Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 20 éves fiam bejelentette,...

A 20 éves fiam bejelentette, hogy apa lesz. Ti, hogy fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés
Még nálunk laknak, egyikőjük sem dolgozik. A fiamon kívül még három gyereket nevelünk a párommal.
2014. jan. 2. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy,


A fiad kötelessége, felnőtt férfi, aki nem bújhat az anyja szoknyája mögé, Ha elég férfi gyereket csinálni, akkor legyen a felelősségvállaláshoz is..

Most képzeld el milyen lehet a lánynak és a szüleinek?



Gondold végig, a fiadnak gyereke lesz, akiért ő felel, nem te, hanem a fiad.

2014. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Üljetek le közösen vacsorázni, mindenki együtt, hogy ne sunnyoghassák el a kis ügyesek és álljanak ki bátran saját maguk mellett.
2014. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
69%
Párom szülei nem reagáltak jól,mikor szintén az akkor 20 éves kicsi fiacskájuk bejelentette,hogy apa lesz.A különbség az volt,hogy dolgozott és tanult is,úgy ahogy én is,és épp összeköltöztünk mikor kiderült a terhesség.Tehát anyósomék abszolút nem lelkesedtek mindenfélét kitaláltak,hogy direkt csináltattam fel magam,hogy mellettem maradjon a párom,nos természetesen ezek hirtelen felindulásból jöttek,mert tudták,hogy nagyon szeretjük egymást,már megkérte előtte a kezem,és még nem is jómódúak,hogy arra fogták volna a dolgot.Aztán persze idővel lenyugodtak,és nagyon várták a kis unokát akit imádnak,nem ők tartanak el soha nem is pénzeltek,hogy úgy mondjam és külön élünk önállóan ennek már 4 éve).Azt tudom javasolni,én mint aki ebben a helyzetben épp a barátnő szerepét töltöttem be,hogy üljetek le komolyan megbeszélni a dolgot, a fiú mindenképpen dolgozzon,és a lány is keressen valamit amíg a terhessége mellett tud dolgozni.Persze tudom könnyű mondani,de te vagytok a szülei a srácnak és az Ő érdekében jó lenne ha támogatnátok,természetesen ez nem csak pénzt jelenti,hanem,hogy mellettük álltok,lakhatnak egy kis ideig ott amíg nem találnak albérletet,de kőkeményen álljatok ki amellett,hogy nem ti fogjátok eltartani Őket,tehát kössék fel a nadrágot,és kezdjenek el dolgozni.
2014. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen "most még támogassátok egy kicsit őket, de majd álljanak a saját lábukra" tanácsokkal az a baj, hogy semmiféle garancia nincsen arra, hogy később tényleg dolgozni fognak, és elköltöznek. Hiszen ők már elérték, amit akartak, van tető a fejük felett, van kaja az asztalon, és nyilván tökéletesen tisztában vannak vele, hogy a kisbabával nem fogja az anyja kitenni őket, tehát akár dolgoznak, akár nem, a megélhetésük biztosítva van.
2014. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
83%

Úgy van csináld csak! Mondd el Te a párodnak, hogy az életképtelen fiadnak gyereke lesz! És tudod mit? Szerintem még tartsd is el őket a barátnőjével együtt, és az unokát is Te neveld fel, a három gyereked mellett, mert az anyai szívnek ,ugye bár nem lehet parancsolni...

Hajrá!

2014. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs szívem elküldeni őket.
2014. jan. 2. 19:35
 57/76 Je Veux ***** válasza:
80%
Szerencsétlen és szánalmas vagy, kérdező.
2014. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
89%

Hogyan mondd el a párodnak?

Nos, összegyűltök mondjuk a szobában mind a négyen, és közlöd a férjeddel, hogy a fiataloknak mondandójuk van, hallgassa meg őket. Majd csöndben maradsz. És ki kell belőlük kényszeríteni, hogy elmondják. És utána hallgassák is végig az áldást a nagypapától :)


De ha jól sejtem, te így tervezed:

Egy este, amikor a fiatalok épp nincsenek otthon, mert "véletlenül" épp egy barátjuknál buliznak, te a kezedet tördelve elsuttogod a férjednek hogy "van egy kis baj", majd utána 3-4 órán keresztül szipogva hallgatod, amint kitombolja magát. Majd utána egész éjszaka fárasztod a "de hát a drága kicsi fiam nem tehet semmiről,segítsünk nekik, hisz ezt teszi az anyai szív". És másnap a fiadék csak akkor sündörögnek haza, mikorra Te már mindent lezsíroztál a férjeddel.

És ami a legszomorúbb, utána még büszke is leszel magadra, hogy milyen csodálatos, érző szívű édesanya vagy.

2014. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
71%
Neked anyai szíved a párodnak atyai pofonjai vanak...
2014. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:
Holnap elviszem a kisasszonyt az orvoshoz mert 20 éves és még nem volt orvosnál soha. Jó mi?
2014. jan. 2. 20:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!