Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá hogy abbahagg...

Hogyan vegyem rá hogy abbahaggya az ivást?

Figyelt kérdés

A barátom egyre jobban alkoholizál,már ott tartunk hogy hétvégente kiüti magát meg minden nap van benne egy-két sör,nem bírja ki. ENm merek felmenni vele szórakozóhelyre mert folton az a vége hogy berúg,vagy becsiccsent.

Ha nem kap piát bunkó,ordit,köcsög.

Szeretem,szeretném ha lerakná az italt de nem tudom hogyan vegyem rá.

Ha hisztizek az a baj,mert balhézok azért iszok ha kedves vagyok és elnéző akkor meg azért nem teszi le hisz szabad inni úgyse haragszik.

Mi lenne a jó megoldás?

Már a szex se a régi, van hogy nem is nyúl hozzám hezeken át,mert az ital miatt nem kivánja.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Elsősorban ezek válaszát várom és nem a lebeszélést hogy haggyam el mert akor tényleg nem segít neki senki.

Az anyja nem foglalkozik vele,fontosabb az új pasija,mint a saját fia.

Légyszi adjatok tanácsot hogy szoktassam le, ti hogy tetettétek le a piát vele?


2009. dec. 3. 22:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Addig hagyd ott,amíg még teheted!Ne tedd tönkre a saját életed!NEM FOGJA ABBAHAGYNI,még a te két szép szemedért sem...Hidd el,bármit teszel,az rajta nem fog segíteni,mert ő inni AKAR,és amíg ő inni akar,addig nem is fog leállni.Ő SOHA nem fog megváltozni,ebbe jobb,ha beletörődsz!Vagy elhagyod,és adsz egy esélyt magadnak a boldogságra,vagy szenvedsz továbbra is...A döntés a Te kezedben van!
2009. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
5%

Ne adj neki pénzt!


Ha van pénze csald ki tőle az utolsó petákig!

2009. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem érti meg hagyd ott. Gondolj bele ha esetleg sokáig együtt maradtok, gyereketek lesz ő meg alkoholizálni fog. Az én apám alkoholista volt, és hidd el nem volt olyan jó együttélni vele, az állandó lelkiterrorban. Találsz magadnak rendesebb fiút is, szerintem csírájában fojsd el ezt.
2009. dec. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%

mindenben egyetértek az előttem szólókkal. rég olvastam ennyi okos választ egy rakáson. tulajdonképpen mind megállja a helyét.

kommenteljetek máskor is!

2009. dec. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert,Kedves Utolsó,TE nyilván bölcsebb vagy mindannyiunknál.Áruld el a titkot,hátha tanulhatunk a Mestertől...Amúgy,igen,fogunk máskor is,és akkor is ugyanezt fogjuk mondani,talán,mert több mindenen keresztül mentünk,mint egyesek!Tudod,kutyából nem lesz szalonna!
2009. dec. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
ha rosszat mond, az a baj... ha jót mond, akkor meg az :) frusztráció a köbön.
2009. dec. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

A fent említett pszichológiai módszerrel el tudod érni, hogy ne dobálja szét a szennyest, ne beszéljen veled csúnyán, és tényleg mosogasson el, ha megígéri stb. de a piát a te új kommunikációs stratégiádtól nem fogja letenni.


Nekem volt ilyen pasim, még neki állt feljebb, hogy nem mond le minden jóról az életben, minden berúgás után olyan volt, mint a mosott szar, akkor azt mondta többet nem iszik, utána meggondolta magát és közölte, hogy nem is másnapos, csak "belső láza" van és beteg, aztán mégis megkért, hogy szóljak neki, ha iszik, hogy elég, ha szóltam, akkor közölte, hogy hagyjam békén, majd ő tudja hol a határ, ezt felvettem videóra, hogy tök részegen alig bír beszélni és közli, hogy még iszik majd ő tudja, megnézte és RÖHÖGÖTT, viccesnek találta. A végén már utáltam vele kimozdulni, mert folyton beivott és leégetett, volt, hogy felállt az asztaltól és irány surány, vitte a feje, nem bírt megállni átesett a kukán és fetrengett a földön. Kicsit sem égett a pofám...

Volt olyan, hogy fesztiválon voltunk, elment vízért, és órákkal később találtam rá tök részegen egy asztalnál, mert hát "megállították", vagy wc-re ment, de közben leállt inni, én meg vártam a sátornál, mint valami hülye, majd bepisiltem, elmentem wcre, jövök ki, ott áll, nyelve alig forog, hogy én hol voltam, egész eddig engem keresett. Aha. Bármikor kimozdult részegen jött meg. Engem nem érdekelt volna, ha iszik egy sört a haverjával, ha már találkoznak, de neki fényes délben három sör meg egy kis unicum is kellett már utána meg én nézhettem itthon a képét, mert a végén már egy pillantásra megállapítottam, ha volt benne és már rosszul is voltam.


Kértem szépen, cirkuszoltam, durcáztam fenyegettem, elmondtam mit érzek, stb. semmi.


Összepakoltam, elköltöztem találtam mást, aki nem iszik és boldog vagyok vele és a továbbiakban nem érdekel a dolog. Ja és a pasas őrülten szerelmes volt belém, de így sem jutott sehova a pia ügyben. Be sem ismerte, hogy 26-27 évesen ez már nem járható út, sőt mikor mondtam, hogy ezt ki kéne nőni, azt felelte, hogy az xy rokona már 60éves, de még mindig kocsmába jár. De jó.

2009. dec. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja a negatív csúcs az volt, mikor tök ismeretlen helyre mentünk, de nem tudtunk együtt érkezni, én később mentem, megbeszéltük mikor megyek, és vár majd, ehhez képes megérkezek, sehol senki, hívom, nem veszi fel. Álltam egy vadidegen helyen, a pasim azt se mondja fapapucs, nagy nehezen odataláltam, ő persze sehol, utólag derült ki, hogy tök részegen van beájulva valahol. Nem is tudtam hogy kínomban sírjak, vagy röhögjek.

Szerintem lépj le és kíméld meg magad. Én is elhittem, hogy megjavul meg segíthetek neki, de a mai eszemmel így, hogy már túl vagyok egy próbálkozáson azt mondom kár az idődet fecsérelned, meg az idegeidnek sem tesz jót.

2009. dec. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Már úgyis rég megcsalt, egy részeges sosem tudja kezelni a tetteit. A piás és a drogos a két példa, amikor szerintem nem kell segíteni, hagyni kell a francba, tegye tönkre a saját életét. Menekülj.
2009. dec. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom,hogy azt kell írnom amit a többiek írtak,de hidd el nem fog leszokni!

nekem anyukám volt alkoholista.11 éves voltam mikor elkezdte,ő akkor volt 34 éves. alig 5év mulva belehalt.próbáltam neki segíteni abban az öt évben,de hiába.ígéretek voltak,meg sajnálkozás is,de nem lett jobb.

e közben én is tönkrementem,elhiheted azóta sikerült tönkre mennem még jobban,teljesen!mindent elrontottam :(

sajnos amíg ő saját magának be nem ismeri,hogy ő tényleg alkoholista addig te hiába akarsz neki segíteni,nem fogsz tudni és te is csak tönkre mész mellette.tudom én is ahogy mások is,feleslegesen mondjuk,hogy hagyd el,nem fogod.....pedig ez lenne a legjobb.te is tönkre mész mellette ha végig nézed,ahogy egyre rosszabb és rosszabb lesz.sajnálom!

2009. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!