Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 20 éves fiam bejelentette,...

A 20 éves fiam bejelentette, hogy apa lesz. Ti, hogy fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés
Még nálunk laknak, egyikőjük sem dolgozik. A fiamon kívül még három gyereket nevelünk a párommal.
2014. jan. 2. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan: aki elég felnőtt a gyerekvállaláshoz (mert hát ugye a jogrendszerűnk nagy előnye, hogy attól még hogy megfogant, van választási lehetőség, és azért ilyen körülményekre gyereket vállalni...), akkor legyen elég felnőtt, és viselje a következményeit. Már csak nevelő célzatból is kitenném őket, hogy ha már ilyen szépen családot alapítanak, akkor tessék, csinálják rendesen.

Mellesleg kötve hiszem, hogy egy rossz anyagi körülmények között élő lány + hozzá képest tehetős fiúka 20 évesen = véletlen, becsúszott gyerek...Ide a rozsdás bökőt, hogy a lányka csak be akarta magát biztosítani. Ha az lett volna a célja, hogy a nyomorból kitörjön, és jobb helyzetet teremtsen magának, tanuljon stb., akkor ezerrel védekezett volna, és nem csusszan be ott baba ennyi idősen... Ha most támogatod őket, az életben nem szabadulsz meg tőlük, és még a nyugdíjadból is tarthatod őket.

2014. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:
Én ma tudtam meg, azt mondja a lány, hogy még nem volt orvosnál, de vett tesztet és kb két hónapja nincs meg neki. Elöször azt hitte, hogy valami betegség miatt nem jön meg neki.
2014. jan. 2. 18:04
 33/76 anonim ***** válasza:
59%

Hidd el, hogy ez az a pont, ahol meg kell húznia határt.Ultimátumot kell adni: ha meg akarják tartani a babát, akkor 1-2héten belül el kell költözniük, és a saját lábukra kell állni. (Ami persze úgysem fog menni)

Nem szabad megadni azt az eshetőséget, hogy TALÁN támogatni fogjátok őket valahogy a jövőben, mert akkor csak erre fognak játszani.


Egyébként nekem ez teljesen felháborító, hogy a két kis taknyos elvárná, hogy Ti pénzeljétek őket az örökkévalóságig.(Mert azt ugye tudod, hogy ha eddig nem kezdtek dolgozni, akkor ezután meg pláne nem fognak, hiszen tudják, hogy az unokával mindig sakkban tudnak majd titeket tartani.)

Tudom, nagyon szívtelenül hangzik, de én valószínűleg most rögtön kiraknám őket. Amit írtak korábban, jó ötlet, hogy kivenni nekik 1-2 hónapra valami egyszerű albérletet, és adni nekik egy teljes hónapra 35-40 ezer forintot (Ennyi lesz kb. a Gyes és a CSP, ami bevételük lesz). Éljenek meg belőle. És bármennyire is könyörögnek,nem adni többet.

De most rögtön el kell kezdeni ezt a sokkterápiát,hátha még időben belátják, hogy ez a gyerekvállalás az ő jelenlegi helyzetükben nem jó megoldás.

2014. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Írtam egy hatalmas nagy szöeget, aztán mentés nélkül elveszett az egész...


A lényeg az,hogy semmiféle körülményben nem felejteném el, hogy a gyerekem a gyerekem. Amellett, hogy nem tapsikolnék két kézzel a projekt mellé, mellette állnék. Nem halat fognék, hanem megtanítanám halászni. Választanánk egy X időpontot, ameddig el kell költözzenek, barátnőstől. Addig meg segítenék nekik a munkavállalásban és amiben még tudok. Aztán ha ők nem lennének partnerek ebben, én sem törném magam, akkor kalap s kabát.


Védekezés jobbra, balra, nekem 3 ismerősöm van, köztük van óvszeres, eseményutánis és fogamzásgátlós is, aki ma él és egészséges felnőtt...vannak esetek és esetek.


OFF:Mi a párommal nagyon vigyázunk, tényleg, mert felelősen szeretnénk gyereket vállalni, de sosem lehet tudni. Csak az nem eshet teherbe, aki nem szeretkezik... Minden esetre azt várnám a párom szüleitől, hogy ne fordjuljanak el tőlünk, s hogy amit eddig megtettek ezután is tegyék meg...A párom meg tetszik-nem tetszik alapon az utolsó éve mellett (6-od év) dolgozni is járna. Minden esetre számítanék az anyósomék elsősorban lelki támogatására.



Szóval tudom, hogy vannak esetek és esetek, mi már jegyesek vagyunk és 7 éve együtt, de mindig szomjazom anyósomék szeretetére, törődésére és megértésére. Tedd azt Te is.


A fiataloknak is biztosan nehéz, bármennyire is mutatják, hogy esetleg nem. De mondom: Tanítsátok meg őket halászni :)


23-N

2014. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:
Azt is elvárja a fiam, hogy én mondjam meg az apjának és én vigyem el a balhét.
2014. jan. 2. 18:11
 36/76 anonim ***** válasza:
71%
Küldjétek haza a kislányt, a fiatokat meg sürgösen dolgozni anyira tuti nem kerestek jól hogy 6 embert eltartsatok, ne adj isten te meg a férjed is enne valamit...
2014. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
86%

Két hónapja nem jön meg neki, és ő teljesen gyanútlan??? Na neeee... tényleg ennyire éjsötét ez a leányka? Vagy nagyon is kis fifikás, és alamuszi módon kivárt, hogy elteljen az idő, nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy már 14-15 hetes, nehogy abortuszra kényszerüljön.

Hát, nem irigyellek, mert alaposan csőbe húztak Titeket.

A fiad egyébként őszintén akarja ezt a babát? Éjszakázni, pelenkázni, lemondani a szórakozásról? Azért tanulságos lenne meghallgatni az elképzeléseiket, hogy mégis hogy képzelik el a dolgot, lehet, hogy kiderülne, arra számítanak, hogy majd Ti pesztráljátok is a babát.

2014. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
62%

Na, szép...a fiad arra sem képes, hogy megmondja az apjának. Mégis mit vársz egy ilyentől? majd ez fog felnőni a feladathoz, meg felelős családfenntartó lenni? A nyakadon maradnának egy életre.

Most azonnal költöztessétek őket egy albérletbe, és pont úgy, ahogy az egyik válaszoló írta: nyomjátok a kezükbe azt az összeget, amit kapnának az államtól. Ha élni akarnak, akkor a fiad szedje össze magát és dolgozzon.

Off: nem értem, hogy ilyen esetekben hogy merülhet fel egyáltalán a besikerült terhesség megtartása. Pontosabban érteném én a lányka szemszögéből, de azt inkább nem magyarázom...

2014. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
56%

34-es válaszoló, amiről Te írsz, az felelősségteljesen gondolkodó emberekre teljes mértékben igaz lehet.

De a kérdező fia és "menye" a leírtak alapján messze nem ebbe a kategóriába tartozik, hanem olyan típusú emberek, akiket hiába is tanítanának halászni, inkább leheverednének a parton, és megvárnák, míg a mester kifogja nekik a halat.

2014. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:
39. Pontosan így van. Hiába küldenénk őket albérletbe, két nap múlva visszajönnének.
2014. jan. 2. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!