Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor a legcélrave...

Szerintetek mikor a legcélravezetőbb feltenni a "Mit kapok, ha minden vizsgám 5ös lesz? " kérdést a szülőknek?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, és eszembe jutott, hogy mit kérjek akkor, ha minden vizsgám 5ös lesz. Egy új számítógépre gondoltam, de az nem olyan olcsó. Úgy értem, hogy akkor és úgy kellene feltenni a kérdést, amikor a válasz "Mit szeretnél?" legyen, ha ez lehetséges. Remélem értitek a kérdést. Mondhattok rám amit akartok, nem érdekel. Ha jön válasz, azt előre is köszönöm! ;)

2013. nov. 12. 18:24
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, nekem nem volt ilyen problémám, mert érdekes módon sem én, sem a tesóim, sem a férjem, sem a gyerekem nem vizsgázott nyolcadikban semmiből.
2013. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
:/ ja, bizonyos mértékig egyet értek veletek. Köszi!
2013. nov. 12. 19:08
 13/51 anonim ***** válasza:
41%
Én meg aztal értenék inkább egyet, hogy a pocskondiázó válaszolók többsége hisztirohamban törne ki ha nem kapna semmit a ballagására:) múltidőben ugyanúgy érvényes:)
2013. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
53%
Meglepődnél. Hisztiroham? 15 évesen már diákmelóztam, tudtam, mit ér a pénz és eszem ágában sem lett volna igényeket támasztani a szüleimmel szemben, hogy mit lehet neked adni azért, mert normális emberhez méltóan teszem a dolgom a saját helyemen minden nap. Kicsit nagy a szabadság és a rózsaszín köd, én úgy gondolom!
2013. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Nekem úgy van, hogy ha 8. félévnél mindenből 4,5 vagy afölött van az átlag, akkor automatikusan felvesznek a gimnáziumba, ez mentesít a központi felvételi alól, de az év végi vizsga alól nem. És nehéz ezt eresztül vinni, aztán 4 év ott, aztán debreceni egyetem pszihológiai része, és eddig biztos.
2013. nov. 12. 19:17
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapján azt hittem minimum egy egyetemről van szó, illetve ottani vizsgákról.

8-os, ez most komolyan vicc? :D Nem tudtam, hogy már az általános kijárása is érdem. :D Nem tudom nálunk alap volt, hogy 5-ös minden, nem kellett ezért semmi különlegeset kapni. Inkább akkor már úgy lenne értelme a kérdésednek a szüleid felé, hogy a 5-öst kapsz mindenből kaphatsz-e ballagásodra ezt vagy azt (arra gondolom úgyis vennének ajándékot).

2013. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg ne ítélj ismeretlenül, ha nem vagy benne biztos hogy az akivel veszekedni próbálsz ki is valójában... Elhamarkodottani ítélni könnyű, érdekes módon én 16 évesen albérletbe költöztem az alkoholista szüleim elől, akik elengedtek ha családipótlékot nem viszem magammal... Ez ám a rózsaszín köd:) de azért nyugodtan vágj fel azzal hogy 15 évesen diákmelóztál, és ezzel egyetemben próbáld meg ezzel önigazolni a sértő hozzászólásodat:) én 14 évesen már dolgoztam, igaz diákmelóra NEM VESZNEK FEL 16 év alatt ( :)) ) de megoldottam, volt munka felénk bőven :) és te mondd, mégis hogy játszottad ki a törvényhozást?
2013. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 14es...
2013. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Már megbocsássatok, de "anyátoknak hisztiroham..", nem halnék bele,ha a válasz 'nem'. De szeretném megkérdezni őket, hogy ""Szeretnék egy új számítógépet, ha ötös lesz a bizonyítványom"", valahogy így. Diákmunkát már évek óta szeretnék, de egyéb okokból nem lehet (nem a lustaság...). Teveim vannak az életre, csak ennyit szeretnék.
2013. nov. 12. 19:33
 20/51 anonim ***** válasza:
51%
Én is dolgoztam 15 évesen. Hogy? Nagyon egyszerű. A szomszédoknál rendben tartottam a virágoskertet, ha kellett veteményeztem, vagy a zöldségeket szedtem fel, kutyát sétáltattam, bevásároltam, szórólapoztam, úgy hogy anya nevén ment az egész, és még sorolhatnám. És te, kedves, szintén 15 évesen melózó, hogy játszottad ki a törvényhozást a melóval és az albérlettel kapcsolatban? Mivel Szülő nélkül nem költözhetsz 18 év alatt(:-) )
2013. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!