Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki az...

Miért van az, hogy aki az átlagnál nagyobb szegénységben él annak van egy csomó gyereke? Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nem tudják felfogni hogy ez nekik és a gyerekeknek sem jó? Vagy arra számítanak, hogy valaki úgy is segít?

Figyelt kérdés
Nem akarok bántani senkit,és sajnálom is őket de valahol dühít. A múlthéten is volt az rtl-en egy ilyen műsor. Tele vannak adósággal,nem tudnak fizetni semmit. Van egy rakat gyerek de az anyuka megint terhes.
2009. dec. 4. 10:30
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Itt nem az a baj hogy valakinek mennyi gyereke van,csak észerűen kellene gondolkodni. Én is nagycsalád párti vagyok,szeretnék sok gyereket. De tudok mérlegelni,hogy mennyit tudok vállalni! Nem vagyok gazdag,és minden fillért meg kell fognom. Két gyereknél biztos nem tudnék többet tisztességesen felnevelni. Nekem a pofám égne ha egy csomó gyerekkel járnék segélyért,meg hogy valaki adjon egy lakást!
2009. dec. 4. 11:10
 12/54 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak ez lehet az oka, van, ahol vallási okokból van ennyi gyerek. Ismerek ilyet. Nem buták a szülők, legalább is mindkettő diplomás, művelt ember, aztán mégis. Vallásosak. Ők úgy gondolják, hogy annyi gyerek lesz, amennyit az Isten nekik szán. Lehet vele egyetérteni és egyet nem érteni, de ez is egy meggyőződés. Náluk 12 gyerek van, és tényleg eléggé szegények, bár adósságuk legalább nincs. De azért az már érdekes, hogy ezt az életszemléletet csak a legnagyobbik gyerekük, az első lányuk vitte tovább valamilyen formában, aki már 30 éves, ő is nagyon vallásos, de neki meg még a mai napig sincs gyereke, pedig 5 éve férjnél van. A többi 11 (vagyis abból a 11-ből azok, akik már felnőttek) vagy egy gyereket nevelnek, vagy egyet sem, olyan is van, aki nem is akar. Valószínűleg azért, mert ők a saját bőrükön tapasztalták meg, hogy milyen az, amikor hónap végén még a vajaskenyéren is spórolni kell.
2009. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
87%
Ja, azt úgy látom nem írtam elég világosan, hogy a legidősebb 30 éves lánynak azért nincs gyereke, mert valószínűleg nem lehet neki. Szóval ő pont az, aki szeretne minél többet, erre neki nem lehet.
2009. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszem, sokan félreértettétek a kérdezőt (illetve remélem, nem én értem félre :) ).

Nem az a gond, ha valaki az anyagi lehetőségeit felmérve, szerény körülmények között, de becsülettel, szeretetben nevel sok gyereket. Ez követendő példa a sok gyermektelen, világutazó, luxuslakásban villogó, minden nap étterembe járó gazdaggal szemben.

Az a baj, amikor egyesek a gyermekvállalást jövedelemszerzési forrásnak tekintik, 8-10 gyerekkel tengődnek 10-20 m2-en, wc a kert végében, a kicsik elvadultak, elhanyagoltak, koszosak, a családfő és a feleség meg cigivel a szájában sorba áll a különféle segélyekért, mert az "nekik jár".

Ismerünk ilyen családot: a férfi szabolcsból költözött ide munkalehetőség reményében, otthon hagyta az asszonyt két gyerekkel. Itt aztán összejött egy 4-gyerekes nővel, nosza elvált és összeköltöztek. A nő szült neki még 6 gyereket! Most, 10 gyereket nevelnek, kettő kiskamasz, őt már apa viszi napszámba, a többi még túl fiatal, hogy dolgoztassák. Rendszeresen kapnak támogatást az egyháztól

(pénz+kaja), a nagycsaládosok egyesületétől (kaja+ruha+játék), az önkormányzattól (segélyek), a város gazdagabb vállakozóitól (pl.pékség, cukrászat), jó lelkű szomszédoktól, ők meg szinte mindent eladnak a gyerekek elöl és cigire, piára költik. Na ezt büntetném!

2009. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ahogy az 5. válaszoló írta, erre egyiknek ez, másiknak más az oka, arra mind van példa, amit leírt, és még több variáció.

Pszichológiai kutatások igazolják, hogy akik X-en voltak testvérek, azok ugyanennyi gyereket akarnak. A Bert-Hellinger elméletben is van erről szó. És ez igaz azokra, ahol 1,2 és ahol 10 gyerek van, biztos ez is számít, a "belső ösztön".

Egy biztos: akik több gyereket vállalnak, azoknak valahogy több a hitük, többet kockáztatnak, jobban tudnak bízni, szinte "vakon", amiben sokan már nem bíznak.

2009. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
47%

ma 11:00-es: honnan vszerd, hogy cigit meg piát vesznek?

Az igaz, hogy soknak nincs ARRA SE pénze, hogy kaját vegyen, nemhogy pia, cigi, fogamzásgátló. Viszont azt azért mégse lehet elvárni, hogy akkor ne is feküdjenek le egymással, és hiába próbálnak vigyázni, azért néha lesznek balesetek.

Ézenkivül ismerek több olyan esetet, ahol mindketten relativ jól kerestek, igy vállaltak 3 - 4 gyereket (ami az akkori helyzetben nem is volt felelötlenség), utánna viszont megszünt a munkahelyük és ezzel a jövedelem is erösen lecsökkent. Sehélyt vagy házat meg nem kap, csak az, aki bizonyos kisebbségböl jön...

2009. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Hogy a gazdagok miért nem vállalnak több gyereket,az egy másik kérdés. Én olyanokra gondolok,ahol az egyik szülő sem dolgozik vagy az apuka néha-néha keres. Legyen mindenkinek gyereke,ez kell az élethez de ne a nagy szülőknek,vagy az államnak szüljenek! Számomra akkor is felfoghatatlan mikor egy alig 30-as nő már majdnem a tizedik gyereket szüli. És sajnáltatja magát a kedves párjával hogy milyen rossz nekik,mert semmire nem telik és senki nem segít.
2009. dec. 4. 11:30
 18/54 anonim ***** válasza:
79%

Mi a szegénység?

Először ezt kellen tisztázni.

Mert sokan két gyermekkel autó,lakás,áru A,B,C,D hitelekkel lehet hogy igazából szegényebb,mint egy 8 gyermekes,akinek lehet hogy van egy kis háza,nem a boltba veszi meg az élelmiszert,nem vesz a gyereknek szárnyas barbit.

Azt hiszem,nem az a gond,ha valaki sok gyermeket válall,hanem az,ha utánna nem képes lemondani sok felesleges dologról,és persze nem képes megdolgozni a gyermekeiért.

2009. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
75%
A TV-s esetről meg annyit,hogy sokan gyermektelenül se hajlandók dolgozni,eltartatják magukat,csak az a médiában nem ütős.
2009. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
A 11:26-os jól látja,erre gondoltam. Én nem azokat bántom akik valami miatt elvesztették az állásukat,mert bárkivel megtörténhet. Hanem azokat akik soha nem dolgoztak,és nem is akarnak azt a kis pénzt sem arra költik amire kellene! De elvárják hogy mindenki rajtuk segítsen.
2009. dec. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!