Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor a legcélrave...

Szerintetek mikor a legcélravezetőbb feltenni a "Mit kapok, ha minden vizsgám 5ös lesz? " kérdést a szülőknek?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, és eszembe jutott, hogy mit kérjek akkor, ha minden vizsgám 5ös lesz. Egy új számítógépre gondoltam, de az nem olyan olcsó. Úgy értem, hogy akkor és úgy kellene feltenni a kérdést, amikor a válasz "Mit szeretnél?" legyen, ha ez lehetséges. Remélem értitek a kérdést. Mondhattok rám amit akartok, nem érdekel. Ha jön válasz, azt előre is köszönöm! ;)

2013. nov. 12. 18:24
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%
Bár az én lányom még csak 2 éves múlt, de szerintem nincs azzal baj, ha a szülő meg is jutalmazza a gyerekét. Elvégre ha rossz jegyet kap, akkor jön a büntetés. Ha jót, akkor meg csak magának tanul? Szerintem jobb az, ha pl. számítógépet a szülő nem csak úgy ad a semmire a gyereknek, hanem ő le is tesz valamit az asztalra ezért. Kedves kérdező, te jobban látod, hogy milyen a szüleid anyagi helyzete, hogy megengedhetik-e maguknak, hogy új gépet vegyenek neked.
2013. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem ált suliban nincsenek vizsgák. Egyébként engem mindig megjutalmaztak valamivel, ha kitűnő voltam. Most nem tudom mik voltak azok. Ez az. Ált suliban nem olyan nagy dolog kitűnőnek lenni. Ha gimiben is meg tudtam volna csinálni, akkor lehet hogy kérhettem volna értékben nagyobb dolgokat. Ha egyetem alatt csinálom meg, akkor meg biztos több pénzt kaptam volna. Már csak az ösztöndíj miatt is.


De egyébként a számítógép az pont egy hasznos dolog, szóval ha valami szar géped van, és anyagilag nem megterhelő, akkor én megvenném a szüleid helyében. Arról nem is beszélve, hogy a gimiben is már, de az egyetemen meg csak és kizárólag a gépen tanulnak. Szóval taneszköz.

2013. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Köszi, #21! Végre valaki gondolkodik is... A szüleim most vettek 200e ft-s kanapét, értelmes dolog, legalábbis én így látom... Nem hitel, önerő. Pedig mindig azt mondják, hogy nincs... nem értem. Tényleg nem jön be sok pénz... Szerintem már csak az ítéletükön múlik... Köszii! :)
2013. nov. 12. 20:37
 24/51 anonim ***** válasza:
95%
2000-ben végeztem az általánossal, és nekünk is voltak vizsgák. Aki ezeken nem ment át, azzal évet ismételtettek. Úgyhogy van ilyen, és volt is.
2013. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
#22, szintén köszi! :)
2013. nov. 12. 20:41
 26/51 A kérdező kommentje:
#24, nálunk is így van! Köszi! :)
2013. nov. 12. 20:43
 27/51 anonim ***** válasza:
40%

én nem tenném fel ezt a kérdést ....

lesülne a bőr a képemről ha ajándékot várnék a jó biziért


nem azért hanem a saját életemért tanulok

2013. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
0%

Kedvesem, én 14 évesen melózó vagyok, hogy a szavad járását kövessem..... Te DIÁKMUNKÁT írtál, nagy naivitásra vallhat, hogyha ez alatt az ember diákmunkára gondol igaz?:)


Egyébiránt csak hogy felvilágosulj: (de előbb tanulj meg olvasni)

16 évesen albérletbe költöztem, az alkesz szüleim pedig azt mondták nekik tök nyolc, de azt amit utánam kapnak az államtól na azt nem vihetem el.. Így érthető?:)


Amúgy meg nem tudom mennyi idős vagy, te privát üzenetekkel bombázó "mindennagyonmegmondó", de nem fogok leállni veled azon vitatkozni, ki dolgozott fiatabban, vagy kinek volt roszabb mert ez relatív. Fegyvertelenekkel pedig nem vívok szellemi párbajt, úgyhogy ne csodálkozz ha a blődségeidet ezentúl figyelmen kívül fogom hagyni :)

2013. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
88%
Még mindig nem értem hogy költözhet valaki fiatalkorúként albérletbe, de biztos úgy van ahogy mondod:-) Egyébként a diákmunkát író, és én, a saját munkáit felsoroló nem ugyanaz a személy vagyunk.
2013. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne költözhetne albiba? Hát odamegy, és kipakolja a pénzt. Az albiba költözés nem egy hivatalos jogi procedúra magyaron. Jó ha egyáltalában van szerződés, de általában csak odaadják a kulcsot, és mondják mennyit várnak a kezükbe.


De visszatérve még a vizsgákra, elhiszem nektek, biztosan így van. Én is 2000 körül végeztem az áltsulivan, de nem emlékszem hogy lett volna vizsga. Nekünk felmérőnk, meg dolgozatunk volt.

2013. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!