Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki az...

Miért van az, hogy aki az átlagnál nagyobb szegénységben él annak van egy csomó gyereke? Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nem tudják felfogni hogy ez nekik és a gyerekeknek sem jó? Vagy arra számítanak, hogy valaki úgy is segít?

Figyelt kérdés
Nem akarok bántani senkit,és sajnálom is őket de valahol dühít. A múlthéten is volt az rtl-en egy ilyen műsor. Tele vannak adósággal,nem tudnak fizetni semmit. Van egy rakat gyerek de az anyuka megint terhes.
2009. dec. 4. 10:30
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
64%
Ezek sírnak a legjobban mindenféle segítségért, ami nagyon bosszant! Nekem 1 babám van, nagyon szeretnék neki tesót, de még nem tudom bevállalni, PEDIG van saját lakásunk, autónk, a páromnak biztos állása. Talán pár év múlva. Én nagyon lenézem az ilyeneket, és lehet lepontozni, de aki azért szül, hogy kapja a pénzeket, meg támogatásokat, közben a gyereknek nem tudja biztosítani mindazt amire szüksége van, az a szememben nem anya!!
2009. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Természet,meg ilyesmi nagyon szép gondolat. Én is természetközelben nevelkedtem egy kis faluban,de eszembe sem jutott a nagy semmire szülni! Sajnos arra nincs munkalehetőség,így kénytelenek voltunk a fővárosba költözni, amit a mai napig nem tudok megszokni. A párommal 4éve vagyunk együtt,és most jutottunk el oda hogy merjük vállalni az első gyermekünket. Rengeteget dolgozik. Anno anyu felajánlotta,hogy maradjunk otthon,ő majd lesz a gyerekekkel mi meg dolgozunk. De én kettőnknek szülök,és nem másnak!
2009. dec. 4. 13:13
 33/54 anonim ***** válasza:
55%
És aki meg teherbe esik gyógyszer gumi, vagy spirál mellett is mondjuk harmadszorra, akkor az meg gyilkos ha elveteti?Én nem értem a fehér MAGYAR embert.A romáknál 30 éves korukra 7-8 gyerekük van a nőknek, de a fehér magyart idiótának nézik ha bevállalja a 3.-atTudom, mert nekem is 3 gyerekem van és csodabogárnak tartanak, amiért ebben a mai világban bevállaltam 3 gyereket.Ja és a 3. spirál mellett fogant és nem vagyok gazdag meg primitív sem.Diplomás vagyok. Rettegek egy újabb terhességtől, de ha teherbe esnék nem vetetném el, amióta végignéztem itt a gyakorikérdéseken egy abortusz videót.Pedig védekezem.Akkor nekem sincs felelősségérzetem??????Ha abortuszra mennék,vagy mentem volna a 3.-kal akkor lenne???Marha nagy felelősségérzetről árulkodik az, hogy széttépetsz magadban egy ÉLETET és darabokban szedik ki a fiad lányot széttrancsírozott darabjait.Tudjátok Csányi Sándor az OTP BANK vezérigazgatója egy isten háta mögötti tisza menti kis falu sokgyermekes SZEGÉNY családjának egyik gyermeke volt.Megadták neki az esélyt az életre és lett is belőle VALAKI.Mindenkit ez vezérli, amikoris megszüli a gyerekét.De ha az esélyt sem adod meg neki, akkor egy értékes emberrel szegényebb lesz a világ.Mert a maga módján minden ember értékes.Még egy bűnöző is.
2009. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
Ezek a ritka kivételek,és elhiszem hogy van ilyen! Én sem mennék soha abortuszra. Azokról beszélek,akik már "hobbit" űznek a gyerek csinálásból vagy unaloműzésnek tekintik azt. Annyira felelőtlenek,és tudatlanok hogy tényleg úgy élnek mint a vademberek. És ez bőr szintöl független!
2009. dec. 4. 13:32
 35/54 anonim ***** válasza:
66%
Ez a cigányokra jellemző szokás. Ők a megélhetési gyerekcsinálók.
2009. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
69%

Tudjátok mi kellene?Szociális téren totál pálfordulat.

Először is,3 gyerek fölött nuku családi pótlék,aki többet tud vállalni,az tudja maga eltartani is.Jogviszony nélkül,(ami vagy pár éves munka,vagy közép felső oktatásba folytatott tanulmány,munkanélküli járadék)ne járjon alanyi jogon egy fitying sem,nemhogy gyes.Viszont akinek volt jogviszonya,ez ne röhejes összeget kapjon amiért megdolgozott vagy meg fog dolgozni.Valahogy egy kicsit igazságosabban kellene ez a rendszer működjön,aki nem tett vagy tesz a nagy kalapba,az kivenni sem tudjon.Ha szül 10 gyereket és nem tudja eltartani akkor mi van?Azokon a horribilis összegeken amiket kifizetnek segélyek és mindenféle szociális alapon,azok helyett építsenek árvaházakat,és vegyék el a gyerekeiket.Ez sem kerülne többe az államnak mint amit szét osztanak,és csökkentenék vele a gyerekből élők számát is,mert nem szülnének azért,hogy ebből éljenek.

2009. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező! Én nem tudom, hogy te voltál-e már terhes, szültél-e már és nevelted-e a gyerekedet (ha jól veszem ki a szavaidból, még nem), de annak hülyének kell lennie, aki unaloműzésből gyereket csinál, mert ezek nagyon komoly és sokszor még fájdalmas dolgok is. Bár valami olyasmit hallottam, hogy a cigányoknak ált. könnyebben megy a szülés. Nem tudom, hogy ez igaz-e. Szerintem ők inkább úgy vannak vele, hogy majd az állam segít. Itt a nagy baj. Ugyanis senkinek sem kellene adni segélyt olyan alapon, hogy x gyereke van meg ingyen kaját, ingyen könyvet. Persze, hogy egy ilyen idióta rendszert bárki ki tud használni, aki azt akarja. Ja, és tegyük hozzá, hogy ők még így is baromira elégedetlenek, hogy az állam nem törődik velük és szégyen szemre mennek Kanadába meg a többi országba MENEKÜLT státuszért, teljesen lejáratják Magyarországot. Kanadában sokan hiszik azt, hogy Magyarországon csak cigányok élnek.
2009. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
69%
Én elítélem az ilyet, itt az utcánkban is lakik egy cigány banda, és az asszony egy évbe 2x is ellik, és ez halál komoly. Persze egyik sem dolgozik, minek? Ott az állam, aki majd neveli a gyerekeket. És h fogamzásgátlóra nincs pénz? Nevetséges. Hallottam olyat, megbízható embertől, h a cigányoknak még csak fizetni sem kéne a tablettáért ha kérik, de ők nem szedik. Na ez felelőtlenség, és gusztustalan. Gondolom az ilyenekre gondoltál, és nem azokra akiknek becsúszik védekezés mellett.
2009. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
28%

Egyke vagyok. Lett volna tesóm, ha anyuék nem válnak el. Most babát szeretnénk a párommal. Sajni nem lesz egyszerű, de nem adjuk fel! Nem vagyunk tele zsével és a szülők sem tudnak tömni. Veszünk egy házacskát, de az egészet hitelből. Bátrak vagyunk tudom, de inkább ez mint egy albérletbe tolni bele a zsét.

Én 1 gyereket szeretnék. Párom kettőt. Majd meglátjuk hogy lesz, ha meglesz az első :) De ha anyagiak engedik asszem lesz második is.

Akik szülnek sokat 3nál többet azoknak eszük ágában sincs visszarohanni a munkahelyükre. Egyrészt, mert valszeg nem is volt nekik, másrészt 3 gyerektől otthon lehet anyaságin amíg a legkisebb nem lesz asszem 8 éves. Az ilyenek többsége lustaságból szül, nem szerelemből, szeretetből és nem azért mert példás anyuka.

Egyik ismerősöm otthon volt anyaságin, valami 60-70 ezret kapott ezért plusz a családi gyerekenként. Esze ágában sem volt visszamenni dolgozni, mert sokan ennyi pénzt keresnek 8 órai többműszakos munkával és minél több a gyerek annál tovább tolódik hogy otthonmaradhat.

Ehez nem szeretnék többet hozzáfűzni...

2009. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Az unaloműzést nem szó szerint kell érteni! Minden embernek szüksége van a szexre. De gondolni kell a védekezésre,és tudni kell mikor elég a gyereknemzésből. Szerintem egy normálisan gondolkodó ember mérlegelni tudja a lehetőségeit! Én most 30 éves vagyok,és az első babámat várom.
2009. dec. 4. 14:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!