Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki az...

Miért van az, hogy aki az átlagnál nagyobb szegénységben él annak van egy csomó gyereke? Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nem tudják felfogni hogy ez nekik és a gyerekeknek sem jó? Vagy arra számítanak, hogy valaki úgy is segít?

Figyelt kérdés
Nem akarok bántani senkit,és sajnálom is őket de valahol dühít. A múlthéten is volt az rtl-en egy ilyen műsor. Tele vannak adósággal,nem tudnak fizetni semmit. Van egy rakat gyerek de az anyuka megint terhes.
2009. dec. 4. 10:30
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Szülői segítség nekünk sincs,legalább is anyagi. Hitelből vettünk házat amit majd fizethetünk 20 évig,de nem panaszkodom.
2009. dec. 4. 14:14
 42/54 anonim ***** válasza:
75%

Azt, aki pénzszerzés céljából szül gyereket, azt én is elitélem.

Azt, hogy segélyekből hogy lehet élni azt nem tudom. Én rajtam kivülálló okokból kértem ebben az évben segítséget az önkormányzattól, és ebben az évben a két gyerekre kaptam összesen 30 ezer forintot, holott az egyik gyerekem speciális étrendet kíván és a havi ellátása közel 30 ezer forint. Én igazából ezt venném figyelembe, akkor, amikor segélyt osztok. Vannak olyan emberek, akik két havonta ott áll kér és kap, amikor én mentem azt kérdezték, minek mentem oda?

Szóval, aki megérdemelné, mert nem tehet arról, hogy beteg, hogy diplomásként nem talál olyan munkát, ami elég lenne nekik és egyedül marad két gyerekkel, annka nem jár csak egy jó letolás, hogy minek vállaltam, ha nem bírom eltartani őket. Az, aki direkt arra spekulál, hogy a gyerekek után kapott pénzt, majd munka nélkül is felélik, meg annyit kap, hogy még csak esze ágában sincs dolgozni menni.

Lehet, hogy rossz helyre születtem? :)

2009. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
62%
Igen, kedves kérdező. Ahogy én látom, arra számítanak, hogy úgyis segít valaki. Már ha itt az oldalon körülnézel, akkor is kiderül, hogy nem csak erre számítanak, de bíztatnak is másokat. Sokszor olvasom a megtartsam-e a babát vagy ne típusú kérdéseknél azt, hogy ahova Isten ad bárányt, oda legelőt is. Én mindenesetre kívánom, hogy adjon nekik, mert különben éhenhal az egész család.
2009. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
63%

az én szomszédomék pontosan ilyenek. 12gyerekük van.mindegyiket segélyből,nyugdíjból nevelik.a legkisebb még ált iskola alsó tagozatába jár.

a hóvégére a falubeli 2boltban csinálnak összesen kb 80 ezer ft tartozást.amikor megjön a családi kifizetik a tartozást,aztán amig van addig buli,sör stb....szal minden van.azt szerencsétlen "agyilag sérült" lányukat küldik kuncsorogni a boltba és ő is csinál szinte mindent!


igaz én is a 3. babámat várom,eléggé fiatalon.nincs sok pénzünk,párom is sajnos egyik napról a másikra elvesztette a munkáját,de jövőhéten végre költözünk(saját házunkba) és már kezdhet is az uj munkahelyén.ezzel azt akartam mondani,bár én is a3. babámat várom és a pénzünk sem sok,de ezt a 3 gyereket még el tudjuk tartani,taníttatni és azt a segélyt (amit a szomszédomék felvesznek azon az alapon,hogy az állam majd segít...)akkor mi már miért ne vehetnénk fel?!és mi még csak nem is tartozunk a "kisebbséghez"

2009. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
49%
Nincs 100%-os védelem, hacsak a sterilizálás nem.
2009. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
68%

Én 22 voltam a férjem 27 mikor megszületett a fiunk. Én 3 és fél év munkaviszonnyal jöttem el szülni, jól kerestem (a Gyes most annyira nem jó). A férjem nagyon jól keres, mindent meg tudunk adni a kisfiunknak, jövőre én is visszamegyek dolgozni, akkor lesz 2 éves a fiunk. Én 3 babát szerettem volna, de nálunk is az anyagiak igencsak közbeszólnak! Mindkettőnk szüleit mi támogatjuk anyagilag. Ez a férjem fizetésénak az 1/4-ét elviszi havonta. És akkor a mi rezsink nincs kifizetve, és még enni sem vettünk. Nincs hitelünk, de van lakásunk és autónk önerőböl! Mégsem vállalhatunk be még 2 gyereket. Illetve ha bevállalnánk, nem tudnánk rendesen eltartani őket. Így, hogy 3 családot "kell" eltartsunk!

És szerintem igen szép dolog az, ha valki saját erejéből ÉS NEM AZ ÁLLAMÉBÓL (lényegében az én adómból) tartja el a gyerekei, és mer vállalni többet is. És igenis be kell azt látni, hogyha nem tudjuk eltartani, nem vállalunk szándékosan még 1-2-3 gyereket.

Egyébként nyilván ha becsúszna mi sem vetetnénk el, de nehezebb lenne az biztos.

2009. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Nincs 100%-os védelem,ez igaz. De remélem azt senki nem akarja elhinni,hogy kb 10 gyerek mellett minden alkalommal elszakad a gumi,vagy nem hat a tabletta, vagy mit tudom én mindég történik valami "baleset"
2009. dec. 4. 17:50
 48/54 anonim ***** válasza:
46%

14.02:

Eléggé el vagy tévedve.Az anyasági összege messze nem 60000,megegyezik a gyes összegével.Nekem négy gyerekem van,az első kettővel két évig,a két kisebbikkel 1 -1 évig voltam otthon,de addig is a családi gazdaságoban dolgoztam.Tehát hat évet voltam"otthon összesen".Most akkor nyugodtan mondhatnám,hogy aki két gyermeket szül,az nem szeretetből teszi,henem azért mert lusta.Mert elég lenne otthon neki a fele.Pláne aki egy gyerekkel marad otthon 3 évig!

Az meg mondjuk látni,hogy egyke vagy,rémségesen el vagy kényeztetve,és gőződ sincs a világ mikéntjéről...

2009. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
18%

Megértem, hogy dühít, hogy az adódat ilyenekre költik. És ha itt kibeszéljük őket, mi változik? Nem azt akartad kérdezni, hogy hogyan lehet ezen változtatni?


Amondó vagyok, hogy hülyeség itt kibeszélni a másikat, tőlük személyesen kellene megkérdezni, mert amiket itt olvasol, vélemények és feltételezések, nem pedig az igazi okok. Igaz, ezzel már megjártam én is ugyanezen a fórumon, a kedves anyósoknak tettem fel egy kérdést, és mindenki magához mérten válaszolt, amiből ki is derült számomra a válasz, csak éppen, az egyik válaszoló szavaival élve "ne idegeld magad, hogy nekik címezed a kérdést" - mert ha az ember tényleg az érinettektől akarja megtudni, ők hogy gondolják, az ezzel jár...


Én egyébként nem ítélek el senkit sem, a cigányokat sem, téged sem és egyetlen itt megszólalót sem, a kevés/sok gyereket vállalókat sem. Vajon ha az ő helyzetükbe, az ő képességeikkel, az ő környezetükbe születtél volna, akkor most hány gyereked lenne?

És vajon ki az, aki nem használja ki a kínálkozó lehetőségeket, amiről tud? Kik csinálják a törvényeket, a sok gyerekesek?

(dec. 4., 11.29-es voltam)

2009. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
18%

És még annyi, hogy mindenkinek a saját dolgai megoldásával kéne foglalkozni, nem a másikkal, akkor szebb, jobb lenne a világ...

dec. 4. 11.29.

2009. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!