Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 20 éves fiam bejelentette,...

A 20 éves fiam bejelentette, hogy apa lesz. Ti, hogy fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés
Még nálunk laknak, egyikőjük sem dolgozik. A fiamon kívül még három gyereket nevelünk a párommal.
2014. jan. 2. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
89%
Életed végéig a csicskásuk leszel ilyen hozzáállással. Jó, mi?:)
2014. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
65%
Végig olvastam az összes kommentet... Vicces a kérdező válaszait olvasni, én kb ezt szűrtem le,hogy igazából semmilyen megoldás amit írtak nem jó (ja és az anyai szíves meg a nincs szívem kidobni kommentek kiverték a biztosítékot). Ez a "hát majd megoldódik,majd lesz valahogy" hozzáállás soha sem kifizetődő. Igen, majd lesz valahogy, a fiad és a kedves barátnője rátok telepedik, mert hagyjátok, ahogy elnézem... A fiad elég szomorú, hogy nincs annyi vér a pucájában elmondani az apjának (érdekes, gyereket csinálni nem szégyellt). Meg mi az hogy visszajönnének albérletből??Tessék nem beengedni, esetleg zárat cserélni. Ha nem veszitek szigorúra a dolgot,ott "ragadnak" nálatok,aztán ki tudja, a lány lehet megint összehoz egy gyereket, persze tök véletlenül, és a nyugdíjas éveitekben pesztrálhatjátok a gyerekeket,amíg a szülők elvannak,bulizgatnak (mert az eddig olvasottakból nem azt szűrtem le,hogy felelősségteljes szülők lesznek...).
2014. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Egyidős vagyok a fiaddal, és borzasztóan elszomorít amit olvasok. Egyrészt 20 évesen, gyereket vállalni úgy hogy se házam, se munkám, se semmim..azt NEM LEHET. Értem Én hogy ez a trend egyes kisebbségeknél, de elég is csak rájuk nézni.

Az ha már besikerült a baba, mert valljuk be 100%-os védelem nincs, és inkább nem is firtatom azt hogy tabit, óvszert mást igyekeztek-e használni vagy "majd vigyázom alapon" történt a dolog, már mindegy ilyen szempontból hiszen megvan a baba.

Jó lenne tudni pontosan hányadik hétben jár a fiad barátnője..Továbbá hogy hagyod Magad, hogy ilyen szinten rád nőjenek..Könyörgöm elvileg érett felnőtt férfi és nő felelősséggel tartoznak a tetteik után. NEM NEKED KELL a férjednek ezt bejelenteni, hanem a fiadnak és a barátnőjének KELLENE odaállni, és elmondani hogy miről van szó.

Miért érzem Én ezt evidensnek?

Miért nem kíséri el a fiad a barátnőjét az orvoshoz?


Egyébként tudod..úgy ahogy írták már előttem is, kifizetnék egy kauciót albira, kapnának 1 hónapra elegendő kezdő lökésnek megfelelő anyagi támogatást, addig pedig találjanak munkát.

Más is megtudta ezt csinálni már, és nem halt bele ha dolgoznia kellett saját magáért..

Ebben tudod még az a szomorúbb, hogy ahogy látom Te erről hallani sem akarsz, kvázi "megóvod a fiadat a felelősségvállalástól" ami szép és jó..De hatalmas nagy hasra esés lesz később még ebből.


Az anyai szív ezen is elgondolkozhatna..ha most nem kényszeríted rá őket hogy a saját talpukra álljanak, mert ahogy kiveszem Ők nem akarnak, áthárítják rád a felelősséget..Majd te elmondod, majd nálad laknak..

Akkor később hogyan fognak boldogulni az életben?


Annak a babának egy erős és határozott anyai és apai jellemre lesz szüksége..Szerinted megkapja így?

2014. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
78%

Valaki nagyon jól leírta, hogy egy ANYA arra neveli a gyerekét, hogy képes legyen az önálló életre, hogy amikor ő már nem lesz, az a gyerek ne legyen elveszett és tehetetlen.


Nem értem, hogy egyáltalán miért írtad ki a kérdést, ha úgysem lesz az égvilágon semmi.

2014. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
42%

Én még fiatalabb voltam, amikor a gumihasználat ellenére terhes lett a 16 éves barátnőm. Mindketten tanultunk. Közös egyetértésben, vagy talán a kimondatlan elvárásnak megfelelve, abortusz lett belőle. Azóta már rég szétváltunk, és talán gyerek mellett is szétmentünk volna, de akkor is mostani ésszel mindketten úgy gondoljuk, hogy jobb lett volna megtartani. A szüleim valószínűleg nagyon dühösek lettek volna, de segítettek volna. Ha az én gyerekemmel ilyesmi történik, bár remélem nem lesz ilyen, én biztos segíteni fogok nekik, ha úgy döntenek, hogy megtartják.


De abban egyetértek a többi válaszolóval, hogy ha a fiad se nem tanul, se nem dolgozik, akkor azt nem szabad hagyni. Gyerektől teljesen függetlenül. A saját érdekében. Meg az unokád érdekében is, hogy ne egy ingyenélő apáról vegyen példát.

2014. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
29%
Azt hiszem az előzőhöz hozzátartozik, hogy 43 éves felnőtt fejjel írom ezt.
2014. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
39%

Ha volt ahhoz esze h megcsinálja ahhoz is legyen h felnevelje. Elvileg ezt hívják feleltség tudatnak. Legalább járjanak valami fiatal szülő felkészítő tanfolyamra v ilyesmi, 9 hónap alatt lesz rá idejük.


Mer most ha nincs munkája akkor a szülőkre tolják majd rá az eltartás költségeit. Persze mind két részről a lány szülei se fogják megúszni. Ha ez vigasztal.


De akkor is ciki lehet majd lefojtani ezt a beszélgetést 15 év múlva.

Tudod fiam te csak azért születtél meg mert nem volt koton.

És ilyenekből lesznek a lelki sérült emberek, akik senkinek sem kellenek.

Persze ez már kevésbé az ö hibájuk sem mint a felelőtlen szüleiké.


26 F

2014. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
74%

Mi volt az orvosnál?


A párodnak megmondtátok már?

2014. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
60%
van valami fejlemény?
2014. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
89%
A párod páros lábbal és nagy ívben dobta ki őket a lakásból? Megérteném, nem azért dolgozik, hogy ingyenélő senkiket tartson el!
2014. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!