Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lesz így...

Szerintetek mennyire lesz így a kapcsolatunk tartós hosszú távon?

Figyelt kérdés

4 éve ismerkedtem meg a jelenlegi párommal.Nagyon jól elvagyunk,jegyben járunk együtt tervezzük leélni az életünket.Viszont van itt egy kis gond ami engem valahogy nem hagy nyugodni.Nem szeretnék gyereket sem most sem később.Lehet hogy ezért néhányan most elég szép véleményt fognak rólam alkotni de hát ez van.

Mindig úgy voltam vele hogy aki erre született és van akinek egyszerűen nem szabad gyereket a kezébe adni.Hát én az utóbbiba tartozok.Képtelen vagyok akár odaköszönni is vagy megfogni egy gyereket.Nem tudom miért egyszerűen elhuzakodom az egésztől.Igazából férjhez menni sem szeretnék de úgy vagyok vele hogy ez még "belefér" és a páromért megteszem,mert neki minden vágya az esküvő.

A párom ezt megértette (úgy ahogy).Amikor eljegyzett akkor már tudta hogy állok ezzel a "gyerek-témával".

Ő is mindig azt mondja hogy nem szeretne gyereket mert nem lenne hozzájuk elég türelme,de mégis amikor úgy néha felhozódik,egyszerűen látom rajta hogy később Ő nagyon is szeretne legalább 1 gyereket.Amikor rákérdezek tagadja.



Oké,hogy nem tudom hogy fogok gondolkodni majd 5 vagy 10 év múlva,de eszem ágában sincs megváltoztatni a gondolkodás-módom és kitartok amellett amit elhatároztam.


Szerintetek ez mennyire lesz nagy baj hosszútávon?

Tönkreteheti ez a kapcsolatot?


23/N



2013. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5 6
 31/55 Girgoy ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező és 6-os!


Akin ilyen tünetek figyelhetők meg, az nem psuztán a ygerektől fél, hanem a felnőtté válástól úgy általában (a szó hagyományos, nemes értelmében). A változás egy természetes folyamat, ami a gyakorlatban nem arról szól (és ezt számos tapasztalat alapján tudom mondani), hogy most Neked erőlködni kell midnenféle változást hozva az életedbe, hanem éppen arról, hoyg a változások maguktól természetes módon kifejlesztenek, kibontakoztatnak Téged - amennyiben nem ágálsz ellenük! Hidd el: nem a felnőtté válás vagy az öregedés folyamata a fájdalmas és rossz, hanem pont az tud nagyon fájdalmas, káros és rossz lenni, ha valaki nem akar felnőni!


Ahogy fiatalkorban az ember testi szépsége és ereje kibontakozik, ugyanúgy a felnőtté váláskor hasonló kibontakozás megy végbe - ha hagyják - az ember lelki, szellemi képességeiben. Felelősebb, erényesebb, határozottabb lesz, jobban tudja magát uralni, nagyobb hatalma lesz, de ugyanakkor megtanul empatikusabb és önzetlenebb is lenni, stb. Ezek kimondottan pozitív változások, amik kibontakoznak az emebrben, ha elfogadja a felnőtté válást, és szükségesek ahhoz, hogy valóban jó felnőtt legyen. Nem a testi szépség és erő az emebri fejlődés csúcsa, hanem ami utána következik. Ebben a szakaszban az emberben természetes módon keletkezik egy vágy, hogy új képességeit családalapításra fordítsa, vagyis létrehozzon és fenntartson egy önmagánál nagyobb egységet, a családot! Ott ő magasabb szintre kerül és megtanulja tudását, erényeit átadni a gyermekének, miközben védelmezőjévé, nevelőjévé válik neki. Ehhez számos nagyszerű erényre tesz szert az ember.


Nagyon sok példán láttam, hogy aki nem válik szülővé =vagy esetleg komoly szerzetessé, de az egy speciális út a tökéletességre), azoknál számos emberi tulajdonság, erény nem fejlődik ki, megrekednek valami infantilis gyerekes szinten, önállótlanok, bizonytalanok leszenk (még ha meg is játszák kifelé a nagymenőt, belül viszont, ha egyedül maardnak, eléggé szorongásosak, stb.)


Szóval váljál csak szépen felnőtt, nem fog az fájni! Az fog fájni, ha gyerek maradsz és ezt megindokolod valami jól hangzó marhasággal...

2013. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 17:01-es!

Nem lepontoztalak,hanem fel.Mert Te egy korrekt ember vagy.

Letisztázod magadban a kérdést és rájössz hogy ez később gondot okozhatsz ezért már most kilépsz a kapcsolatból és nem "vesztegetjük" egymás idejét.

2013. okt. 24. 17:07
 33/55 anonim ***** válasza:

Hát ha most az a tudatos meggyőződése, hogy nem akar, akkor ezt tudjátok alapul venni csak. Idővel ezek az érzések változhatnak Nálad és nála is, de még ki sem alakult problémára nem tudod MOST megtalálni a megoldást.:)

Vagy szoktál olyanokon gondolkodni például, hogy mi van, ha holnap kialszik a Nap?:)

2013. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Kedves Girgoy!


Köszönöm a válaszod! Tehát szerinted azért vagyok/vagyunk mi gyerekesek és szért nem tudunk átlépni a felnőtt "korba" mert úgy gondoljuk hogy attól hogy inkább kiélvezzük az életet, új dolgokat ismerünk meg és inkább magunkra költjük a pénzt mint egy gyerekre?

2013. okt. 24. 17:12
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

28.

Munkámból kifolyólag emberekkel foglalkozom és ők kérdezik, ha beszélgetünk.

2013. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Kedves 17:11!


Értem mit akarsz mondani,én csak szeretném ezt a párommal letisztázni de Ő nem mondja meg őszintén a szemembe a véleményét,és ennek a következményeitől félek.

2013. okt. 24. 17:15
 37/55 anonim ***** válasza:
47%
Azèrt èn kikèrem magamnak ezt az általánosítást kedves 6-os! Nekem 3 gyerekem van, de elhiheted, hogy jobban nézek ki mint sok 20 éves. Tènyleg csak szervezès kèrdèse.
2013. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
37: Bocsánat, csak a nyitót olvastam, de miból gondolod, hogy nem őszinte? Lehet, hogy hazudik, csak hogy Neked megfeleljen? De mi evvel a célja?
2013. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Mindig ezt csinálja,egyet ért velem hogy később rá tudjon venni.Ebből persze mindig hatalmas veszekedések keverednek.

A célja pedig az hogy megtartson.

2013. okt. 24. 17:22
 40/55 anonim ***** válasza:
Szerintem mèg nagyon fiatal vagy. Lehet, hogy pár èv múlva megváltozik a vèlemènyed. De ha azt gondolod, hogy a párod egyszer szeretne gyereket akkor jobb lenne ezt tènyleg öszintèn megbeszèlni vele. Biztos, hogy ez gondot fog okozni a kapcsolatotokban.
2013. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!