyan életet, amelyet szeretne, amelyben szeretne élni. Nem légvárakat, hanem oylat, amiért keményen megdolgozik, de akkor is ő maga alakítja ki ezt a családot. Gyerekekkel, akiknek átadja a tudását, megtanítja őket élni, akiknek életteret, családot ad. Sokkal hatalmasabbá válik így az ember, hidd el, minél több gyereked van, annál nagyobb embernek érzed magad, mert az is vagy! Ha több gyereket is fel tudsz jól nevelni, az valódi dicsőség, nem álmodozás! Nem az önzőségben, önmagunk kiszolgálásában van az erő, a valódi dicsőség, hanem önmagunk meghaladásában, legyőzésében, uralásában! Amikor valódi szeretettel képes vagyok önmagamat hátrányosabb helyzetbe hozni, hogy más előnyhöz jusson, és ettől én nem török össze! Mert ez a valódi szeretet és ez a valódi erő, a kéjes lebegés (amit sokan szeretetnek hívnak) hajnali szellentés ehhez képest! :)


Hagyd, hogy kifejlődjenek ezek a komoly és valódi felnőtt erények (önzetlenség, önuralom, szilárdság, erő, felelősségtudat, segítőkészség, nevelői képességek, gondoskodás, stb.) benned, megéri! ;)

2013. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim válasza:

Kedves kérdező! A te esetedről eszembe jutott egy könyv. A címe ízek, imák, szerelmek. A főszereplő nőnek is nagyon hasonló volt a problémája. Ő nem bírta elviselni, hogy ilyen élet várha rá, és szakított a jegyesével. Ajánlom ezt a könyvet figyelmedbe, de amit még inkább ajánlanék, hogy beszéld meg a dolgot a pároddal mielőbb, kérd i a véleményét, mert ő tud neked igazán hasznos tanácsot adni.

Sok sikert neked!

2014. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

51-es: nyilván aki nem tud mást, csak dugni, azt fogja mondani, hogy annál jobb vagy, minél több gyereket szülsz.


(Remélem, neked nincs gyereked, és ilyen ostobaságokkal nem teszed tönkre az életüket.)

2014. márc. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 Girgoy ***** válasza:
Ha az egészből csak ennyi jött át, akkor ne erőltessük...
2014. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.



Tiszteletben tartom mindenki véleményét,de engem ezek a dolgok egyszerűen annyira fel tudnak idegesíteni.

Azok hogy szülj gyerekeket mert az az igazi élet add át a tudásod,tanítsd,óvd őket.Most ahogy írom szinte (bocsánat a kifejezésért) undorral tölt el.

Nekem nem szabad gyereket a közelembe engedi.Ez van.

2014. ápr. 16. 09:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!